Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Fikop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.09.2008 08:08

Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Fikop »

Zdravíčko, mám takový dotaz. Dělali jsme repas přední nápravy na Golf IV TDi 96kw. Dával se tam nový podvozek od HR verze Konfort se snížením 35/35. Dál jsme dali sadu horního uložení předních tlumiču od Sachse. Po montáži a první projíždce bylo vše vpořádku, jenže po 2 dnech ježdění jsme si všimli že miska tlumiče co je v motorovém prostoru trčí ven o nějaký ten centimetr. Nevím co je špatně, zda to horní uložení nebo nevím co se mohlo stát.
Přílohy
P1000788.JPG
P1000790.JPG
P1000787.JPG

Uživatelský avatar
rag
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: MSK

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od rag »

Že by jste tam nedali ložiska a nebo to uložení ložiska?To asi ne ,že :lol:
No na pár autech jsem na to taky kokal 8O a někteří s tím jezdí v pohodě.

Fikop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.09.2008 08:08

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Fikop »

To že to má více lidí, mě jaksi moc nezajímá :) Mě jde o to, co je příčinou a jak se toho máme zbavit.....

Fikop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.09.2008 08:08

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Fikop »

Tak co je, to nikdo neví???

Uživatelský avatar
Erwest84
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 21.08.2008 13:42

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Erwest84 »

Zjistil jsem, že mám stejný problém, když jsem začal na některých místech na špatných silnicích drhnout krytem motoru o zem. Taky bych rád věděl co s tím.
VW Golf III GTD, 55kW
ex VW Bora 1.9 TDi, 85kW, 6-speed, RS interiér a podvozek

Uživatelský avatar
Erwest84
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 21.08.2008 13:42

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Erwest84 »

No prostě mi to také vyjelo o více jak centimetr nahoru a tím se mi snížilo auto, což je sice fajn, jen kdybych neškrtal na některých místech.
VW Golf III GTD, 55kW
ex VW Bora 1.9 TDi, 85kW, 6-speed, RS interiér a podvozek

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od DworiBak »

Erwest84 píše:No prostě mi to také vyjelo o více jak centimetr nahoru a tím se mi snížilo auto, což je sice fajn, jen kdybych neškrtal na některých místech.
Že to tahle kouká je naprosto normální,při odlechčení se to svěsí dolu.Ale pokud se ti zdá že to je dost tak bude asi už uložení tlumiče vymačkaný :wink:

Uživatelský avatar
Erwest84
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 21.08.2008 13:42

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Erwest84 »

DworiBak píše:
Erwest84 píše:No prostě mi to také vyjelo o více jak centimetr nahoru a tím se mi snížilo auto, což je sice fajn, jen kdybych neškrtal na některých místech.
Že to tahle kouká je naprosto normální,při odlechčení se to svěsí dolu.Ale pokud se ti zdá že to je dost tak bude asi už uložení tlumiče vymačkaný :wink:
Asi to hodím klukům do servisu, aby se na to mrkli, stejně budou dělat silentbloky na zadní nápravě, tak se mrknou rovnou i na přední nápravu a to uložení.
VW Golf III GTD, 55kW
ex VW Bora 1.9 TDi, 85kW, 6-speed, RS interiér a podvozek

Fikop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.09.2008 08:08

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Fikop »

DworiBak píše:
Erwest84 píše:No prostě mi to také vyjelo o více jak centimetr nahoru a tím se mi snížilo auto, což je sice fajn, jen kdybych neškrtal na některých místech.
Že to tahle kouká je naprosto normální,při odlechčení se to svěsí dolu.Ale pokud se ti zdá že to je dost tak bude asi už uložení tlumiče vymačkaný :wink:
V našem případě, se jedná o ůplně nové horní uložení od Sachse, takže vymačkané být nemůže...jestli není problém v tom že Sachs má jiné rozměry proti origu uložení. Nemohl by to někdo proměřit, kdo má přístup k oboum dílum....popřípadě objednáme origo, jestli to pomůže. Dík

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od zviratko »

to že to takhle vyleze je naprosto normální , ta horní miska je tam pouze kvůli tomu když by auto nadskočilo tak aby ti nevypdnul tlumič ven , jiný efekt to nemá.
Jestli máš uložení nový a ložisko taky , tak se nemáš čeho bát.
Horní uložení je u všech stejný , jiný se nedělá. Když bys tam dal štelovák , tak ti to vyleze ještě víc.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

Fikop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 26.09.2008 08:08

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Fikop »

zviratko píše:to že to takhle vyleze je naprosto normální , ta horní miska je tam pouze kvůli tomu když by auto nadskočilo tak aby ti nevypdnul tlumič ven , jiný efekt to nemá.
Jestli máš uložení nový a ložisko taky , tak se nemáš čeho bát.
Horní uložení je u všech stejný , jiný se nedělá. Když bys tam dal štelovák , tak ti to vyleze ještě víc.
Chapu k čemu tam ta miska slouží, ale normální mi to nepřijde, pač když jseme kupovali ten podvozek HR (je od tebe), tak se počítalo se snížením 35/35. Teď když si to horní uložení sedlo, tak šlo auto dolů a to my jaksi nechceme,pač se dostalo na původní hodnotu snížení a to cca. 60mm které jsme z auta sundávali. To tam možu sehnat origo pružiny a bude to podle představ, jo??? To jaksi ee, potřebuju to nějak vyřešit aby auto bylo v předpokladáném snížení cca. 35mm. Kdo má origo horní uložení a kdo Sachs, ať se ozve jak mu to tam sedí. Ď

Uživatelský avatar
zviratko
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10523
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moje zlatá Praha .........
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od zviratko »

Tak si napřed změř na rovině snížení seriového vozu , pak to změř na tom samém místě s podvozkem a pak můžeš říkat že je něco níž než má být atd. Jestli to bereš podle oka jak to vypadá ted a jak před tím , tak to není správné.
Já osobně dávám uložení Febi nebo Bilstein a problémy s tím nejsou . Jedině že by byl Sachs vyroben nějak jinak , ale to dle fotky nepozná nikdo.
*
®
*
VW, Audi shop & zubehör : http://www.vwaudishop.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

♀♂

14. VW Golf meeting Podroužek 2o19
*

ajakoamper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 114
Registrován: 25.05.2008 08:46
Bydliště: Choceň

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od ajakoamper »

Ahoj, je to zcela normální jev. Když by jsi viděl jak to mělo nové auto tak to by bylo naprosto stejné.Takže se nemáš čeho obávat.

Uživatelský avatar
smej0191
Řidič
Řidič
Příspěvky: 55
Registrován: 13.01.2008 16:00
Bydliště: Martin SR

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od smej0191 »

mozem jednu sice uplne od veci otazku ale pre mna dost velka neznama ako sa vam podarilo akym pripravkom odsrobovat staru maticu na prednom tlmici co drzi to horne ulozenie??? ked tam je taky na ho*no pristup a moj prstencovy kluc sa tam nezmesti je na to daky figel . dakujem

Uživatelský avatar
Erwest84
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 21.08.2008 13:42

Re: Horní uložení PŘ tlumiču po montaži nových dílu....

Příspěvek od Erwest84 »

No hele když to moje auto bylo nové, tak to takhle ale fakt nevypadlo a začíná mě to štvát, protože mám teď motor o skoro dva centimetry dole a to už je na českých silnicích znát.
ajakoamper píše:Ahoj, je to zcela normální jev. Když by jsi viděl jak to mělo nové auto tak to by bylo naprosto stejné.Takže se nemáš čeho obávat.
VW Golf III GTD, 55kW
ex VW Bora 1.9 TDi, 85kW, 6-speed, RS interiér a podvozek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“