Vrzání palubky!!

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

Toxyz píše:
chev píše:Jenže voni sou tam takový růžky do takovejch drážek...a prostě to tam nepasuje a když bych ten kastlík otočil, tak má jakoby ten strop děrovanej...Takhle je to blbost to psát, až si na to vzpomenu tak to vyfotim...
jj bud to vyfot nebo si udělej vejlet a přijed se podivat jak to má vypadat :wink:
Kdy budeš mít čas? A nebo se přijeď podivat ty :lol:
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od nogis »

chev píše:Jenže voni sou tam takový růžky do takovejch drážek...a prostě to tam nepasuje a když bych ten kastlík otočil, tak má jakoby ten strop děrovanej...Takhle je to blbost to psát, až si na to vzpomenu tak to vyfotim...
Nevím, jak ho tam dostal takhle otočený, ale předpokládám, že myslíš otočený takhle. Jdou tam vidět ty otvory, co jsou původně nahoře. Jenže tím, že ho otočíš, přijdeš o ten doraz, co je dole a bude všechno lítat ven.
Přílohy
DSC03251.JPG
DSC03251.JPG (39.51 KiB) Zobrazeno 1892 x

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chev »

nogis píše:
chev píše:Jenže voni sou tam takový růžky do takovejch drážek...a prostě to tam nepasuje a když bych ten kastlík otočil, tak má jakoby ten strop děrovanej...Takhle je to blbost to psát, až si na to vzpomenu tak to vyfotim...
Nevím, jak ho tam dostal takhle otočený, ale předpokládám, že myslíš otočený takhle. Jdou tam vidět ty otvory, co jsou původně nahoře. Jenže tím, že ho otočíš, přijdeš o ten doraz, co je dole a bude všechno lítat ven.
Jojo přesně tady sou vidět ty díry...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tak aby toho nebylo málo, tak už mi teď vrže i Airbag ve volantu a začíná se ozývat i kastlík. :lol: Já se z toho vážně už poseru. :roll:

Uživatelský avatar
nogis
Závodník
Závodník
Příspěvky: 579
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od nogis »

Tak bacha přes díry, začíná se ti to nějak rozpadat :wink:

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tak problém s vrzáním tapeců ve dveřích částečně VYŘEŠEN. Až jsem byl překvapenej jak jednodušše. (možná by to stálo za to dát do FAQ)

Po důkladné prohlídce a prohmatání tapeců jsem zjistil, že jediné místo kde muže tapec vrzat je místo kolem zamykacích čudlíků. Ty jsou umísteny v jakémsi "sedle", které je vsazeno do samotného tapecu. Vlivem otřesů se sedlo za nějakou dobu v tapecu uvolní...kolíčky (čudlíky), které mají tendenci se při otřesech také třást s tímto sedle mírně pohybují a to je zdroj neuvěřitelně hlasitého vrzání. Řešením je kapka vteřinového lepidla pod zmíněná sedla (sedlo nehtem mírně nadzvedneme, kápneme lepidlo a pak ho natlačíme zpět a chvilku držíme), sedlo se přestane pohybovat v tapecu a je KLID!!! Pozor, at tam lepidla nedáte moc a neproteče někam dovnitř - stačí opravdu malinká kapička.

Samozřejmě tapec muže vrzat i na jiných místech, nicméně ty moje vrzaly docela značně a po tomto zásahu je téměř klid. Teda skoro. Sám jsem čuměl jak jednodušše se to dá vyřešit.
Naposledy upravil(a) molczik dne 12.04.2007 10:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik: Jo, tak to tam pisni (zkopiruj), to stoji za to. Jinak me tapec vrze v miste napojeni horni a spodni casti, tj. cca 12cm pod sklem.

Jeste k tomu vrzani - pokud tam vrzou plasty pod volantem, tak doporucuju zkouknout jestli se DOLE nedotykaji kovove vzpery co je na boku stredniho panelu (uvnitr). U me stacilo vypodlozit a je klid 8)
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Dneska se chystam sundat pravej přední tapec a vypodložit ho molitanovejma kostkama aby nevrzal. Taky bych zamazat ten spoj mezi horní a dolční částí tapecu něčím na bázi silikonu. Nevíte co je na to nejvhodnější? Něco co pohlcuje rezonanci?

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik: Tak jak to dopadlo? Me vrze uz jen kastlik kdyz si o nej spolujezdec opre nohu :D
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm píše:molczik: Tak jak to dopadlo? Me vrze uz jen kastlik kdyz si o nej spolujezdec opre nohu :D
Nic moc. Máš SZ. :(

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Příspěvek od Tomm »

molczik píše:
Tomm píše:molczik: Tak jak to dopadlo? Me vrze uz jen kastlik kdyz si o nej spolujezdec opre nohu :D
Nic moc. Máš SZ. :(
Pokud to vrze u zrcatka, tak me pomohlo vysroubovat ten sroubek (co drzi tapec) - tim se to dost zlepsilo. Ale kdyz na to prstem zatlacim, tak vrze porad.
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toxyz »

Tomm píše:molczik: Tak jak to dopadlo? Me vrze uz jen kastlik kdyz si o nej spolujezdec opre nohu :D
jj to znám, šílenej zvuk :roll:
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tomm: Co ta SZ? Došla ti??

Uživatelský avatar
JANIRELAND
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od JANIRELAND »

Mel jsem stejne problemy na O1,klepani kolem B sloupku a od zadniho vika.Rozebrano a zase slozeno temer vse a klepalo to porad.Nakonec jsem omotal ty protikusy zamku co jsou primontovany na kastli elektrikarskou izolacni peskou(ASI 3-4 VRSTVY)A byl klid.

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od molczik »

Tak jsem přesně analyzoval kde mi ten tapec vrže. Je to ve spoji horního a spodního dílu a to vždy na kraji. Kraj blíž k zadku jsem už pořešil... vrazil jsem pod místo kde se dotýká kus tvrdýh papíru a zmlknul. Ted ještě pořešit tu přední stranu. Všiml jsem si, že to vrže v místě spoje a pak v místech, kde jsou ty nacvakávací špunty. Takže koupim špuntíky nový, vyšroubuji šroubek dle Tommovy rady a snad se to zlepší. :)

Když to nepomuže, tak jsem v koncích...protože pořád nemužu vymyslet jak udělat, aby ten tapec v tom spoji nevrzal, resp. aby byl spojenej "na fest" a nehýbal se jako ted..protože z těch pohybů je to skřípání.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“