ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od majrek001 »

pokud seženeš origo za doboru cenu, tak bych šel do nich (origo jsou kotouče ATE a desky Textar rozdíl v kvalitě je vždycky). Já mám origo na kotouče a desky na předku a brzdí to parádně, ale mám trošku slevu takže mě vyšli přední kotouče a desky na cca 3400,- a letos půjdou i na golfa (teď tam mám předek TRW a zadek Brembo Max a úplně z toho nejsem odvařený oproti passatu to nebrzdí, ale to není jen zásluha desek a kotouču, ale repas třmenů a vše kolem spojeného


docela chválí originál economy brzdy ty vychází levněji, dle testování obsahují větší množství drahých kovů oproti druhovýrobě, tak nevadnou tak rychle

testují se např. zastavení 100kmh na 0 na 30m (opakovaně za sebou) a 1 - 2x to zvládnou skoro všechny značky a 3x už málo které
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

CharlyzzY
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 05.04.2015 09:44

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od CharlyzzY »

Pánové díky za názory, tak originální díly asi nabízí spousta firem, já jsem například narazil na nabídku origo:
Přední kotouče 1357 Kč/kus, destičky 1280 Kč
Zadní kotouče 735 Kč/kus, destičky 904 Kč
Budu to měnit prvně, nemám s tím sice žádnou zkušenost, ale ta cena se mě zdá docela akceptovatelná...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od majrek001 »

tak si pohlídej, aby to bylo opravdu originál.. né vždy to tak je na netu. já beru zásadně přímo ze škody nebo vw

origo se ještě dělají díly econonomy určené pro starší vozy - jsou levnější
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Harris
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 14.09.2015 22:21

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Harris »

Zdar.
Tak jsem to tady tak pročítal a mám otázku.
Nyní mám na svém GIV 1.9Tdi s chipem, sériové brzdy a přední kotouče značně dupou :D
Co jsem četl tak v rozměru 280mm je nejlepší kombinace Zimmerman Sport s deskama Textar, ale zajímá mě, jestli mám jít do této kombinace nebo raději předělat na kotouče o průměru 288mm (více práce, více peněz). Budou ty 280mm stačit ?
V létě jezdím na 18" kolech s gumama 225/40...
Díky
VW Golf IV, 1.9TDI

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Dymák »

když už větší, tak rovnou 312x25mm (těhlice a třmen jsou shodný, jako 288mm - rozdíl je v držáku třmenu a průměru kotouče)
použitou sestavu koupíš od cca 5000,- a když budeš mít kliku a budeš dobře vybírat, tak můžou být se zánovníma kotoučema a deskama...

za mě lepší sehnat pěkný jetý 312, než kupovat nový 280 (jinak ty 280 snesou dost, ale záleží, jak jezdíš)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Meggy »

jen doplním: originál economy brzdy vyrábí ve španělsku fabrika (největší v evropě) a u nás je seženete pod obchodní značkou RoadHouse (RH) a Remsa.
Dáváme je několikrát týdně a sám jsem je měl na většině aut. Dostupné a kvalitní.
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od bayern »

Zdravím, mám na celém autě BREMBO koutouče 280*22 + TRW destičky. Přední kotouče se mi vinou "válečků" během 1/2 roku nerovnoměrně sjely. Vnitřní strana kotouče je o 1/3 menší oproti vnější straně kotoučů (včetně destiček, vnitřní destička více sjetá než vnější) + se mi přední kotouče prohnuly (při brzdění to mlátí). Válečky jsem teď promazal vazelínou a jdou krásně, ale nastává opět výměna kotoučů.

Jaké kotouče teď koupit? Mechanik mi doporučuje ATE kotouče.
Musím vyměnit i destičky? Jestli ano, tak jakou značku?

PS: auto používám k dennímu provozu, nejsem žádný závodník (občas na dálnici je to potřeba samozřejmě sešlápnout a dobrzdit)
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Meggy »

bayern píše:Zdravím, mám na celém autě BREMBO koutouče 280*22 + TRW destičky. Přední kotouče se mi vinou "válečků" během 1/2 roku nerovnoměrně sjely. Vnitřní strana kotouče je o 1/3 menší oproti vnější straně kotoučů (včetně destiček, vnitřní destička více sjetá než vnější) + se mi přední kotouče prohnuly (při brzdění to mlátí). Válečky jsem teď promazal vazelínou a jdou krásně, ale nastává opět výměna kotoučů.

Jaké kotouče teď koupit? Mechanik mi doporučuje ATE kotouče.
Musím vyměnit i destičky? Jestli ano, tak jakou značku?

PS: auto používám k dennímu provozu, nejsem žádný závodník (občas na dálnici je to potřeba samozřejmě sešlápnout a dobrzdit)
ahoj, nechápu proč jsi dal Brembo kotouče a TRW desky? Špatná kombinace.
Nejdřív bych vyřešil příčinu proč se ti kotouče prohnuly. Ate ani žádná jiná značka není lepší než Brembo takže ti ani problém nevyřeší.
Co myslíš válečky ? Ty pístky ?
S kotouči musíš dát vždy nové desky jinak jsi vyhodil další peníze.
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Vermut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 20.10.2015 19:14
Bydliště: Ustecko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Vermut »

Potřebuju na svýho Golfa brzdy, má to cenu dávat větší? Nemyslím kdo ví jaký krávy nebo spíš jestli to má cenu :D. Popřípadě co mi doporučíte?
GIV 1.6 16v r.v.2002

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od bayern »

Meggy: Dal jsem tam TRW, protože jsem je dostal zadarmo :D . Nenapadlo mě řešit, že se tam nesmí dávat. Proč se prohnuly? Tak buď teda tím, že jsem tam dal špatný desky nebo protože jsem za deště šíleně dobrzďoval ve velké rychlosti i s ABS (vlítla mi tam ženská na hlavní) a jak byly rozpálené, tak na ně stříkala ta voda a prohnuly se tím pnutím.

Co říkáte na tuhle sadu? Vyplatí se? Nebo co mi doporučíte? Příplatit 200 Kč za zimmermany nebo jak? Děkuju.
http://www.cc-autodily.cz/sada-kotocu-desticky" onclick="window.open(this.href);return false;
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Meggy »

Vermut píše:Potřebuju na svýho Golfa brzdy, má to cenu dávat větší? Nemyslím kdo ví jaký krávy nebo spíš jestli to má cenu :D. Popřípadě co mi doporučíte?
tak záleží jak jezdíte a jak potřebujete brzdit, "závodníci" si často předělávají brzdy na větší, já osobně toho zastáncem nejsem
pošlete VIN a naceníme třeba dvě varianty
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

Uživatelský avatar
Meggy
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2211
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Meggy »

bayern píše:Meggy: Dal jsem tam TRW, protože jsem je dostal zadarmo :D . Nenapadlo mě řešit, že se tam nesmí dávat. Proč se prohnuly? Tak buď teda tím, že jsem tam dal špatný desky nebo protože jsem za deště šíleně dobrzďoval ve velké rychlosti i s ABS (vlítla mi tam ženská na hlavní) a jak byly rozpálené, tak na ně stříkala ta voda a prohnuly se tím pnutím.

Co říkáte na tuhle sadu? Vyplatí se? Nebo co mi doporučíte? Příplatit 200 Kč za zimmermany nebo jak? Děkuju.
http://www.cc-autodily.cz/sada-kotocu-desticky" onclick="window.open(this.href);return false;
tak to je jiná, cena zadarmo je vždycky dobrá :)

chtít po mě jako po prodejci abych doporučil něco od konkurence je celkem dobrej vtip :)

každopádně "připlatit" za Zimmy ?? Mít Brembo (nejlepší možnou značku) nebo výrobek z číny i když celkem slušný je myslím jednoduché rozhodnutí

pokud budeš chtít Brembo nebo jinou rozumnou značku pošli VIN, nacením ti je
NOVÉ OE i AFTERMARKET náhradní díly...SUPER CENY
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=217412

bayern
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 11.02.2015 20:48

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od bayern »

Meggy: SZ
VW Golf VI 2.0TDi CR r.v. 2009 / 81kW | okres Mladá Boleslav / Benátky nad Jizerou

HEX-CAN USB | VCDS 12.12.0 EN ze zahraničí
KKL kabel USB(COM) | VAG-COM 304 EN ze zahraničí

Vermut
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 20.10.2015 19:14
Bydliště: Ustecko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Vermut »

Meggy: SZ
GIV 1.6 16v r.v.2002

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: Hlasovani ATE, BREMBO, ZIMMERMANN

Příspěvek od ajman »

Cavte,
Za cenu nizsiu ako Zimmermann Sport som si objednal Brembo XTRA. K tomu dosky tiez z rady XTRA.
Mate tuto sadu niekto?
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“