Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

majrek001 píše:tak hlavně že jsi to zprovoznil.. ta jednotka bude asi záhadou tak mě ještě napadá dojezd oken http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektri ... m-win.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak už mě nic nenapadá a když necháš stažené okýnka a jen zamkneš dálkáčem tak se zavřou (nemyslim podržet tlačítko) nebo to muže být třeba od nějakého externího osvětlení třeba od neonu pod autem? víc už mě došli nápady..
když je nechám dole a zamknu tak tam zustanou.... opravdu to vypadá že by to moh dělat ten zámek, že se hnul ten kryplík u toho spínače... každopádněš zítra udělám druhou stranu a uvidíme co to bude dělat....

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:? Nebylo by lepší tu tvoji bílou skříňku nafotit?U těch zadních dveří máš vadný asi taky mikrospínač.Třeba tento.
Přílohy
mikrospínač.JPG

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

Jo a našel jsem konečně i fotku mikrospínačů (unlock/lock a stahovačku) v zámku. Jen pro info, u Opla je 7ks mikrsp.
Přílohy
mikrospínače.jpg

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

duduh píše::? Nebylo by lepší tu tvoji bílou skříňku nafotit?U těch zadních dveří máš vadný asi taky mikrospínač.Třeba tento.
mikrospínač vzadu je ok (púůl roku měněný) na polodotu zukazuje otervření bez problémů, vše jde jak má... a ta bílá skříňka... no nevím zda to psát..... po bližsší prohlídce sde jedná o spoje kabelů mezii kabinou a motorem...(to mě nějak nenapadlo) tudíž jestli mi tam napadal trochu ten sníh, je možnost že mi to tam trochu dělá bordel... profoukám nějakým odpuzovačem vlhkosti a snad to budse ok.... dnes jdu kounout na druhé dveře tak uvidíme jak to dopadne...

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

čirou náhodeou jsem zjistil že jedna ze závad je zlomenej drátek ve svazku k zámku.... tudíž to občas dělá občas ne... zrovna drátek od microspínače...

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:? Dělal jsem nedávno jednu Koktáfku.Ta měla právě v řídící jednotce ve dveřích v konektoru natečenou vodu a také nešly zavírat dveře u řidiče.Pozor na rozdělávání konektoru,jde to špatně sundavat.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

No něco co šlo jsem promazal, co šlo proletovat jsem proletoval... a teď se to tváří že je to ok. rozebral jsem druhou stranu abych kouknul na nefungující výhřev zrcátka (stím že jsem čekal prasklej kabílek ve dveřích) a šel jsem zkoušečkou po kabeláží po konektorech až jsem došel k zrcátku a i tam vše ok...... Tudíž sem koupil nové sklo zrcátka....

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

8) Směrodatný je VAG.Měnil jsem několik P či L zrcátek a vždy to bylo vyhřívání zrcátek podle výpisu závad. I když za studena změříš že folie vyhřívání je dobrá tak po zapnutí se přeruší.Je tam prostě zlomové přerušení a nedá se opravit.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

nový zrcátko a je klid... zas to topí jak má

Uživatelský avatar
losbubos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.08.2008 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od losbubos »

Ahoj, já mám problém trošku jinej, měl jsem vadnej mirospínač u dveří řidiče (nefungovalo osvětlení a akustickej zvuk zapnutých světel) přežít se s tím dalo, ale asi po dvou měsících mi najednou sem tam přestalo fungovat zamykání zadních dveří za řidičem (občas se zamklo, občas čudlík zalezl napůl a vylezl taky napůl, kolikrát jsem musel zkoušet dvakrát vzít za kliku těchto dvěří abych se ujistil že je zamčeno). Cca po dalších dvou měsících jsem auto dal do servisu kde mi mikrospínač vyměnili a utěšili, že tato vada byla způsobená spínačem. Po cca týdnu se mi dveře opět zavírají jak se jim zachce (mikro spínač v předních dveřích funguje).
Poradíte mi???

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od VWMysak »

To co už tu bylo psáno, studený spoj na té zelené destičce uvnitř zámku, proletovat kontakty a bude to OK. Je ale potřeba ten zámek demontovat a rozebrat.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Makec
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 09.01.2010 10:41
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Makec »

Zrovna mě potkala zajímavá záhada ohledně pátých dveří na variantu.Po odemčení dálkáčem odskočí zadní vrata a když za ně hned vemu (dřív než zajede motůrek zpět) tak jdou otevřít,ale pokud chvíli počkám,motůrek zajede zpět a dveře zůstanou jen napůl.I když je docvaknu tak už stejně nejdou otevřít.Nevíte náhodou někdo čím by to mohlo být?

Uživatelský avatar
losbubos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 05.08.2008 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od losbubos »

To: VWMysak
Díky, a ještě dotaz (jsem absolutní laik) ten studený kontakt bude na tom zámku těch zadních dveří nebo nebo u dveří řidiče?
Ještě jednou díky, nebejt tohoto fóra, tak jsme všichni vysátý jak státní rozpočet, protože to co po nás chtěj v origo servisu je nehorázný!

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od VWMysak »

Na zámku řidiče
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

losbubos píše:Ahoj, já mám problém trošku jinej, měl jsem vadnej mirospínač u dveří řidiče (nefungovalo osvětlení a akustickej zvuk zapnutých světel) přežít se s tím dalo, ale asi po dvou měsících mi najednou sem tam přestalo fungovat zamykání zadních dveří za řidičem (občas se zamklo, občas čudlík zalezl napůl a vylezl taky napůl, kolikrát jsem musel zkoušet dvakrát vzít za kliku těchto dvěří abych se ujistil že je zamčeno). Cca po dalších dvou měsících jsem auto dal do servisu kde mi mikrospínač vyměnili a utěšili, že tato vada byla způsobená spínačem. Po cca týdnu se mi dveře opět zavírají jak se jim zachce (mikro spínač v předních dveřích funguje).
Poradíte mi???
V tom zámku bude nejspíš prasklá pružinka, která udržuje překlopení při zamčení/odemčení, proto se pak ten kolíček nevrací a zámek někdy nezamkne.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“