Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od valec1 »

petulka píše:kluci už se na to chystám dlouho...ale pořád sem se tomu vyhýbal, já a dráty to nejde dohromady ale ted už musím páč mi z toho CD už duní hlava....

takže... prosím kudy vede drát od rádia k anténě na střeše????? a nevíte jaký by mohl být důvod naprosté nefunkčnosti příjmu jakéhokoliv signálu at stojím kdekoliv???? prostě nechytnu ani Proglas... :roll: :roll: děkuji za rady...
tusim pravym A sloupkem nahoru a pak dozadu po boku strechy. kdyz zdelas zadni stopni listu a odhrnes tapec strechy tak je tam koncovka ( spojeni anteny a kablu anteny)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od DworiBak »

a mas zapojenej zesilovac na antenu u radia musí se to dodělt pokud nemáš origo radio myslím že postup je ve FAQ

Uživatelský avatar
EAST
Pilot
Pilot
Příspěvky: 864
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: East Bohemia

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od EAST »

mrkni jestli nemas rozpojenej konektor u anteny :wink:
jinak klasika : pokud mas origo radio, tak ty maji napajeni zesilovace anteny po koaxu, qle pokud mas radio "neorigo", tak potrebujes externi napajeni zesilovace - resi se to redukci (ke ktere privedes 12V) za cca 200,- kterou pichnes hned za radio :wink:

Uživatelský avatar
MaF
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1463
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od MaF »

tak jsi asi sdelal vole spatnej a sloupek sdelej ten druhej ja mam tedkon celej strop venku a vidi mze to tam vede... :mrgreen:
OOOO A4 3.0TDI

Uživatelský avatar
valec1
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.11.2007 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od valec1 »

je to ten u spolujezdce :wink:

Uživatelský avatar
tomino55555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od tomino55555 »

no ja mam antenu vedenu stlpikom pri soferovy
mam rok vyroby 98
tak neviem ci to menili alebo co ale ja som ho mal na soferovej strane :)

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od DworiBak »

už jsem se setkal kdy ty předzesilovače byly nefunkční

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od tomakecTD »

Zdravím kolegové. U všech aut koncernu jsem měl probémy s anténama! Děsně mě to štve. Nyní mám golfa 2001, anténa tam je originální, vše zapojený jako má, kontakty čisté, u rádia taky všecko v pohodě. Ale prostě když jedu, je to o nervy, pořád to šumí, buď hraje, nebo nehraje. Když neposlouchám pár km od vysílače tak to není žádnej poslech. Mám 8GB flash, ale už to mám taky tak ohrátý, že si radší budu pískat :lol: V kámošovým seatu má stejnou anténu a chytá vše, všude i s neznačkovým rádiem.


Čím to je?? Vyhodit anténu?? Chci kvalitní poslech :cry:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Mates-es
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 03.12.2009 11:26

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od Mates-es »

U origo antén byl problém i v zesilovačích přímo na střeše u antény jak se šroubuje ven tak je tam pájený kontakt měl jsme ho rozebraný a nebylo to moc dobře zapájené a zateklo mi přes to ...Zesilovač nefungoval , vypral jsem ho v isopropilu a hend to šlo o 70% lépe zapájel jsem znova i zasilikonoval spodek pod závitem a nebyl problém , hraje ...Je to sice dost složité ale stálo to zato...

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od VW-DEANE »

Ja som to napájanie urobil sám, (teda kamoš letoval lebo mne sa pri tom trasú ruky, bola hrozná zima) nič som nekupoval. Robili sme to cez vianoce tak nebolo kde kúpiť. Zo starého napájača anténneho predzosilovača sme vybrali kondenzátor, taký maličký, kapacitu neviem, v zástrčke sme prerušili stredný káblik na koaxiále a tam sme dali ten kondík a zaň smerom k anténe sme priletovali 12V. Poriadne zaizolovali, premerali multimetrom aby nebol nikde skrat a šlape to jak švajčiarské hodinky. Nič nechrčí. Nešlo mi o to ušetriť tých 200 korún, ale mal som na druhý deň cestu do Srbska a potreboval som to urobiť narýchlo.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Kolmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 05.12.2008 20:15
Bydliště: KrálovnaTDi
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od Kolmi »

nema nekdo na aute antenu jako ma audi?tu ploutvicku malou?jak to s ni hraje a popripade kde jste koupily uz s konektorem? dikec
Kolmi Golf TDI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od duduh »

Jak píše "tomakecTD". :fool: Do antény zateče a je v háji.Je to pak jen chomáč rzi a rádijko jen šumí.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od duduh »

To Kolmi:Ta ploutvička je GPSka.Anténa je připojena na vyhřívání zadního skla.Ploutev vypadá na autí pěkně ale kdyby na ni autorádijko hrálo dobře tak ji tam dávají všichni výrobci aut.

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od Hans86C »

Trochu jinak..Jak je zapojena origo antena GPS..Podle ETKY by zprodluzovaci kabel mel nejdrive vest do nejaky skatule(modul pohybu nebo co) a z ni az pak do navi...Je mozny kabel od anteny zapojit primo do navigace,bude to fungovat??(navigaci dodelavam,predtim tam origo nikdy nebyla)

Uživatelský avatar
Kolmi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 350
Registrován: 05.12.2008 20:15
Bydliště: KrálovnaTDi
Kontaktovat uživatele:

Re: Kudy vede anténa??? a proč nefunguje???

Příspěvek od Kolmi »

duduh píše:To Kolmi:Ta ploutvička je GPSka.Anténa je připojena na vyhřívání zadního skla.Ploutev vypadá na autí pěkně ale kdyby na ni autorádijko hrálo dobře tak ji tam dávají všichni výrobci aut.
GPSka?vzdyt jsem nasel ploutvicku pro prijem jen radia s konektorem RAKU ktery by mel byt uz v aute tak ze se jen napoji...GPSka muze byt taky,ale cena je jinde...
Kolmi Golf TDI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“