ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Hlasovani ATE, BREMBO, ZIMMERMANN

Příspěvek od duduh »

Máme ruční myčku na dvě autí.Minule stál při mytí vedle mne s Octou a ty jeho kotouče zrezly jak se říká:Přímo před očima.Kdyby jsem to neviděl na vlastní oči tak by jsem tomu nevěřil.

lukas94
Řidič
Řidič
Příspěvky: 66
Registrován: 01.11.2012 19:58

Re: Hlasovani ATE, BREMBO, ZIMMERMANN

Příspěvek od lukas94 »

Jaké dat desky na kotouče od ATE power disk? ATE nebo FERODO nebo Textar?

Uživatelský avatar
Pipa95
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 18.08.2012 22:35
Bydliště: Morava

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Pipa95 »

Zdravím,
rozmýšlím se jaké brzdy dát na Golfa a chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo osobní zkušenost s brzdami od Fremaxu. Nikde se nemůžu dočíst osobní zkušenosti, ale vypadají dost solidně. Měl bych je o něco lacinějš než Zimmermanny, tak mezi těma 2 vybírám. Mám 280mm a co tam mám teď ty mrzáky od původního majitele, tak už sem jel tolikrát udělal, že bych to ani nezpočítal a nerad bych aby se mě brzdy za větší peníz po týdnu zkroutily. ;)
EX: GIV TDI Highline S764, 149ps, 315nm by TDIFUN ...
NOW: BMW E92 335i MT, M4 370mm brakes, KW V3 suspension, VRSF inlets, Wagner downpipes + IC ... 400+hp club

Uživatelský avatar
morlog
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3035
Registrován: 19.04.2011 20:29
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od morlog »

ja ti nevim ale ja bych jiny brzdy jak brembo a zimmermanny asi ani nebral. na brzdach by se nemelo setrit

Uživatelský avatar
Pipa95
Závodník
Závodník
Příspěvky: 684
Registrován: 18.08.2012 22:35
Bydliště: Morava

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Pipa95 »

Právě to by neměla být žádná shitka, jen by mě zajímalo jestli nemá někdo osobní zkušenost. :) V ČR jsou na trhu strašně krátko, tak se bojím, že bych byl trochu pokusnej králík. :/
EX: GIV TDI Highline S764, 149ps, 315nm by TDIFUN ...
NOW: BMW E92 335i MT, M4 370mm brakes, KW V3 suspension, VRSF inlets, Wagner downpipes + IC ... 400+hp club

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od vrťo »

Nazdar, zhanam komplet brzdy na Golf 3 2.0 16v cize predne 280 a zadne klasika 226, kotuce zimmerman a dosky textar, mam aj ABS, ale moc na SR neviem najst tie kotuce zimmerman, nevie niekto alebo niekoho odporucit ? sebovi som pisal a nic, vdaka
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
Vesel
Pilot
Pilot
Příspěvky: 703
Registrován: 08.07.2012 22:02
Bydliště: Moravwa

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Vesel »

chtel bych ae zeptat jake desticky jsou nejlepsi k brembo kotoucum. Ted tam mam brembo desky a couvani je utrpeni jak stado kvilejicich prasat. Hodlam koupit texar je to dobra volba??
VW Golf MK4 1.6 77kW
VW Golf MK4 1.8 GTI 110kW
VW Golf MK5 2.0 GTI 147kW
VW Golf MK7 1.2 TSI 63kW

Audi A4 B9 2.0 TDi 110kW

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od M@ty »

Na Brembo kotouče desky Brembo nebo Texstar. Někde jsem četl že to je stejně jeden výrobce (nemám ověřeno). Obě kombinace osobně odzkoušeny a bez problémů. Brembo Max 312mm kotouče s deskami Brembo mám teď na Praseti a brzdí to za všech podmínek dobře.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Zdravím lidi. Máte někdo zkušenosti s kotouči FERODO a na ně desky též FERODO ? Nabízí se mi za dobrou cenu set kotoučů a desek ( desky na krajích sražené ), tak se chci zeptat kdo tak má a jestli mu pískají či nikoliv. Na cc-autodíly je to v akci jako sada. Nebo mám raději připlatit a koupit BREMBA,Zimmermanny ? Uvažuji udělat komplet auto a zadní brzdy jsou mi fuk,hlavně nějaké které zůstanou tzv. stále lesklé bez nějakého narušení povrchu než ty, které mám momentálně ted ( černé a v kotouči vyjeté drážky,jak kdyby nedoléhala deska ).
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od M@ty »

Ferrodo jsem dal na auto své bejvalce a už bych to nikdy znovu neudělal. Píská to jak když zastavuje vlak. Desky Premier. Možná by se SL nebo ty "lepší" DS Performance chovaly jinak. V každém případě pokud bych jo koukal na cenu tak bych dal alespoň TRW z Cardo dílů nebo v lepším případě Brembo. Na Golfa to je za hubičku...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Shorty »

Ferodo deska se mi vzadu připekla kvůli zaseklé ruční brzdě a začala se drolit :negative:
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuji kluci :) volil jsem nebo aspon počítal co by vyšli na předek ATE Power Disk s Textarem deskama a zadek jsem navolil TRW jak kotouč tak desku. Je tu ale jedno velké ALE ( dosavadní kotouče a desky komplet ATE,tak asi je ) je ten že jsem ty ATE našel 2 druhy. Rozdíl je nejen v ceně,ale i v provedení koutouče,tak jestli by mi pomohl někdo vyřešit,jaké provedení je lepší a méně se láme či kroutí. Tyhle http://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdov ... 3?brand=VW" onclick="window.open(this.href);return false; nebo tyhle ? http://www.cc-autodily.cz/kotouc-brzdy- ... 3?brand=VW" onclick="window.open(this.href);return false; Potřebuju 280x22 a ty poslední mi právě i za cenu nižší ceny příjdou jako by více větraly. Jestli budou lepší a hodí se kombinace desek TEXTAR,tak je beru :)
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od Shorty »

No někde jsem slyšel, že ty Power disk mají dřížky jen na ozdobu, jelikož jsou uzavřené...pokud chceš, aby ve skutečnosti fungoval odvod těch plynů od povrchu kotouče, tak to chce nějaké otevřené (brembo max) anebo vrtané...

Oosbně bych se mrknul na Cardo díly a tam jsou ty brembo max levný, ale desky textar nemají, tak je nakombinovat s obyč deskama brembo anebo koupit někde ty textar
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od M@ty »

Máš v těch odkazech guláš. Jedny kotouče jsou na Koktu2 - 5x112. Za mě také Cardo. Vyjde to levněji. Osobně mám na Praseti drážkované Brembo Max a asi bych je znovu nedal kvůli vyšší hlučnosti. Ale brzdí dobře. Desky Brembo jsou stejné s Texstar (měl by to být jeden výrobce). Ty drážky u ATE PowerDisc a Brembo Max jsou trochu jiné. ATE má lepší nástřik (stříbrný a po celém kot.) oproti Brembo a TRW (jen pohled. plocha - zadek nikoliv).

Brembo Max :
Přílohy
DSC04329.jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
KUBAMIKLAS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 03.07.2013 13:51
Bydliště: Slavičín

Re: ATE, BREMBO, ZIMMERMANN, TEXTAR a jiné

Příspěvek od KUBAMIKLAS »

Děkuji :) asi tedy mrknu po nějakých těch Brembech :) jenom mě zajímalo jaký je rozdíl mezi těmi 2,protože já jám sice klasiku,ale na golfu právě tu 280 s tou větší mezerou do středu a jako klasika to brzdí dobře :) asi navolím jak stejný kotouč,tak stejnou desku
VW Golf 4 1.9 TDI PD 74 KW, 5. kvalt, Typ motoru AXR, 5. Dvéř. Hatchback

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“