Sportovní pružiny - sériový tlumiče: ANO/NE

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Daniel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Sportovní pružiny - sériový tlumiče: ANO/NE

Příspěvek od Daniel »

Zdravím,
sehnal jsem si sport. pružiny H&R na GIV a zajímalo by mě jak se to bude chovat na sériových tlumičích. Nedávno jsem si ho dovezl z Antverp a ještě si s pár muškami dohrává karosář :tooth: - pak si budu hrát jááá "TURBO, VSTŘIKY, SOFT".

Co se vyptávám, tak je názor, že dávat na sériový tlumiče sportovní pružiny je blbost, protože ty tlumiče nestíhají v tom krátkém chodu tlumit.

A na druhou stranu jsou zase někteří zastánci, že je to OK - taková kompromisní volba mezi ORIGO a TVRDÝM PODVOZKEM.

Co Vy na to ?? :roll: Máte s tímto zkušenosti ?? Koupit sportovní tlumiče?? Dík 8)

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

Záleží na tom jak si chceš zadrncat...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Mel jsem presne tuhle kombinaci na GIV. Dokonce i HRka. Jizdni vlastnosti, resp. nejaky zhorseni jsem nepozoroval, ale ja nejezdim na hrane. Auto slo dolu, bylo pekny, ALE --->vsude jsem skrtal, protoze pruzina to pustila a na kazdy nerovnosti nebo sjizdeni z obrubniku to keclo na doraz, takze omlacenej spodek. Kdyz jel nekdo za mnou, rikal, ze to auto vypada jak kachna, jak se to na silnici chova, ale to ja za volantem nepozoroval.

Co jsem ale pozoroval je, ze jsem mel po sezone hrbolaty oskakany gumy - proste to nebylo kolo, ale hrbolaty kolo. A podle vsech informaci co jsem si sehnal to bylo zpusobeny prave timhle. Tedy rada - pokud najezdis vic kilometru nez par tisic za rok, kup i tlumice, jinak nesnizuj.
Born to grow.

KADEL
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1571
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Teplice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KADEL »

já to mám ted a opravdu je to jak kachna a jde to nadoraz určitě to chce všechno

Uživatelský avatar
Daniel
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Daniel »

Já si to myslel :roll: - takže jdu shánět ještě tlumiče

Co doporučujete ?? LEVNÝ / DOBRÝ :ura1: dík

Uživatelský avatar
VlaK
Závodník
Závodník
Příspěvky: 539
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín, Brno

Příspěvek od VlaK »

Daniel píše:Já si to myslel :roll: - takže jdu shánět ještě tlumiče

Co doporučujete ?? LEVNÝ / DOBRÝ :ura1: dík
Bohuzel v tehle veci si tyhle dve slova protireci - posetri, myslim, ze investice do Koni se ti vyplati.
Born to grow.

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

Já jsem celkem spokojen s VMaxx. Mám odo nich pružiny a přední tlumiče - časem přidám i zadní... tlumiče stálx 3890,- oba takže to žádná extra pálka není a určitě se to zlepšilo oproti tomu, když jsem tam měl sériový - a já na hraně jezdím a je to v pohodě :wink:
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
Hydrant
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slaný

Re: Sportovní pružiny - sériový tlumiče: ANO/NE

Příspěvek od Hydrant »

Daniel píše:Zdravím,
sehnal jsem si sport. pružiny H&R na GIV a zajímalo by mě jak se to bude chovat na sériových tlumičích. Nedávno jsem si ho dovezl z Antverp a ještě si s pár muškami dohrává karosář :tooth: - pak si budu hrát jááá "TURBO, VSTŘIKY, SOFT".

Co se vyptávám, tak je názor, že dávat na sériový tlumiče sportovní pružiny je blbost, protože ty tlumiče nestíhají v tom krátkém chodu tlumit.

A na druhou stranu jsou zase někteří zastánci, že je to OK - taková kompromisní volba mezi ORIGO a TVRDÝM PODVOZKEM.

Co Vy na to ?? :roll: Máte s tímto zkušenosti ?? Koupit sportovní tlumiče?? Dík 8)
Cau ja jsem tenhle problem taky resil a rozhodoval se stejne....
Ptal jsem se taky Vlaka i vsech ostatnich a nakonec jsem se rozhodl dat jen pruziny -35mm H&R, protoze 3 mes predtim jsem daval novy tlumice. Vlak rikal ze se sjizdeji spatne zadni pneu(ze jsou oskakane),ale ja to zatim nepozoruju... Jo jinak jezdim docela svizne a autu to jen prospelo,ale pokud mas moznost pridat sportovni tlumice, tak bych voli to a nebo jeste cely podvozek a to nesnizeny, jen tvrdsi...
Je pravda ze ted ja u nas na dalnici pri 200 skrtam predkem a driv jsem neskrtal a u chodniku taky davam vic pozor...,ale auto se nehoupe a nenaklani jako kachna. Je to urcite lepsi pokud chces jezdit rychleji nez je normal...

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

vím že s tím furt otravuju ale snižoval už někdo podvozek u GTI?

Uživatelský avatar
suchyra
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1255
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od suchyra »

jako jízdní vlatnosti to má ted perfektní, ale stejně nad těma 17" je ještě docela mezera, hlavně vzadu :( tak nevím co s tím?!

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

NEDĚLAT TO!!!!!!!!!!nesnižovat, nedavat sportovní pružiny ani tlumiče,,,pokud pokud je to auto na všední ježdění, a né na tuning, je to hezky jak je to nízko a jak to sedí v zatáčce. ale jedete do Brna, a rači by jste šli pešky neni to na naše silnice, vím o čem mluvím mam KONI pera i pružiny, a už bych to nechtěl

Uživatelský avatar
Chudej student
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chudej student »

peppa píše:NEDĚLAT TO!!!!!!!!!!nesnižovat, nedavat sportovní pružiny ani tlumiče,,,pokud pokud je to auto na všední ježdění, a né na tuning, je to hezky jak je to nízko a jak to sedí v zatáčce. ale jedete do Brna, a rači by jste šli pešky neni to na naše silnice, vím o čem mluvím mam KONI pera i pružiny, a už bych to nechtěl
Tak s tim se snad uz pocita ne,kdyz nekdo bude mit na aute takovejhle podvozek ze to nebude zadnej gauc,ale bude to trosku tvrdsi:)
http://www.escape6.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
TMiky
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 352
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TMiky »

Chudej student píše:
peppa píše:NEDĚLAT TO!!!!!!!!!!nesnižovat, nedavat sportovní pružiny ani tlumiče,,,pokud pokud je to auto na všední ježdění, a né na tuning, je to hezky jak je to nízko a jak to sedí v zatáčce. ale jedete do Brna, a rači by jste šli pešky neni to na naše silnice, vím o čem mluvím mam KONI pera i pružiny, a už bych to nechtěl
Tak s tim se snad uz pocita ne,kdyz nekdo bude mit na aute takovejhle podvozek ze to nebude zadnej gauc,ale bude to trosku tvrdsi:)
Se musis rozhodnout jestli chces mit pohodli, anebo trochu drncani na dlazbe... :P

Ja volim to druhe... :D

Uživatelský avatar
peppa
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1671
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník

Příspěvek od peppa »

TMiky píše:
Chudej student píše: Tak s tim se snad uz pocita ne,kdyz nekdo bude mit na aute takovejhle podvozek ze to nebude zadnej gauc,ale bude to trosku tvrdsi:)
Se musis rozhodnout jestli chces mit pohodli, anebo trochu drncani na dlazbe... :P

Ja volim to druhe... :D
ono to drncaní musí bejt ale v rozumny míře :D

Uživatelský avatar
JF
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od JF »

Zdravím.Sám jsem osobně vlastnil HR-ka a snad mě ostatní neukamenujou,nechtěl bych to už ani za nic!Jsem z vesnice a takové problémy které jsem měl já nepřeju nikomu.Nevjel jsem na obrubník,drhnul jsem spodkem,když byla sněhová kalamita tak jsem věčně pomáhal silničářům hrnout sníh.Moje volba je - už nikdy!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“