Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kajiceek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 226
Registrován: 15.10.2010 15:18

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Kajiceek »

Mám úplně stejný problém. Akurát mi to děla ikdyž se auto zahřeje. Kufr vůbec nereaguje. Musím zamykat manuálně. Auto mám nově.
VW Passat Sedan 3C 2.0 TDI, BKP + CHIP
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 5#p2526745" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

zdravím, mám takyvý púroblém... to že mi blbne spínač vce dveřích je mi jasný, otevřu a osvětlení nereaguje a když zamykám tak mi kolikráte ani nezamknou dveře u řidiče...to nějak udělám, ale že zamknu auto v(auto si normálně zatroubí že je je zamčené... ok ale že se po 5vt odemkne a sdtáhnou se mi 3okénka , tak to mi hlava nebere... (a přes klíček mi stahování nejde) tusíž tro musí bejt někde v autě... Nemá někdo zkušenosti co by to mohlo dělat? Ještě mě napadlo kde se nachází jednotka která tohle ovládá... kdyby to byla ta bílá pod torpédem tak asi vím kde by moch být problém. jestli je jinde tak nevím... a není to zrovna sranda parovat před barákem a ráno přijít k autu a mít stažený okýnka... :? :?:

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

tak přes klíč by to mělo jít když ho podržíš v poloze odemčene a když ne u řidiče tak u spolujezce.. typuji podle toho co píšeš že je to neorigo dálkáč, není to nějak zapojený, že po odemčení to stáhne okna.. běžne se spíš zapojuje jen že po zamčení to zavře okna.. jelikož ten mikrospínač blbne tak to stáhne protože si to myslí že jsi odemkl. a pokud je neorigo dálka tak tam musí být nějaká jednotka (krabička) která to řídí.. když by si z ní vytáhnul ten konektor nebo ji odpojil od napajení tak ti to nejspíš přestane stahovat okna.. ale odemykat se to bude pořád dokud ho nevyměníš.. koukni jestli tam neni nějaká jednotka např. něco takovýho http://www.levnealarmy.cz/media/default ... ge_912.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; buď bude v háji mikrospínač nebo bude nějaký studeňák na plošňáku co ty mikrospínače napájí.. jelikož to nehce ani zamykat, natož safe tak bých víc vsázel na mikrospínač..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

Jak u řidiče tak spolujezdce akufru otočím klíček okna jezdí jak majíé nahoru dolu... dálka je origo na klíči...jen mě zajímá jestli ty mikrospínače můžou mít něco společnýho s tím stahováním oken... stalo se mi to zatím dvakrát....auto to zamkne třeba až na potřetí... někdy bez problémů na poprví... a občas to nezamkne řidiče... když je to na to aby byly zajištěný dveře. když sám podruhý na odjištění nklik tak to zamkly je... ale vše se děje sporadicky a ani vag nic nepíše.. až najdu čas asi udělám rozborku....

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

8) Centrál Ti neuzamkne dveře pokud máš přední otevřené(L / P) a nebo jsou vadné unlock mikrospínače v zámkcích (studené spoje).Jestli máš přední zavřené a zadní otevřené (L/P) tak se zamknou i ty otevřené zadní a jak s nima bouchneš tak teprve pak se aktivuje i alarm jestli jej máš.Platí to i pro zadní kufr.Složité co :lol:
Já bych to viděl na rozebrání zámku řidiče a propájení studeňáků a výměnu mikrospínače pro osvětlení.Je ale divné že VAG nepíše nějakou sporadickou chybu nebo nevěrohodný signál mikrospínače.A jestli tam máš DODO centrál tak to se ze signálu lock a unlock pěkně doblbne.
Naposledy upravil(a) duduh dne 06.01.2011 11:34, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

jen je mi divný že se nezamknou jen řidičovy. když je otevřu tak to nezamkne přeci řádné...... no až bude čas zatopím v garáži a kouknui n a to....

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od VWMysak »

Člověk si tady najde poctivě téma aby se zeptal když má problém a nakonec se tu řeší jiný problémy a na mě se prdí. :mrgreen: To jsem to teda dopracoval. :mrgreen:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

Pro VWMysak
1.hoď to na VAGynu co to dá za výpis.Adresa 46.
pravděpodobně:
1 Nalezeny chyby:
00953 - casove omezeni vnitrniho svetla
25-10 - neznamy stav spinace - Sporadicky
Podle mne to bude ten mikrospínač spolu se studenými kontakty uvnitř zámku.Vše pak reaguje na tu teplotu.Hlavně ty studený spoje.Na obrázcích ty studený spoje jdou dobře vidět.
:? Blbě se to opravuje ale hlavně že to jde opravit a nemusíš platit jako kolega 4500,-Kč.Ech to rozdělávání dveří!U Koktávek to jde o trochu lépe.

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od VWMysak »

Moc děkuju. :wink: :lol: Vidim to stejně, takže na jaře a zase to dá na 2-3 roky pokoj.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:wink: A pak ten mikrospínač dej opravdu nový.A pozor orig. je jiný na levou a pravou stranu!
Přílohy
mikrospín.jpg
mikrospínač.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

tomxxx píše:Jak u řidiče tak spolujezdce akufru otočím klíček okna jezdí jak majíé nahoru dolu... dálka je origo na klíči...jen mě zajímá jestli ty mikrospínače můžou mít něco společnýho s tím stahováním oken... stalo se mi to zatím dvakrát....auto to zamkne třeba až na potřetí... někdy bez problémů na poprví... a občas to nezamkne řidiče... když je to na to aby byly zajištěný dveře. když sám podruhý na odjištění nklik tak to zamkly je... ale vše se děje sporadicky a ani vag nic nepíše.. až najdu čas asi udělám rozborku....
na ty dveře ti odpověděl duduh, ten mikroslipnač se neuzemní a tudiš se to tváři že jsou dveře otevřený a pokud jsou otevřený tak se nezamknou.. mě třeba pomhlo když jsem třeba s těma blbnoucíma dveřmi víc bouchnul.. ale oprava je tutová.. stejně nechceš nám jen tak pro zajmvost vyfotit ten vystřelovací klíč, rok 2000 to bude ještě dvoutlkačítko.. to s těma okna je nějaký divný okna zase nejdou stáhnout jen tak, kdyby byl neorigo tak by se to dalo nějak vysvětlit teoreticky.. ono se dělájí i neorigo. dálky s vystřelovákem např. rozdíl mezi neorigo a origo vystřelovákem
Přílohy
S500259911.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

majrek001 píše:
tomxxx píše:Jak u řidiče tak spolujezdce akufru otočím klíček okna jezdí jak majíé nahoru dolu... dálka je origo na klíči...jen mě zajímá jestli ty mikrospínače můžou mít něco společnýho s tím stahováním oken... stalo se mi to zatím dvakrát....auto to zamkne třeba až na potřetí... někdy bez problémů na poprví... a občas to nezamkne řidiče... když je to na to aby byly zajištěný dveře. když sám podruhý na odjištění nklik tak to zamkly je... ale vše se děje sporadicky a ani vag nic nepíše.. až najdu čas asi udělám rozborku....
na ty dveře ti odpověděl duduh, ten mikroslipnač se neuzemní a tudiš se to tváři že jsou dveře otevřený a pokud jsou otevřený tak se nezamknou.. mě třeba pomhlo když jsem třeba s těma blbnoucíma dveřmi víc bouchnul.. ale oprava je tutová.. stejně nechceš nám jen tak pro zajmvost vyfotit ten vystřelovací klíč, rok 2000 to bude ještě dvoutlkačítko.. to s těma okna je nějaký divný okna zase nejdou stáhnout jen tak, kdyby byl neorigo tak by se to dalo nějak vysvětlit teoreticky.. ono se dělájí i neorigo. dálky s vystřelovákem např. rozdíl mezi neorigo a origo vystřelovákem
jo mám tam origo dálku 433Mhz 2tlač. (má i origo vw číslo dílu) dnes to vezmu do garáže a uvidím co uvidím.... a ještě nikdo nereagoval na to na co jer ta bíla jednotka pods torpédem u řidiče pod oknem... jestli to nemá vlív na řízení oken.... tak trochu mi prasklo torpédo a než jsem to vyměnil trochu mi tam nasněžilo... tak jerstli to tam nehohlo nějak něco udělat v tý krabici....



jinak se omlouvám že jsem se tu kolegovi tak naboural do tématu.... jen jsem to nechtěl zakládat znova :roll:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:? Řídicí jednotka pro stahovačky je u motorku oken spolu se šnekem a převodníkem CANBUS.Nepleť si to s komfortní jednotkou.

Uživatelský avatar
tomxxx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 26.06.2008 16:33
Bydliště: Stochov

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od tomxxx »

tak jsem to dnes rozebral, no elaborátz šílenej... elektronika všechna chodila jak má, microspínače taky... jen mi přijde že mi trochu přidrhával ten medchanickej kryplík v tom zámku, a to mohlo dělat že se mi to tam blbě hnulo a cvaklo to na spínač odemčeníé klíčku a tím to stáhlo ty okýnka... jiank si to neumím už vysvětlit..... každopádně jsem odpojil zámek řidiče a centrál i tak občas zamknul až na podruhé.. ale promazal jsem zámek proletoval kontakty prohejbal trochu přimazal co šlo vše sersadil.. a ztatím ser to jeví ok zamyká napoprvé (cca 30x vyzkoušeno) ale u sporadické závady těžko říct jestli 30x bylo dost... ještě mi nejde vyhřívání zrcátka (jak na potvoru na druhé straně) tak to rozhejbám i tam a snad to dá klid. a jediný co mi psal vag tak že nejde výhřev spolujezdce a nesmyslný signál zámku kufru... tak už jsewm z toho jelen...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

tak hlavně že jsi to zprovoznil.. ta jednotka bude asi záhadou tak mě ještě napadá dojezd oken http://www.levnealarmy.cz/eshop/elektri ... m-win.html" onclick="window.open(this.href);return false;
jinak už mě nic nenapadá a když necháš stažené okýnka a jen zamkneš dálkáčem tak se zavřou (nemyslim podržet tlačítko) nebo to muže být třeba od nějakého externího osvětlení třeba od neonu pod autem? víc už mě došli nápady..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“