Stabilizátor kola

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
losik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.04.2008 13:58

Stabilizátor kola

Příspěvek od losik »

Prosím o Váš názor - když vjedu na nějakou nerovnost, klepne mi v levém předním kole. V servisu mi řekli, že je to způsobené špatným stabilizátorem a že výměna stojí cca 2.000,- Kč. Prý to ale není nic podstatného a můžu tak bez opravy jezdit bez obav dál. Budu rád, když mi to potvrdíte nebo vyvrátíte (vlastně když mi potvrdíte, že to není žádná vážná závada a že nic měnit nemusím :D ). Díky všem

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Pitrx »

myslím že by v tom neměl být problém jestli je to to co myslím tak stojí cca 450Kč/ks a výměnu zvládneš sám ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Tommy »

jj vymena stoji 2000,- protoze ten dil stoji 500,- a 1500,- prace :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od molczik »

losik píše:Prosím o Váš názor - když vjedu na nějakou nerovnost, klepne mi v levém předním kole. V servisu mi řekli, že je to způsobené špatným stabilizátorem a že výměna stojí cca 2.000,- Kč. Prý to ale není nic podstatného a můžu tak bez opravy jezdit bez obav dál. Budu rád, když mi to potvrdíte nebo vyvrátíte (vlastně když mi potvrdíte, že to není žádná vážná závada a že nic měnit nemusím :D ). Díky všem
Normálně to vyměň a nešpekuluj. Ale domluv se s nějakym normálním mechanikem, protože za 2000 je to fakt prasárna. To tě berou hodně na hůl. :wink:
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Pitrx »

to mi připomíná včerejší návštěvu VW na Jarově.
potřeboval jsem H6 žárovku normálně stojí cca 90 Kč/ks ale po praze jí sehnat nadlidskej úkol...
tak jsem se tam byl poptat co za ni a prej 226 Kč/ks tak sem mu řekl ať si jí někam strčí a šel jsem :)
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
HAD2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 07.01.2008 10:50
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od HAD2 »

Je otázka, jestli je to táhlo stabilizátoru, nebo stabilizátor samotnej. Táhlo jsem měnil, to je v pohodě. Stálo mě dokonce pod 400. Když dáš kola do rejdu, tak je na něj vidět, jestli je špatný

EDIT: Tady je obrázek: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?p=639183#p639183
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost....................ale neřekli která

Uživatelský avatar
Jarek_GIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Jarek_GIV »

Kluci nevite nahodou jak bych mel postupovat při vyměne gumoveho ložiska stabilizatoru??
Mam sundet kolo nebo ho jenom vytočit?? když sundam kolo tak mam strach že se ten stabik pohne a ja ho už nevrati na puvodni misto. nedelali ste to nekdo??

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od DworiBak »

Jarek_GIV píše:Kluci nevite nahodou jak bych mel postupovat při vyměne gumoveho ložiska stabilizatoru??
Mam sundet kolo nebo ho jenom vytočit?? když sundam kolo tak mam strach že se ten stabik pohne a ja ho už nevrati na puvodni misto. nedelali ste to nekdo??
Sundej si kola a ten stabik se hejbe sám od sebe při jíjzě tak na poloze nezáleží ale myslim že se mnění celí kosti sabilizátoru a nejen ty silentbloky v kosti 8O

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Pitrx »

DworiBak píše:Sundej si kola a ten stabik se hejbe sám od sebe při jíjzě tak na poloze nezáleží ale myslim že se mnění celí kosti sabilizátoru a nejen ty silentbloky v kosti 8O
máš pravdu celý kosti ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
Jarek_GIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Jarek_GIV »

ty kosti sem chtel vzmenit taky, ale ja bych hlavne potreboval vzmenit ty gumove pouzdra co přidržuji stabik ke kastli. ale kdzž sundam obe kola tak by to melo jit v pohode
tak dik
Přílohy
stabik.JPG

Uživatelský avatar
cosby
Profík
Profík
Příspěvky: 1098
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od cosby »

musíš mít zvedlý celý předek,jinak bude stabilizátor naprožený a potom musíš ještě lehce nadzvednout rameno kdy povoluješ kost.Potom už je to pohoda

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od DworiBak »

Jarek_GIV píše:ty kosti sem chtel vzmenit taky, ale ja bych hlavne potreboval vzmenit ty gumove pouzdra co přidržuji stabik ke kastli. ale kdzž sundam obe kola tak by to melo jit v pohode
tak dik
jo tohle jde v poho

Uživatelský avatar
Tommy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 484
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Na severu

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Tommy »

a jak vymeni m celej stabik? musim ho celej dostat ven a misto nej tam soupnout jinej

Uživatelský avatar
Pitrx
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5196
Registrován: 25.09.2007 08:14
Bydliště: Hořovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od Pitrx »

cosby píše:musíš mít zvedlý celý předek,jinak bude stabilizátor naprožený a potom musíš ještě lehce nadzvednout rameno kdy povoluješ kost.Potom už je to pohoda
dělal jsem to na kanále a úplně v poho nic se zvedat nemuselo ...
Bitte, nicht kopieren !!!

I♥MY MKIV

VWScena

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Stabilizátor kola

Příspěvek od DworiBak »

DworiBak píše:
Jarek_GIV píše:Kluci nevite nahodou jak bych mel postupovat při vyměne gumoveho ložiska stabilizatoru??
Mam sundet kolo nebo ho jenom vytočit?? když sundam kolo tak mam strach že se ten stabik pohne a ja ho už nevrati na puvodni misto. nedelali ste to nekdo??
Sundej si kola a ten stabik se hejbe sám od sebe při jíjzě tak na poloze nezáleží ale myslim že se mnění celí kosti sabilizátoru a nejen ty silentbloky v kosti 8O
Beru spět takže se dají sehnat i jen ty gumy zvlášt viz odkazhttp://skoda-dily.cz/index.php?action=s ... J0+411+327

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“