tluče cela zadni naprava asi ?

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od VW-DEANE »

Na oboch stranách to je také. To musí náprava dolu? Asi ano, že?
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od DworiBak »

deane7 píše:Na oboch stranách to je také. To musí náprava dolu? Asi ano, že?
nemusí stačí vyvěsit

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od VW-DEANE »

Z vnútornej strany to vyzerá dobre, je tam tá gumová obruba. Keď si kúpim nové, je možnosť že tam nebude pasovať? Keď zadám presne typ, dúfam že tam sadnú. Robia sa aj v iných priemeroch?
Přílohy
silentbl..JPG
Katalóg-silentbloky.JPG
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
mydlo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od mydlo »

my sme dali napravu dole celu,bude to potom lahsie na vybratie (teda skorej na vysekanie starych silentblokov) a nasledne na "vbitie" novych ..najvacsi problem bol v tom ... tie stare tam su tak zaseknute ze ich treba napilit a vysekat madlom a kladivom. a nove tam nasadit.. no nebyt pouzitia toho stroja co mal silu 20ton tak to tam snad ani nedame :)

ale znamy nam odporucil tie nove trosku obrusit a potom ich tam prilepit.. tak to robia v servise :?
TVORBA WWW STRANOK
PC servis
DIAGNOSTIKA AUDI-VW-ŠKODA-SEAT od r.v95-2010
blizsie info TU

Uživatelský avatar
Majllo
Závodník
Závodník
Příspěvky: 604
Registrován: 06.03.2008 09:15
Bydliště: SR

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od Majllo »

vcera sme sa s kamosom pozreli na zadnu napravu...kukame vsetko ok 8O potom auto davame dole a supa,tak znovu hore a nakoniec sme zistili ze vyfuk pred zadnou castu nedrzal v tom drziaku,bol tam odrapeny a a na hrbe to niekedy riadne buchalo...som rad ze sa to privarilo a auto je znovu ticho :D

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od Deivid »

Tak zadní silentbloky vyměněny,nebyl na tom až tak špatně jak jsem myslel,ale to je jedno,údržba je údržba.

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od SamotZdeny »

deane7 píše:Na oboch stranách to je také. To musí náprava dolu? Asi ano, že?
Ahoj.Celá náprava dolů nemusí.Já jsem to dělal takto:Koupil jsem nové silentbloky(SB),a podle nich nechal udělat přípravky s dírou na nalisování závitovou tyčí,koupil ocel(10.9)závit.tyč+podložky+PRODLOUŽENÉ matice.Přizvedl auto a dobře podložil,přizvedl nápravu.Vyšrouboval šrouby které drží tyto SB,(a tím i nápravu).Spustit nápravu dolů.Označit polohu SB.Pokud ještě drží guma SB,12 vrtákem provrtat na protilehlých místech(podle přístupu).Pokud ne,hned nasadit přímočarou pilku,a rozříznout kovový obal SB(neřezat nápravu!).Teď jde SB snadno vyklepnout ven.Důkladně vyčistit,osmirkovat.Nasadil SB podle označení+závit.tyč+lis.přípravky+podložky+matice,a utahovat, až se SB úplně nalisuje.Totéž druhá strana.Vyšroubovat a oddělat závitovou tyč,i s přípravky a matkami.Nasadit nápravu,našroubovat šrouby,které ji drži ke karoserii.NEUTAHOVAT!Zvednou auto,odstranit podložení,spustit auto.Několikrát s autem zahoupat,a poté utáhnout šrouby.Je hotovo
:mrgreen: Zdeny

Uživatelský avatar
Lukas-TDI
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 284
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od Lukas-TDI »

hm take mne to čeka .myslel jsem že sou to tlumiče tak sem koupil nove a pořad rany jako svin .tak že aspon už vim co to je.přišti vikend hura nato :D

janci11
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.09.2014 18:59

Re: tluče cela zadni naprava asi ?

Příspěvek od janci11 »

prosim vas otazocka, po vymene tych silentov zadnej napravy treba robit geometriu? a ako sa da vyvesit naprava? ved su tam kovove hadice brzdove :?:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“