Zadní brzdy - cvaknutí při odbrždění

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kesutrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.02.2008 12:14
Bydliště: Budweis

Zadní brzdy - cvaknutí při odbrždění

Příspěvek od kesutrak »

Zdravím vespolek,
po brzění - když pustím pedál, mi něco trochu cvakne - lupne od zadních kol. Určitě to nejsou silentbloky, ani tlumiče (obojí je po výměně a dělalo to předtím i teď). Jediný co mě napadlo jsou tedy ty brzdy. Zkoušel jsem rukou "zamlít" se třmeny a mají trochu vůli - snad je to normální.
Předem dík za rady.

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Re: Zadní brzdy - cvaknutí při odbrždění

Příspěvek od crossic »

kesutrak píše:Zdravím vespolek,
po brzění - když pustím pedál, mi něco trochu cvakne - lupne od zadních kol. Určitě to nejsou silentbloky, ani tlumiče (obojí je po výměně a dělalo to předtím i teď). Jediný co mě napadlo jsou tedy ty brzdy. Zkoušel jsem rukou "zamlít" se třmeny a mají trochu vůli - snad je to normální.
Předem dík za rady.
No třmeny určitě vůli mít nemají...
Jak jsou na tom destičky, jak kotouče??
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
kesutrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.02.2008 12:14
Bydliště: Budweis

Re: Zadní brzdy - cvaknutí při odbrždění

Příspěvek od kesutrak »

Kotouče původní, destičky fungl nový. Celý brzdy jsou vyčištěný, protože byly zatuhlý a na jedný destičce bylo uvolněný obložení. Právě ta špatná destička to podle mě měla dělat, ale po výměně to bylo úplně stejný. Destičky si ještě sedaj, protože se mi ojíždí kraje kotoučů - takže to nic moc asi nebrzdí. Ale to vrznutí je stejný jako při těch původních.
Ty vůle jsou jen ve vodorovný rovině - jakoby se zatáhly prasátka dovnitř.
Je vzadu ještě něco jinýho, co by mohlo vrznout při povolení brzdy? Nějakej další silentblok? (uložení nápravy a tlumiče - new).

Uživatelský avatar
kesutrak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 13.02.2008 12:14
Bydliště: Budweis

Re: Zadní brzdy - cvaknutí při odbrždění

Příspěvek od kesutrak »

Ještě upřesním:
Vrzne to, když povolím brzdu při odbočení na křižovatce. Když to udělám na rovině tak nic. Takže to asi nejde z brzdy ale souvisí to se "zvednutím" auta po přibrždění v okamžiku zatáčení.
Jsem z toho blázen. Pořád poslouchám co to může být a na 90% to jde od zadní nápravy. :cry: HELP!

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“