jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
martex
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od martex »

hmm tak to buď rád že máš aspoň značkový , který prodává každá slušná firma a má i technickou podporu....já debil jsem si koupil starší ALUETT což není vůbec značka výrobce , ale jenom zadavatele ato A.T.U pro který to vyrábí německá firma R.O.D ještě s další řadou jinejch názvů..RONDELL..SPEED ATD.... když o kolech chceš získat jakýkoliv info a podporu tak jsi v prdeli....(hrozně málo na německých stránkách) to co jsem tady napsal mě stálo týden zjišťování....a dneska mi řekl fešák co by zástupce jedínýho dodavatele (zadavatele) A.T.U že mi typový list nepotvrdí že jsem kola nekoupil od nich..oponoval jsem a řekl mu že bych ho neotravoval kdyby oni nebyly výhradní dovozce a rádoby výrobce.....řekl jsem co mám teda dělat a frajer mi řekl ať je prodám a koupím si je od nich a pak to vyplní....NO COMMENT......takže to jsou poslední kola značky sračky ALUETT co budu mít na autě.
PS: ať se pak ty birokratický h.o.v.a.d.a nedivěj že se to každý snaží obejít.... :evil:
http://www.chipforum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

Sice budu mít značková kola MOMO GTR,ale stejně nevím,kde ten tipový list sehnat:-(?!A jak se vlastně do technického průkazu zapisují pneu..v mém případě třeba 225/45!?Moc díky za pomoc kluci..až budu mít kola na autě,tak naházím nějaké fotky svého mazlika:-)

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od zdenda.88 »

Mirinda píše::mrgreen: prave ze ne, ale uz si vazne pripadam jak idiot...na magistratu tvrdi ze potrebuju razitko od technika typu K na technicky, ktery jen zkontroluje ze tam mam vazne namontovany ty kola podle typoveho listu, na technicky mi tvrdi ze tohle oni nedelaji ze delaji jen u dovozu a na Alcaru mi taky tvrdi ze to dela technik typu K, tak kam mam jit? :roll:
já jsem nikam jít nemusel, na úřadě jsem se ptal jestli je nutné jít na technickou, aby potvrdili že kola na tom sedí, že třeba nejsou moc vystrčený atd.. a na úřadě mi řekli, že žádný protokol z STK nepotřebujou, že kola na auto si umí dát každý sám doma, že potvrzení z STK vyžadují jen u zapsání tažného zařízení. tak mi to za 50kč bez problémů zapsali

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od zdenda.88 »

martex píše:hmm tak to buď rád že máš aspoň značkový , který prodává každá slušná firma a má i technickou podporu....já debil jsem si koupil starší ALUETT což není vůbec značka výrobce , ale jenom zadavatele ato A.T.U pro který to vyrábí německá firma R.O.D ještě s další řadou jinejch názvů..RONDELL..SPEED ATD.... když o kolech chceš získat jakýkoliv info a podporu tak jsi v prdeli....(hrozně málo na německých stránkách) to co jsem tady napsal mě stálo týden zjišťování....a dneska mi řekl fešák co by zástupce jedínýho dodavatele (zadavatele) A.T.U že mi typový list nepotvrdí že jsem kola nekoupil od nich..oponoval jsem a řekl mu že bych ho neotravoval kdyby oni nebyly výhradní dovozce a rádoby výrobce.....řekl jsem co mám teda dělat a frajer mi řekl ať je prodám a koupím si je od nich a pak to vyplní....NO COMMENT......takže to jsou poslední kola značky sračky ALUETT co budu mít na autě.
PS: ať se pak ty birokratický h.o.v.a.d.a nedivěj že se to každý snaží obejít.... :evil:
na to se vyser, sežen si na netu typový list třeba na jiný typ kol, hlavně aby v tom typovým listu seděla rozteč, ET, atd.. jako máš ty.. já mám zkušenost takovou, že je jedno jestli jsem zapisoval kola MAM 8 8x18" ET35 a nebo ASA AR1 8x18" ET35.. to techničáku ti nenapíšou výrobce, jen rozměr kola a ET.. a když si necháš ten rozměr kol zapsat do techničáku tak už je jedno jestli na autě budeš mít ve stejném rozměru ASA, MAM, Rondel, BBS atd..

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od zdenda.88 »

maweric píše::idea: info

stroskotává to na tom, že po mě chtějí schválení KBA (ABE), viz. c) - 2) :arrow: TÜV co jsem tady dostal je nezajímá :roll:

C) Zápis individuelně dovezených ráfků na základě kontroly v pověřené zkušebně

Zápis variabilních ráfků a pneumatik nad rámec udávaných výrobcem vozidla (akreditovaným zástupcem výrobce vozidla) provede místně příslušný úřad obce s rozšířenou působností na základě těchto podkladů:
1) Protokol o kontrole na vozidle provedené pověřenou zkušebnou, která ověří shodu s uvedeným schválením
KBA nebo TÜV posudkem a zkontroluje montáž na vozidle

2) Schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudek XXXX, včetně překladu do českého jazyka

Poznámky:
1) Zápis do TP vozidla se provádí bez souhlasu výrobce vozidla (akreditovaného zástupce výrobce vozidla)
2) Jedná se o zápis údajů do TP vozidla
3) Pověřená zkušebna zkontroluje shodu vozidla s všemi podmínkami uvedenými v schválení KBA (ABE) XXXX nebo TÜV posudku XXXX
4) Záruční podmínky stanovené výrobcem vozidla platí v původním rozsahu, tj. na montáž ráfků a kol nad rámec udávaných výrobcem vozidla a s tím dotčených mechanizmů se tato záruka nevztahuje

* U firmy Alcar Bohemia, s.r.o. jsou typové listy a prohlášení akreditovaného zástupce výrobce tištěny přímo u dealera, odpovídají uvedenému vzoru.
Měl by jim stačit ten TUV posudek o zkoušce kol na daným typu vozu, překlad těch podmínek mají dispozici oni na úřadě.. Musíš říct, že jsis je dovezl z Německa.. Tam dávaj ten TUV posudek standartně ke koupi každého kola, tam nevypisou složitě typové listy.. Tak řekneš, že jsis to dovezl z německa a proto, to máš i v němčíně.. Nicméně jsme v evropské unii a to že si koupíš v německu kola neznamená, že je tady nesmíš používat a ani ti je tu nezapíšou, to by byl nesmysl.

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

Myslíte,že by třeba i prošlo,kdybych si vytisknul ten Tipovej list na kola ASA 8x17" na VW GOLF IV a že by mi to uznali,ikdyž mám kola MOMO GTR 8x17?!Stejně bych to asi musel udělat přes technickou né?A do techničáku se přece nepíše značka kol,tak je uplně jedno,na jaký bych to udělal...ale určitě bych radši sehnal ten list přímo na kola MOMO..ale to asi tady nikdo odkaz mít nebude že..:-(!?

Uživatelský avatar
zdenda.88
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1665
Registrován: 25.12.2007 21:09
Bydliště: Rumburk

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od zdenda.88 »

santy píše:Myslíte,že by třeba i prošlo,kdybych si vytisknul ten Tipovej list na kola ASA 8x17" na VW GOLF IV a že by mi to uznali,ikdyž mám kola MOMO GTR 8x17?!Stejně bych to asi musel udělat přes technickou né?A do techničáku se přece nepíše značka kol,tak je uplně jedno,na jaký bych to udělal...ale určitě bych radši sehnal ten list přímo na kola MOMO..ale to asi tady nikdo odkaz mít nebude že..:-(!?
Na Momo GTR jsem neviděl, ale stáhni si tady něco podobného v tom rozměru a pak jdi na technickou a sundej středovou pokličku.. oni pak zkontrolujou jestli sedí ET, rozměry atd s tuv homologací a daj ti štempl.
http://www.wheelmachine2000.de/cgi-local/info.php4

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

vwgangsta píše:
santy píše:Myslíte,že by třeba i prošlo,kdybych si vytisknul ten Tipovej list na kola ASA 8x17" na VW GOLF IV a že by mi to uznali,ikdyž mám kola MOMO GTR 8x17?!Stejně bych to asi musel udělat přes technickou né?A do techničáku se přece nepíše značka kol,tak je uplně jedno,na jaký bych to udělal...ale určitě bych radši sehnal ten list přímo na kola MOMO..ale to asi tady nikdo odkaz mít nebude že..:-(!?
Na Momo GTR jsem neviděl, ale stáhni si tady něco podobného v tom rozměru a pak jdi na technickou a sundej středovou pokličku.. oni pak zkontrolujou jestli sedí ET, rozměry atd s tuv homologací a daj ti štempl.
http://www.wheelmachine2000.de/cgi-local/info.php4
Díky moc za radu,ale právě že u tohohle to bude asi problém,protože ikdyž sundám středovou pokličku MOMO,tak na kole jsou vyryté nápisy MOMO..a to mi asi na technické neprojde:-(!Opravdu by se nikde nedal sehnat ten list pro kola MOMO..to snad není možný..když jsem se díval do toho odkazu,tak tam snad mají všechny značky kol co existují,jen MOMO ne:-(!A myslíte,že kdyby mě to třeba na technický udělali na jiný kola,takže by se potom na dopravním úřadě zajímali opravdu o to,jestli mám kola třeba MAK nebo MOMO?že by si to šli třeba zkontrolovat a nebo že by věřili technikovi z STK?Ach jo,to je zapeklitá situace..

Uživatelský avatar
Mirinda
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4386
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od Mirinda »

vwgangsta píše:
Mirinda píše::mrgreen: prave ze ne, ale uz si vazne pripadam jak idiot...na magistratu tvrdi ze potrebuju razitko od technika typu K na technicky, ktery jen zkontroluje ze tam mam vazne namontovany ty kola podle typoveho listu, na technicky mi tvrdi ze tohle oni nedelaji ze delaji jen u dovozu a na Alcaru mi taky tvrdi ze to dela technik typu K, tak kam mam jit? :roll:
já jsem nikam jít nemusel, na úřadě jsem se ptal jestli je nutné jít na technickou, aby potvrdili že kola na tom sedí, že třeba nejsou moc vystrčený atd.. a na úřadě mi řekli, že žádný protokol z STK nepotřebujou, že kola na auto si umí dát každý sám doma, že potvrzení z STK vyžadují jen u zapsání tažného zařízení. tak mi to za 50kč bez problémů zapsali
Kazdy urad to chce jinak...ja to bohuzel musim mit tak :roll:
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od DworiBak »

santy píše:
vwgangsta píše: Na Momo GTR jsem neviděl, ale stáhni si tady něco podobného v tom rozměru a pak jdi na technickou a sundej středovou pokličku.. oni pak zkontrolujou jestli sedí ET, rozměry atd s tuv homologací a daj ti štempl.
http://www.wheelmachine2000.de/cgi-local/info.php4
Díky moc za radu,ale právě že u tohohle to bude asi problém,protože ikdyž sundám středovou pokličku MOMO,tak na kole jsou vyryté nápisy MOMO..a to mi asi na technické neprojde:-(!Opravdu by se nikde nedal sehnat ten list pro kola MOMO..to snad není možný..když jsem se díval do toho odkazu,tak tam snad mají všechny značky kol co existují,jen MOMO ne:-(!A myslíte,že kdyby mě to třeba na technický udělali na jiný kola,takže by se potom na dopravním úřadě zajímali opravdu o to,jestli mám kola třeba MAK nebo MOMO?že by si to šli třeba zkontrolovat a nebo že by věřili technikovi z STK?Ach jo,to je zapeklitá situace..
No já zapsal BBS na DOTZY nebot jsem nemel typovej list a na kolech je vyraženo BBS a pokličky jsem tam taky nechal byl jsem na STK borec omrknul jen gumy jestli sedí rozměr co udává výrobce+váhovej a zátěžovej index dal my razítko do typovího listu že to schlídnul technik typu K a pak na uřad a tam to zapsaly do TP

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

DworiBak píše:
santy píše: Díky moc za radu,ale právě že u tohohle to bude asi problém,protože ikdyž sundám středovou pokličku MOMO,tak na kole jsou vyryté nápisy MOMO..a to mi asi na technické neprojde:-(!Opravdu by se nikde nedal sehnat ten list pro kola MOMO..to snad není možný..když jsem se díval do toho odkazu,tak tam snad mají všechny značky kol co existují,jen MOMO ne:-(!A myslíte,že kdyby mě to třeba na technický udělali na jiný kola,takže by se potom na dopravním úřadě zajímali opravdu o to,jestli mám kola třeba MAK nebo MOMO?že by si to šli třeba zkontrolovat a nebo že by věřili technikovi z STK?Ach jo,to je zapeklitá situace..
No já zapsal BBS na DOTZY nebot jsem nemel typovej list a na kolech je vyraženo BBS a pokličky jsem tam taky nechal byl jsem na STK borec omrknul jen gumy jestli sedí rozměr co udává výrobce+váhovej a zátěžovej index dal my razítko do typovího listu že to schlídnul technik typu K a pak na uřad a tam to zapsaly do TP
A to jsi měl ten tipovej list v českým,nebo německým jazyce staženej třeba z těch stránek co je tady link?!Dá mi ten technik razítko třeba i do toho tipovýho listu v němčině a myslíte,že jim to bude na úřadu stačit v němčině?díky moc za rady kluci.. :wink:

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

Kluci,docela by mě zajímalo,jak to s těma kolama děláte.Já už jsem z toho trošinku nervozni.Volal jsem si na svůj dopravní inspektorát,jestli mě k zapsání do TP bude stačit tipový list v němčině a schválený od technika "K" z STK a ten mi jasně řekl,že to v žádném případě nestačí,že musím mít papír od zastoupení homologací VW v ČR (mimochodem to stojí 2tis. Kč),se kterým k nim příjdu a podle toho mě kola zapíšou do TP.Tak jsem si volal na zastoupení VW v ČR a odpověď zněla,proč je vůbec otravuju,když to mám kola od značky MOMO a né kola přímo od VW,které dávají oni na své vozy,a že by mi stejně mohli nechat zapsat jen 7x17 ET38 a já mám 8x17 ET 35.Tak můj poslední pokus..napsal jsem na zastoupení MOMO v ČR,jestli by mě nemohli dodatečně vystavit tipový list..tak jsem na to moc zvědavej,ale jestli ani tohle nepůjde,tak opravdu nevím,jak to udělat.. :cry: :roll:

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od DworiBak »

santy píše:A to jsi měl ten tipovej list v českým,nebo německým jazyce staženej třeba z těch stránek co je tady link?!Dá mi ten technik razítko třeba i do toho tipovýho listu v němčině a myslíte,že jim to bude na úřadu stačit v němčině?díky moc za rady kluci.. :wink:
V češtině

Uživatelský avatar
santy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 339
Registrován: 10.07.2008 17:44
Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od santy »

Myslíte,že budou v pohodě kola 8x17" s ET35 a pneu 225/45..snížení cca 30 mm..bojím se,abych s tím neškrtal o lemy..:-(!Ale to snad proboha ne,to by mě asi šlehlo :roll: ..!Teď tam mám 6,5x16" 205/55 a podložky cca 2 cm a neškrtám,tak by to snad mělo být v pohodě..

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: jaký rozměr pneu na 17" pro boru

Příspěvek od DworiBak »

santy píše:Myslíte,že budou v pohodě kola 8x17" s ET35 a pneu 225/45..snížení cca 30 mm..bojím se,abych s tím neškrtal o lemy..:-(!Ale to snad proboha ne,to by mě asi šlehlo :roll: ..!Teď tam mám 6,5x16" 205/55 a podložky cca 2 cm a neškrtám,tak by to snad mělo být v pohodě..
řek bych že to bude v poho :!:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“