Rozebrání bezpečnostních pásů

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zbony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.05.2011 18:12
Bydliště: Třinec

Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od Zbony »

Čaute klubáci, máte někdo zkušenosti s rozebrání bezpečnostních pásy?? Rozdělával jsem tapec celého auta, musel jsem uvolnit pásy a ony se mi smrštily, až k úchytu na karoserii. Jenže nejde je už natáhnout zpátky do původní polohy. Zkoušel jsem rozebrat jeden pás a vysypala se mi spousta součástek ven. Odhadem jsem to poskládal zpátky a rozhodl jsem se tím mechanismem nijak manipulovat. Přeci jen je to základní bezpečnostní vybavení káry a nerad bych si to poničil. Jednou mě to může i zachránit :) . Pří rozložení jsem zaregistroval, že tam je ozubené kolo, který ten mechanismus drží a nepustí jej do původní polohy. Víte jak to ozubené kolo můžu povolit i bez rozebrání bezpečnostního pásu?? Nebo jestli tam je nějaký schovaný chyták?? Nebo jsem úplně v dupě a musím koupit nový? :D

Díkes za odpověď :)

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od pino.t »

Raději kup druhé.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
matasimek
Pilot
Pilot
Příspěvky: 772
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravák su ze Zlínska

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od matasimek »

pás musí být přesně v té poloze na karoserii jak je namontovaný, při náklonu karoserie ,nebo v pokud je kousek nakloněny tak se ti nerozvine
Jo a nikdy ho nerozebírej, většinou jsou v něm 4 pyropatrony pro přitahovač kvůli airbagu.

Uživatelský avatar
Zbony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.05.2011 18:12
Bydliště: Třinec

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od Zbony »

Jo máš pravdu, musí být v té poloze. Uvnitř je taková zajišťovací kulička, které musí být přesně v takové poloze jako je pás upevněn na karoserii. Jinak brání pásu v uvolnění. Díky :)

Uživatelský avatar
Eitn
Člen klubu
Příspěvky: 414
Registrován: 13.04.2010 22:00
Bydliště: OlomouCity

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od Eitn »

Moc bych ho toho nerypal, aby ti to neustřelilo ruky :wink: Je v tom patrona která vystřelí a zasekne pásy v případě nehody...Je to asi stejná sranda jako se hrabat v airbagu :wink:

Uživatelský avatar
Zbony
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 26.05.2011 18:12
Bydliště: Třinec

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od Zbony »

nehrabu neboj :D už jsem to zprovoznil :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Rozebrání bezpečnostních pásů

Příspěvek od Goauld »

Eitn píše:Moc bych ho toho nerypal, aby ti to neustřelilo ruky :wink: Je v tom patrona která vystřelí a zasekne pásy v případě nehody...Je to asi stejná sranda jako se hrabat v airbagu :wink:
Patrona je odpalovaná elektrikou, takže pokud do toho nebudeš mlátit kladivem, tak to nevystřelí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“