Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od shaft.cz »

Nazdarek :) hosani mam problemek s autim, kdyz jedu a pustim plyn, nebo pridam, tak mi jakoby cukne celej motor ci prevodovka jde to pocitit i na radici pace, silentblok motoru pravy a prevodovky jsou ok, pak je tam jeste ten spodni tycovej, jak se pozna ze je spatnej? Pripadne nemate nekdo naky tip co jineho to muze byt? Taky to jde hodne poznat pri podrazeni na 2ku. Dikec

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od Tomm »

Jo tak mam naprosto stejnou otazku - na ten spodni silenblok. Jo a kde se da koupit? Krom VW... v zadnym shopu (mjauto, autokelly...) jsem ho nevidel :?

Jinak i na oko dobrej silenblok muze byt spatnej (ted myslim ty 2 horni), mas tam puvodni?
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od xerxes »

Tomm píše:Jo tak mam naprosto stejnou otazku - na ten spodni silenblok. Jo a kde se da koupit? Krom VW... v zadnym shopu (mjauto, autokelly...) jsem ho nevidel :?

Jinak i na oko dobrej silenblok muze byt spatnej (ted myslim ty 2 horni), mas tam puvodni?
S tím spodním silenblokem jsem měl stejný prodlém rozebral jsem ho a podložil gumou spátky složil a ani se nehne :wink:

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od shaft.cz »

Tomm píše:Jo tak mam naprosto stejnou otazku - na ten spodni silenblok. Jo a kde se da koupit? Krom VW... v zadnym shopu (mjauto, autokelly...) jsem ho nevidel :?

Jinak i na oko dobrej silenblok muze byt spatnej (ted myslim ty 2 horni), mas tam puvodni?
maji ho na mjauto, u motoru mam puvodni ten drzi jak svine a u prevodovky mam novej asi mesic prave :)

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od shaft.cz »

http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=zjBo4C5ERSd2& :lol: ale ja radsi kupim PowerFlex za 820kc nez dat febi za 1600kc :wink:

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od shaft.cz »

luki píše:
Tomm píše:Jo tak mam naprosto stejnou otazku - na ten spodni silenblok. Jo a kde se da koupit? Krom VW... v zadnym shopu (mjauto, autokelly...) jsem ho nevidel :?

Jinak i na oko dobrej silenblok muze byt spatnej (ted myslim ty 2 horni), mas tam puvodni?
S tím spodním silenblokem jsem měl stejný prodlém rozebral jsem ho a podložil gumou spátky složil a ani se nehne :wink:
kde jsi jej sundal? Doma? Muzes napsat zhruba jak na to? Dekuji

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od xerxes »

shaft.cz píše:
luki píše: S tím spodním silenblokem jsem měl stejný prodlém rozebral jsem ho a podložil gumou spátky složil a ani se nehne :wink:
kde jsi jej sundal? Doma? Muzes napsat zhruba jak na to? Dekuji
Najel jsem na rampu bez ní by to asi nešlo šlo.Vymontoval jsem silenblok z auta a rozebral ho.Měl jsem doma zbatek tvrdé gumy.Tak jsem vystřihnul podložky podobného rozměru joko je silenblok,špatně se to pak sklada ja jsem ti ho přichytilve svěráku,spátky sešrouboval a bylo to. :) Musíte si s tím pohrat nebudu přece platit takové prachy :!:

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od MPavel »

Hele a je to skutečně silentblokem? Protože já mam silentblok u převodovky tvrdší z SDíčka. Silentblok motoru je OK a spodní taky. Ten byl vymontovanej a byl tvrdý dost. A stejně když přidám tak mi motor cukne. Někdy víc, někdy míň, záleží jak sešlápnu plynový pedál. Zpozoroval jsem, že v prvním momentě asi tak 2 cm mi plyn nereaguje a pak se probudí. Když zpočátku sešlápnu plyn rychle (tj asi tak ty dva centimetry) cuknutí nenastane či nastane velice mírně. Už jsem to tu zde jednou psal, ale nikdo mi nebyl schopen odpovědět.

Škrtící klapka čistá a nastavená, EGR ventil čístý, vzduchový filtr také čístý resp. najeto asi 10 tis. km., paměť závad bez chyb.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Hele a je to skutečně silentblokem? Protože já mam silentblok u převodovky tvrdší z SDíčka. Silentblok motoru je OK a spodní taky. Ten byl vymontovanej a byl tvrdý dost. A stejně když přidám tak mi motor cukne. Někdy víc, někdy míň, záleží jak sešlápnu plynový pedál. Zpozoroval jsem, že v prvním momentě asi tak 2 cm mi plyn nereaguje a pak se probudí. Když zpočátku sešlápnu plyn rychle (tj asi tak ty dva centimetry) cuknutí nenastane či nastane velice mírně. Už jsem to tu zde jednou psal, ale nikdo mi nebyl schopen odpovědět.

Škrtící klapka čistá a nastavená, EGR ventil čístý, vzduchový filtr také čístý resp. najeto asi 10 tis. km., paměť závad bez chyb.
Pravy i levý silenblok je ok?

Uživatelský avatar
MPavel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.09.2007 18:53
Bydliště: Jesenice u Prahy

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od MPavel »

Ano.
Peugeot 406 coupe, 2.0 16v, kód motoru RFR, r.v. 1999 - prodáno

VW Golf IV, 1.6 16v, kód motoru AZD, r.v. 2000, 25 Years Edition - odcizeno
Obrázek

Uživatelský avatar
SIMIREK
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 21.01.2008 23:58
Bydliště: Příbor
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od SIMIREK »

Mám taky ten samý problém,ale v servise mi kluci říkali ze je to dvouhmotou(spojkou),tak sám taky nevím komu mám věřit. :roll:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od xerxes »

MPavel píše:Ano.
skus se podívat na ten spodní silenblok a uvidíš :wink:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od xerxes »

SIMIREK píše:Mám taky ten samý problém,ale v servise mi kluci říkali ze je to dvouhmotou(spojkou),tak sám taky nevím komu mám věřit. :roll:
ja jsem měl ten samy problém.spodní silenblok jsem vymontoval podložil gumou a ani se nehne :wink:

Uživatelský avatar
Vwcrazydriver
Řidič
Řidič
Příspěvky: 136
Registrován: 24.07.2008 00:39
Bydliště: Střední čechy kousek od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od Vwcrazydriver »

A co takhle sypající se diferák??Zrovna u těch 1 švestek to byl častej problém ne?Nebo eventuelně některej kloub na poloose,ale to by musel mít pořádnej vakl,to asi ne...Kolik to má namotáno??
JAK TO MÁ KOLA,NEBO KOZY,TAK S TÍM BRZY BUDOU PROBLÉMY!!!

I DON'T NEED GOOGLE,MY WIFE KNOWS EVERYTHING!

Uživatelský avatar
Deivid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1804
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cukne pri pridani nebo pusteni plynu

Příspěvek od Deivid »

luki píše:
SIMIREK píše:Mám taky ten samý problém,ale v servise mi kluci říkali ze je to dvouhmotou(spojkou),tak sám taky nevím komu mám věřit. :roll:
ja jsem měl ten samy problém.spodní silenblok jsem vymontoval podložil gumou a ani se nehne :wink:
Mám sice 1,9TDI PD,ale mohlo by to vysvětlovat to pocukávání motoru,když stojím čumákem z kopce,když stojím čumákem nahoru,tak to neudělá.Může to být ten silentblok?Kde ho přesně najdu,nemáte někdo obrázek?Díky

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“