Nové brzdové destičky - pískání

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od dawenow »

Mám takový menší problém , měnil jsem na zadní nápravě u mého VW Golf IV brzdové destičky, dával jsem MEYLE , pouze výměna , nestáčel jsem kotouče byly Ok, po asi 500km začaly destičky pouze při jemném dobrždění pískat, při prudkém je vše ok, nevíte jak tento problém odstranit, díky za radu ,

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od valec1 »

dawenow píše:Mám takový menší problém , měnil jsem na zadní nápravě u mého VW Golf IV brzdové destičky, dával jsem MEYLE , pouze výměna , nestáčel jsem kotouče byly Ok, po asi 500km začaly destičky pouze při jemném dobrždění pískat, při prudkém je vše ok, nevíte jak tento problém odstranit, díky za radu ,
i kdyz si nepretacel kotouce to prejde. sednou si

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od duduh »

Některé mají šipku či tečku pro směr otáčení.Nejdou zaměnit.Nechápu proč,ale je to tak.Některé to nemají a je pravdou,že si sednou nebo je pújdeš i reklamovat.V nejhorším případě,kdy Ti reklamaci neuznají, tak je hodíš do škarpy.Přeji Ti ,ať Ti sednou.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od dawenow »

valec1 píše:
dawenow píše:Mám takový menší problém , měnil jsem na zadní nápravě u mého VW Golf IV brzdové destičky, dával jsem MEYLE , pouze výměna , nestáčel jsem kotouče byly Ok, po asi 500km začaly destičky pouze při jemném dobrždění pískat, při prudkém je vše ok, nevíte jak tento problém odstranit, díky za radu ,
i kdyz si nepretacel kotouce to prejde. sednou si
je pravda , že pozoruji jako by se přesně přizpůsobovaly kotouči, v rovnoběžnosti , tak doufám jak píšeš , že sednou , nechám to ještě pár km a uvidím , je pravda , že brzdy používám minimálně , spíš dobržduji přes rychlosti ,

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od DworiBak »

odtrhnul si tu samolepící část aby byly desky přilepeny na brzdiči :wink:

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od dawenow »

jj odtrhl ( teda mechanik co mi to menil to odtrhlnul ) kontroloval jsem to na kolech,
spis se domnivam , ze problem bude v tom , ze ted je desticka o trochu vetsi na sirku , a zasahuje na kotouci do neobrousene casti ( trochu rzi ) , ale jde videt ze to postupne sjizdi , tak pockam jeste a uvidim, kotouce bylo zbytecne soustruzit byly ok, a piska to doopravdy pouze pri jemnem dobrzdeni , kdyz uplne zastavuji ,

Uživatelský avatar
Paja_GIV
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 218
Registrován: 25.09.2007 13:38
Bydliště: v občance Most, v realu v autě :)

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od Paja_GIV »

Ahoj. Tohle mi dělá taky. V Jak na to jsem se dozvěděl, že to je většinou způsobeno atmosférickými vlivy (vlhko atd...) a nebo nesprávným typem destiček. Vzhledem k tomu, že sem je teď nechal měnit a ještě si nesedli. Tak to nějak neřeším, počkám, ještě tak 300km. A pak uvidim.
Mě nevzrušuje sex jako takovej. Mě vzrušuje už jen představa, že by k němu mohlo dojít :twisted:

charliemk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.02.2008 09:21
Bydliště: Provodín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od charliemk »

Zdarec, mel jsem stejny problem,....
dnes jsem ho vyresil!!!!!
Sundal jsem kolo rozdelal brzdic, a bribrousil jsem hrany desticek, jen malinko a vse je OK, uz to nepiska!!!!
Tobe bych poradil mozna jen pribrousit tu zrezivelou cast kotoucu brusnym kotoucem do flexi (je to jako platky smirku nalepeny kolem dokola) a melo by vsechno fachat bez problemu!!!!!!

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od duduh »

Tak ty rezavé hrany dělám vždycky.Mám na to takový plochý soustružnický nůž.Kotouč je taková měkota že to jde samo i v ruce.

Uživatelský avatar
kolin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 403
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kamenice nad Lipou

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od kolin »

Měnil jsem taky desky+kotouče a pískalo mi to taky, takovej tupej pískot jak když se něco dře,teď už je to ale dobrý 8)

charliemk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.02.2008 09:21
Bydliště: Provodín
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od charliemk »

Ja teda menil vse, kotouce i desky, taze jak to bylo novy, jeste nesjety, proste to piskalo, obrousil jsem hranu na deskach a je vse OK:D

Snad to nebude brzy KO :lol: 8O

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od duduh »

Známému to dělalo po výměně taky. Pak se naštval, vzal rovinku se štěrkem, zabrzdil až seplo ABS a má klid. Pakny se asi usadily a bylo to. Jemu to pomohlo. Jestli vyprášil bordel z brzd či co?

Uživatelský avatar
NStorm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 17.01.2008 09:53

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od NStorm »

Ovšen né vždy se to vyreší, záleží i na směsi a MEYLE jsou zrovna ta tvrdší směs ale taky přestanou :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Nové brzdové destičky - pískání

Příspěvek od duduh »

:lol: Prostě to buď sedne nebo se to bude muset vyměnit.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“