Led svetla - blika zhaveni

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Led zadní světla-bliká žhavení-pálí pojistky

Příspěvek od vtuni »

problém problikávání žhavení bývá u naftáků celkem běžnej v kombinaci s led světlama...... takže pokud jste to vyndali z benzínovýho auta tak ty lampy samo chodili bez problému...protože benzínáky na to netrpí.. tam max prosvěcuje třetí brzdový světlo do krajů..
použij funkci hledat... "LED světla" .. "bliká žhavení" atd...

...už se to tu řešilo něco málo je i ve faq...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led zadní světla-bliká žhavení-pálí pojistky

Příspěvek od Manhaus »

ne vyndali jsme to z nafty (pdčka ) a tam to behalo bez problemu. Funkci hledat jsem pouzil nekolikrat, hledal jsem cokoliv ve spojitosti s led svetlama, prohledaval jsem i faq, psal jsem i cloveku ktery mel do faq dat navod na zapojeni odporu pro led svetla ale nic... ani ve faq nic poradne neni a nic jineho schudneho jsem nenasel...

ano resilo se to tady : http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... v%C4%9Btla

to je jediny topic kde k tomu neco je, ale ve finale vlastne nic moc.. schema zadne, vim ze to tady kdysi bylo ale to uz je davno a schema z topicu se presunulo nekam do faq ale to jsem prohledal a nikde nic
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Led zadní světla-bliká žhavení-pálí pojistky

Příspěvek od vtuni »

a když jsi to našel proč jsi nepokračoval v tom existujícím tématu...?? jakmile do něj napíšeš příspěvek tak se automaticky upne..na co zakládat další téma..??

já to tady stejně locknu a sloučím.. akorát že s tím mám víc prace... :?

edit :arrow: HOTOVO..sloučeno
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

omlouvám se, spojil jsem to spíše s tím pálením pojistek, ale stejne me porad zajima jakym zpusobem napojit tu zarovku, na ktere kable pripadne jaky odpor misto zarovky pouzit a kam jej napojit...
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od tom.ik »

to:luki...pokud se ty světla vyraběji origo na g4 tak tam žadny odpor davat nemusíš,ptž ty ledky co tam jsou by mněly byt odporově vypočitane na ten odpor jaky by mněla mit žárovka,už jsem montoval asi 3 takovych světel a nikam jsem odpor nedaval.Jedině,že ma nějake světla buh ví od koho bez atestu tak to je pak možné.A pokud majitel před ním s tím nemněl problém tak nevidím duvod proč on jo.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

predchozi majitel mel Pdcko, treba tam uz je to nejak poresene, na svazku jsem si teda zadnych uprav nevsiml... ale to je jedno, poresim to asi tou zarovkou paralelne...
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

jinak jsou to tady tyto světla :

http://www.h-tuning.cz/h-tuning/eshop/2 ... vetla-Bora" onclick="window.open(this.href);return false;
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od tom.ik »

Maš měřák?Jestli jo tak tam zkus změřit odpor na těch světlech a pak zkus odpor žárovky,nebo když tam daš obyčejne žárovky tak Ti žhavení neblika a je to vše ok?Ani pojistka nevyletí?
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

pojistky uz nelitaji, mel jsem mokry ten molitan co tesni ty svetla a tim jak se dotykaly plochy toho plosneho spoje svetel toho mokreho molitanu tak to kostrilo a proto praskaly ty pojistky, vysusil jsem to a vse je ok. Nevite nekdo ktere draty na bore jsou od brzdovych svetel? abych vedel na ktere draty mam pridelat tu zarovku... nechci tam davat ten odpor asi protoze to bude topit jako krava a nevedel bych kam to dat.. tu zarovku vyuziju jako osvetleni kufru, nejak si to tam zbastlim, jelikoz casto ptorebuju v kufru svetlo a ta bludicka co tam je origo je na prd :D :lol:
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od delong »

"Nevite nekdo ktere draty na bore jsou od brzdovych svetel?"

Vzadu pri panely žiaroviek je 6pólovy konektor svorka č.4 je tam červeno/čierny vodič zadné ľavé brzdové svetlo (54) prierez vodiča 1mm.

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

a paralelne na ktery kabel mam pripojit tu zarovku? ted uz vim ze sedocerny kabel je brzdovy a jaky je tam kabel pro minus? standartne cerny ?


pardon: cerveno cerny :)
Naposledy upravil(a) Manhaus dne 28.01.2011 10:21, celkem upraveno 1 x.
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od delong »

červeno čierny ! je brzdové svetlo a hnedý vodič ( v 6pólovom konektore č.5) je kostra.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od majrek001 »

já bych tam raději dal ten odpor než žárovku.. to spíč ta žárovka bude topit jako kráva a mít strach když tamhle někde stojíš na brzdě že ti tam něco chytne.. já jsem ho tam dával k led žárovkám a neni žádný problém.. jinak zem je společná pro všechny žárovky ale teď už nevím který ale jestli to stejný.. zem bude nejspíš klasicky hnědá. tady je foto konektoru u GIV
Přílohy
05072010060.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Manhaus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 355
Registrován: 26.09.2008 09:41
Bydliště: Zlínský kraj - Otrokovice

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od Manhaus »

A jaký odpor jsi tam dával? Právě že ty výkonnové odporí topí jako sviň, ještě mnohem více jako ta žárovka, resp jsem měl možnost si to i vyzkoušet, odpor na 7 ohmu na 20W to je zaprve docela solidni váleček a pokud to nejsou ty tmelené tak to topí jak ludra...no uvidíme. zkusim to s tou zarovkou, jsem mel v planu ji samozrejme mit mimo jakekoliv svazky a cokoliv oc by mohlo chytnout pripadne, chtel jsem ji vyvest kabelem do patice kterou mam nacyhstanou a zavesit ji zhruba uprostred kufru nebo po kraji z vrchu za tu kovovou cast kufru. uvidim jeste is s tim pohraju
NO SMOKE NO FUN :)

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Led svetla - blika zhaveni

Příspěvek od delong »

Alebo si kúp originál rezistor (len je dosť drahý) a daj ho do vetračiek kufra aby sa chladil http://www.e-xenony.cz/prislusenstvi-k- ... ve-pouzdro.Ten odpor by mal byť od 50Ohm do 7Ohm pod tú hranicu 7ohmom nechoď! Osobne používam tieto odpory http://www.avelmak.sk/index.php?lm=315& ... icle=38996 a zatiaľ spokojnosť. Ja to vždy u zákazníka vyskúšam individuálne a potom to dám do dobre vetraného nehorľavého priestoru.A ešte mu poradím nech si pod sedačku pribalí hasičák :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“