Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od deckard »

Zdar chlapi,tak jsme už na jednom vw foru toto psal a čekám že s emi někdo ozve a teď to zkouším tady.Klidně mi nadávejte,já sám se vyhlašuji za idiota roku,protože se mi podařilo stratit ořech na bezpečnostní šrouba na kola.Prohledal jsme všechno,auto,dokonce i bytě jsem to převrátil vzůru nohama(včetně přítelklyně :twisted: ),ale nic.už jsem volal do firmy,od které ty šrouby mám a náhradní ořech mi vyrobí,ale termín je od jednoho týdne do měsíce a bude to stát něco kolem pětikila.Jenže,co čert(teď nemyslím čelna VW clubu) nechtěl,potřebuju rychle sundat podložky ze zadních kol,protože jsme je nabídl jednomu klubákovi a on už na ně spěchá a já je nemůžu vlastně sundat,bo nemám ten ořech.neexistuje nějakej rozumnej a šetrnej způsob jak povolit ty šrouby?Jestli ne,tak holt musím čekat na ten náhradní ořech,ale ...tak snad kdyby jste někdo měl nějakej nápad...děkuju moc...

Uživatelský avatar
Duck
Profík
Profík
Příspěvky: 963
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od Duck »

Jednou sem řešil u kámoše podobnej problém, udělali jsme to tak, že se přibodnul starej šroubovák na prostředek šroubu a takhle jsme ho uvolnili pak se to jen řízlo flexou a očistilo, teda ten šroub ... záleží ale jak je přístup k šroubům u těch kol :(
http://www.vhmarket.cz
Internetový obchod pro Váš pohodlný život - Audio-Video, Bílá Technika, Zahrada, Dílna, Fashion, Hračky, Autodoplňky
Střešní nosiče, autoboxy a nosiče kol značek THULE, NEUMANN, HAKR, aj.

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od deckard »

Hmm,zajímavej způsob,asi tak nějak by to vlastně šlo,ale teď si nejsem jistej,jakej ten přístup ohledně děr v kolech,jak je utopenej ten šroub atp.Jak říkám,kdybych na to nespěchal,tak to neřešim a čekám až mi ten náhradní ořech pošlou...ach jo.Tak tedy děkuju za tip.

Uživatelský avatar
Filip
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od Filip »

pokud máš origo krabičku od šroubů,tak tam máš kód,takže třeba ten kód někam napsat a pak zkusit jestli ho někdo v tvým okolí nemá...byla by to haluz,ale co když... :wink:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od DworiBak »

A jak vůbec vypada a by se dalo něco vymyslet :wink:

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od deckard »

No právě že složitě.Kod jsme tedy už poskytl a teď jen čekám až to bude hotové.Dřív jak za týden to ovšem asi nebude.Už jsem volal i do firmy Elktrony.cz a tam mi řekli cenu 700 a čekání čtrnáct dní...:(
McGard.jpg
McGard.jpg (5.26 KiB) Zobrazeno 1352 x

Uživatelský avatar
Alesek820
Závodník
Závodník
Příspěvky: 688
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jizni Cechy, Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od Alesek820 »

no pokud vis kod, tak co kontaktovat primo vyrobce. Ja je mam taky a posilal jsem jim tam kod. Oni by ti meli poskytnout ten orech. Ale je mozne ze to bude stat tech 700. Uz se nepamatuju kolik tam byla cena. A mozna by jsi to mel driv nez pres elektrony.cz
Obrázek

AUTO: Golf IV 1.6 16V

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Bezpečnostní šrouby McGard,jak na ně?

Příspěvek od deckard »

Přes elektrony.cz jsem to neudělal.Tam jsem jen volal k vůli informaci.Ale musel jsem jít do pneuservisu,kde jsem si ty šrouby kouil.Mám tam známého,tak mi to zařídil.Je jasný,že prodejce bude kontaktovat přímého výrobce,pokud nemají pobočku někde v ČR.A proto to tak dlouho trvá a není to zrovna levné.Prostě moje blbost se prodraží.. :roll:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“