MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Dextersrs »

zapojení zapojeni.JPG
zapojení zapojeni.JPG (27.38 KiB) Zobrazeno 28476 x
Foto znázorňuje zapojení které umožní používání navigace a připojení externího zvukového signálu do aux zdířky to vše za pomoci doma dostupných věcí, práce cca 1 hodina ( ať je to vše v pořádku )
Potřebný materiál dutinky nebo nastrkovací konektory příslušného průměru ( dle pinu na který se budete připojovat )
Jako propojovací vodiče k budíkům použijeme UTP cat5e
Jako AUX vstup použijeme klasický CINCH konektory s káblem který řízneme a na konec napájíme jehličky ( piny ), které vezmeme třeba ze staré základní desky PC je jich tam spousta a krásně pasují ;-)
Můžeme použít místo CINCH třeba JACK 3,5 nebo jaký koli jiný konektor který budeme používat třeba na MP3 přehrávač nebo mobil atd....
Nakonec celkové náklady nás vyjdou cca zadarmo ( člověk který je trošku zručný a rád si hraje ) nebo cca do 50,- KČ pro toho kdo doma nemá výše popsané.....
Ti co tomu vůbec nerozumí, obraťte se raději na někoho kdo tomu rozumí jinak by Vás to mohlo stát novou navigačku :-)

konektory 30, 31 a 32 naleznete na zeleném 32pinovém konektoru který je připojen k budíkům, pokud máte maxidota, bude Vám ukazovat v hornim řádku informace z AUX, rádia jako RDS frekvenci atd... a při aktivaci navigace z menu PP Vám bude ukazovat na MAXOVI i navigace ( šipky kam odbočit, vzdálenost atp.. )
V případě použití multimediálního převodníku do AUX zdířky můžete k MDF připojit externí zdroj audio/video signálu ( DVD přehrávač, AV signál třeba z mobilu k přehrávání videa nebo třeba zobrazení modernější navigace )
Kdo nechce mít v auťe starý CD měnič využije vstup CD k připojení MP3 přehrávače a šikovnější uvidí i informace o přehrávaném souboru přímo na navigaci ...

Tak hodně štěstí a ať se daří....

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od xerxes »

pěkný návod :mrgreen:

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Dextersrs »

luki píše:pěkný návod :mrgreen:
Dík ;-)

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Dextersrs »

zapojení zapojeni.JPG
zapojení zapojeni.JPG (31.41 KiB) Zobrazeno 28442 x
Aktualizace zapojení audio vstupu na CD VSTUP, když máte zapojený do AUX RGB převodník....

Uživatelský avatar
kjubas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.12.2010 10:40

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od kjubas »

Mám dotaz. Sehnal jsem navigaci, ale je to typ D, nikde jsem o tom do té doby neslyšel, ale to by nevadilo, problém je ten, že nemá CD mechaniku, což mě překvapilo, ikdyž čudlík pro vysunutí cd tam je i zdířka, po rozdělání navigace jsem zjistil, že mechanika není. Proto bych potřeboval changer, kam bych dal CD s mapou(doufám že nebude problém načítat mapy z changeru, jinak nevím jak to je vymyšlený) a zároven bych si chtěl dodělat aux(ideálně pomocí tohoto kabelu http://www.tme.eu/html/CZ/_framesymbol/ ... pelny.html" onclick="window.open(this.href);return false; )
Ptoto se ptám, zda na tomto konektoru není umístěn i CD changer, protože je spousta typů changerů a některé jsem právě viděl s tímto kulatým konektorem.
Mohli byste mi doporučit changer a zároven potvrdit, zda by to tak opravdu mohlo fungovat - navigování přes CD z changeru a aux přes zminovaný kabel.

Díky moc!
GIV 1.8T GTI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Goauld »

Jak jako nemá mechaniku ? To ji od tama někdo vytáhnul a nechal si ji. Bez ní ti navigační CD nepřečte, z changeru to myslím neumí.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od tornado1 »

z changeru mapy nečte!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
kjubas
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 13.12.2010 10:40

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od kjubas »

To jsem si myslel, že je blbost aby četla mapy z changeru. V tom případě nechápu, že tam neni CD mechanika, to jí musel někdo vyndat. Myslíte, že by se dala sehnat, třeba z nějaký nefunkční navigace, případně nevíte někdo o něčem nebo nemáte nějaký nápad. Díky!
GIV 1.8T GTI

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Goauld »

To nejspíš nikde neseženeš, leda že by někdo měl jako náhradní díl. Být tebou, omlátím to o hlavu tomu od koho si to koupil a řekl mu, že si z toho vybral mechaniku, nebo ti to prodal prostě nefunkční, protože bez mechaniky navi nejde. Bez ní je to jenom rádio s velkým displejem co nepřehraje ani CD, takže šrot uplně k ničemu :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Dextersrs »

Tak jsem se po dlouhé době pustil do zapojování a přepojování, a nedalo mi to udělat připojení DVB-tuneru k MFD-DX bez převodníku.
Tak jsem koupil DVB-tuner s USB vstupem 690,-Kč + 1x kvalitní SCART kabel 2x stíněný 200,- Kč a šel jsem na věc....
Nejprve jsem odstřihl jednu stranu scart kabelu a rozdělil kablíky, který kam vede, je potřeba vytáhnout ze svazku následující káble:
Audio L + P
Audio GND
C synch
R
G
B
R gnd
G gnd
B gnd, toť vše co bude třeba zapojit na SCART KABELU který strčíme do SCART konektoru na výstupu DVB-tuneru (výstup na TV)
MFD-DX jsem rozebral a vypreparoval jsem ten 10ti pinovej konektor, na místo něj jsem páječkou připájel dráty cca 15 cm dlouhé kde jsem si jednotlivé piny samozřejmně označil co který je, důkladně proletovat a zafixovat.
Pak už jeden po druhém napájet na SCART KABEL, nebo koupit jakýkoliv vhodný konektor, nakrimpovat a hurá ono to fachá !!! ;-)
Takže pro ty co nechtěj kupovat drahý převodníky stačí investice cca 800kč a trochu šikovnosti a máte to i s USB vstupem na HDD, nebo flashku, a vše ovládáte dálkovým ovládáním od tuneru, ten jsem schoval do kasliku spolujezdce a ještě jsem z něho odpájel infračidlo které jsem vyvedl do palubky kde není vidět a můžu tak ovladačem z kteréhokoli místa v autě ovládat munu v tuneru...
Ještě dodtatek na pin SWITCH a PAL/NTSC stačí přes vypýnač a rezistory přivést +12V a máte odblokováno za jízdy :-)
Zdarec
Dextersrs

Uživatelský avatar
kub4n
Člen klubu
Příspěvky: 302
Registrován: 29.08.2012 22:23
Bydliště: Ml. Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od kub4n »

dobře ty :D mám jeden malej DVB-tuner s USBčkem tak to vyzkouším ale kde sehnat konektor do MFDčka
eX VW Passat 3B6 2.5 TDi AKN by jirka briza, motor OFF

eX VW Caddy Maxi 3 FL. 2.0 TDi 103kw

VW Caddy 3 plechovka 2.0 SDi

Uživatelský avatar
Dextersrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 168
Registrován: 09.05.2012 08:17
Bydliště: Praha Východ

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Dextersrs »

Já konektor nesháněl, dáse jinak objednat u škodovky origo, ale lepší je připájet izolované drátky jeden podruhém do vnitřku navi, zafixovat je a máš hotovo, napájíš si jakýkoliv konektor chceš, pak už jen napinuješ SCART kabel a hotovo, můžeš připojit klidně DVD rekorder s DVBT tunerem a USB, rekorder má na sobě i vstum AV, takže nepotřebuješ žádnej převodník a máš vše v jednom DVB-T + DVD s HDD + USB + AV vstup a AV výstup pro případný přídavný display třeba do opěrek vzadu :-) a na bazaru seženeš takové DVD rec kolem 1500,.- použité...
Rozdíli mezi pořízením převodníku a DVD rec s DVB-T:
1. převodník - 1500,- až klem 3000,- ( nic to neumí jen převést signál AV na RGB, ani USB ani nic víc )
2. DVD rec - 1500,- bazar ( krom toho co umí převodník, má svoje menu, dnes už USB vstup, většinou vestavěný HDD, AV vstup i AV výstup, přehraje všechna DVD a CD včetně MP3 atd... máte k tomu dálkáč no nekupte to )
s převodníkem vyjde komplet s DVD a TV na víc jak 10.000,- kč

Uživatelský avatar
kub4n
Člen klubu
Příspěvky: 302
Registrován: 29.08.2012 22:23
Bydliště: Ml. Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od kub4n »

chápu :-) seženu někde vytahováky a udělám test. a napájení tuneru ??
eX VW Passat 3B6 2.5 TDi AKN by jirka briza, motor OFF

eX VW Caddy Maxi 3 FL. 2.0 TDi 103kw

VW Caddy 3 plechovka 2.0 SDi

Uživatelský avatar
kub4n
Člen klubu
Příspěvky: 302
Registrován: 29.08.2012 22:23
Bydliště: Ml. Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od kub4n »

Dextersrs píše:Tak jsem se po dlouhé době pustil do zapojování a přepojování, a nedalo mi to udělat připojení DVB-tuneru k MFD-DX bez převodníku.
Tak jsem koupil DVB-tuner s USB vstupem 690,-Kč + 1x kvalitní SCART kabel 2x stíněný 200,- Kč a šel jsem na věc....
Nejprve jsem odstřihl jednu stranu scart kabelu a rozdělil kablíky, který kam vede, je potřeba vytáhnout ze svazku následující káble:
Audio L + P
Audio GND
C synch
R
G
B
R gnd
G gnd
B gnd, toť vše co bude třeba zapojit na SCART KABELU který strčíme do SCART konektoru na výstupu DVB-tuneru (výstup na TV)
MFD-DX jsem rozebral a vypreparoval jsem ten 10ti pinovej konektor, na místo něj jsem páječkou připájel dráty cca 15 cm dlouhé kde jsem si jednotlivé piny samozřejmně označil co který je, důkladně proletovat a zafixovat.
Pak už jeden po druhém napájet na SCART KABEL, nebo koupit jakýkoliv vhodný konektor, nakrimpovat a hurá ono to fachá !!! ;-)
Takže pro ty co nechtěj kupovat drahý převodníky stačí investice cca 800kč a trochu šikovnosti a máte to i s USB vstupem na HDD, nebo flashku, a vše ovládáte dálkovým ovládáním od tuneru, ten jsem schoval do kasliku spolujezdce a ještě jsem z něho odpájel infračidlo které jsem vyvedl do palubky kde není vidět a můžu tak ovladačem z kteréhokoli místa v autě ovládat munu v tuneru...
Ještě dodtatek na pin SWITCH a PAL/NTSC stačí přes vypýnač a rezistory přivést +12V a máte odblokováno za jízdy :-)
Zdarec
Dextersrs
máš nějaký foto's jak si to konstruloval ?
eX VW Passat 3B6 2.5 TDi AKN by jirka briza, motor OFF

eX VW Caddy Maxi 3 FL. 2.0 TDi 103kw

VW Caddy 3 plechovka 2.0 SDi

Uživatelský avatar
Cannot.xD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 11.06.2013 15:40
Bydliště: Ostrava

Re: MFD DX zapojení - pro blbce ;-)

Příspěvek od Cannot.xD »

Zdravím, koupil jsem auto s MFD navigaci, bez instalačního CD, a bez CD měniče. Chtěl bych se zeptat jak připojit MFD navigaci k 3,5mm jacku na songy nebo nejlépe aby šlo připojit USB přes které by to šlo pouštět abych nemusel kupovat changer. Diky moc :)
Buďme chytří, blbých je dost.. :)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“