Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

Zdarec KLUBACI,jeden dotaz..když vlezu do auta a dálkačem se v něm zamknu,tak při prvním otevření páčkou ve dveří se neděje nic,ale při druhém zatažení se už ozve alarm,je to tak správně? (mám totiž problémy se zámkama,při otevření dveří se mi nerozsvítí osvětlení),tak se v tom teď hrabu,tak chci jen ověřit jestli mi ten safe mod funguje..červená dioda po zamčení bliká..díky moc za rady..

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Cpt._Hunter »

ano to je správně, zámek se při zakmknutí dálkáčem nebo klíčem zamkne jakoby na dva západy a nejde otevřít kličkou zevnitř...
a když zamkneš tlačítkem na panelu u řidiče tak jde otevřít zevnitř, protože se zmnkne právě na ten jeden západ

a co se týče toho osvětlení tak pokud se ti nerozsvítí při otevření všech dveří tak bych hledal chybu jinde, je nepravděpodobné, že by odešly mikrospínače ve všech zámcích :roll: buď špatný přepínač na lampičce nebo je chyba někde na vedení :?

svetýlko na dveřích se ti při otevření rozsvítí?
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

ale právě při druhém zatažení za páčku se už dveře otevřou a zároveň spustí alarm..(ale možná to teď nefunguje přesně jak by mělo,protože mám celkově rozebrané dveře od spolujezdce a zamyká to právě jen na ten "jeden západ"-zkrátka,že to neudělá při zamykání dva "zvuky",ale jen jeden..) a s tím osvětlením jsem měl první problém jen u dveří řidiče,ale teď už to dělají i dveře u spolujezdce..při otevření se nerozsvítí jak osvětlení vnitřní,tak ani osvětlení co je přímo ve dveřích,tak chci právě zkusit přepájet kontakty v zámcích..

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

Caues Klubaci,tak uz jsem to cele rozebral a ted mam před sebou samotny zámek,ale ne a ne se do neho dostat..tech šest torxu sem odšrouboval,ale nějak to váázne u toho kolečka kde se "jakoby"zasouva klic..nerad bych to ulomil nebo uplne znehodnotil..njke rady? please!!!:-)))

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Cpt._Hunter »

předpokládám, že jsi oddělal "mechanickou" část od "elektromechanické" jinak to nerozděláš..

já měl problém to spíš oddělit u konektoru, ale vzal jsem malý plochý šroubová a opatrně páčil, trošku to bylo jakoby přilepené tím těsněním ale šlo to :wink:
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

To Plankamarek: našel jsem nějaké to foto.Třeba Ti to pomůže.Rozdělávám to tak rychle a po paměti že si vlastně ani nepamatuji co se s tím bazmekem vlastně vždycky všechno dělá.Ale ještě tuším že se povoluje tato pružinka na obr.2 (žlutá značka).A hlavně si zapamatuj jak tam byla nebo to je jedna z dalších věcí proč pak zámek nefunguje.No ono se ti to všechno vlastně rozsype a máš o zábavu postaráno.Kdyby jsi nevěděl kam patří třeba tento kroužek z obr. 3 který zaručeně vypadne tak patří k motorku.
Přílohy
zámek.JPG
pružina.jpg
kroužek m.jpg

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

diky moc za rady,byly vic nez cenne:-)) u spolujezdcovych dveri to byl studenak,tak jsem to prepajel,ted slape jak svycarske hodinky,ale pri montazi jsem asi dal nejak spatne stahovacku,tak jsem si podrel folii na okne:-(( a ani za boha nemuzu prijit na to jak to udelat,aby to nedrelo,celkem uz chytam nervy..:-)):-(( nesetkali ste se s tim nekdy?? ..a u dveri od ridice to vypada,ze u toho mikrospinace jak je ta vacka,tak ze je zbrousena:(((to je asi konec..sice ten mikrospinac jak na tu vacku najizdi,tak sice sepne,ale zhruba v pulce vacky rozepne a na konci zase sepne..myslim,ze v tomhle bude asi zakopany pes,zkratka tohle ty dvere asi nejspu schopne pochopit..:-))) s vackou se neda sai delat nic co? takze new zamek?? jo a tu pruzinu co je na obr.2,tak u ridicovych dveri vubec nemam..snad neni tak dulezita,kdyz to vlastne "doted" fungovalo,ve dverich ani jinde nebyla treba zapadla..:-))

Uživatelský avatar
Cpt._Hunter
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3968
Registrován: 11.10.2008 18:22
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Cpt._Hunter »

přesně ten samý problém mám s tou vackou taky jak říkáš.. je tam ten plast vydřený a spínač nemá šanci sepnout.... :?

rozdělat se to nijak rozumě nedá, jelikož je to tam nalisované a tak jedině jiný zámek....
a ta pružinka mi po složení zbyla... tak ji tam nemám a zámek stejně šlape :lol:

ale už pro ten pocit, že to není 100%ní, tak sháním jiný zámek aby to bylo vše OK....
!!! Podstatou všeho je nafta !!!
My silver-gray TDI a tak trošku .:R http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=108998" onclick="window.open(this.href);return false;

Detailing-Obchod.cz - autokosmetika Autoglym, Dodo Juice a vůně California Scents

Uživatelský avatar
saras
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bystrovany

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od saras »

Můžu mít prosím 2 malé otázky?
Je zámek s centrálem stejný pro všechny G IV r.v. 1999?
Mám Golfa s centrálem bez el. oken. Není více typů zámků např. pro Golfy s el. okny vpředu, pro Golfy s okny v předu i vzadu atd. ?
Neznáte číslo náhradního dílu toho zámku?

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

tak jsem úspesne rozebral a prepajel zamek u ridice a nepomohlo, po slozeni stale nefunguje..je to ta pos*ana vacka..chtelo by to zjistit jestli to ma souvislost i s necim jinym nebo jen s tim ze se nerozsviti osvetleni,nevite??? jestli jen osvetleni,tak to asi necham tak..:(( a u spolujezdce mam nejakou uplne debil*i stahovacku,kterou musim uplne rozebrat{ i ty 4 srouby,ktere drzi ty lyziny ve kterych jezdi okno(ale treba u ridice je to prinitovane)}protoze jinak ji do dveri proste nedostanu,ty lyziny jsou proste dloouhe:((( nesetkali ste se sni nekdy?? ta mrska mi podrela folii:-(((( tady je foto te stahovacky,ktera to cele dost komúplikuje..:-))):-(((a reseni stale v nedohlednu...
Přílohy
P2180376.JPG
P2180378.JPG

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

To Plankamarek: Co jsem měl rozdělané stahovačky tak byly dle fota.A nedrhne ti to o nějaký kamínek v té těsnící gumě?Dej foto toho poškrábanýho okna.No a ten mikrospínač zámku se musí vyměnit!Je pravdou že ten půlměsíc zámku má občas vyrytou drážku ale i samotný mikrospínač je "vyrochtaný" a je třeba ho opravdu vyměnit.Spínací kontakty jsou v pořádku ale právě ten vodící kolíček jde do hajzlu. :lol: Lítá to v dírce jako....Na obrázku jde vidět jak je ohoblovaný a jak je na něm prasklý vodící kroužek.


Co máš za autí?Dej si to i do profilu. :|
Přílohy
stahovačka.jpg
jezdec mikrosp.jpg
kolík.JPG
kroužek.JPG

Uživatelský avatar
Plankamarek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 01.09.2009 17:04
Bydliště: Ostrava

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Plankamarek »

:-) tak uz jsem to vyresil,mel jsem to spatne nasazene a drhlo to o vrchni cast stahovacky,no masakr..jsem stastny,ale folie to schytala:-(( a na ten krouzek jsem se dival a nevim jestli je praskly,ale myslim ze hlavni problem je ten,ze ta drazka je uz jak dost siroka,tak hluboka,ten kontakt na mikrospinaci se uplne "ohne" jak sepne..a navic nevim jestli jeste funguje spravne,dal sem to na měřák a na zacatku vacky sepne v prostredku rozepne a na konci opet sepne..myslim,ze uz ta vacka je K.O. .. navic kdyz dvere malinko pootevru,tak se svetlo ve dverich rozne,ale kdyz je otevru o trochu vic tak hned zhasne (dusledek asi toho ze se ve stredni casti vacky rozepl a na dalsi sepnuti nereaguje)..nevis nahodou jestli krom tech svetel a 30 sekundoveho intervalu na zamknuti auta je tam jeste k necemu,jestli ma njkou dalsi funkci..??

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od duduh »

:? Asi to že mimo rozsvícení vnitřního světla řekne mikrospínač komfortní jednotce že jsem otevřel dveře a zavřel.Ta, když je mikrospínač vadný, mě pak třeba bez varování uzavře v autí.

Uživatelský avatar
Davi01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 361
Registrován: 15.09.2010 22:10
Bydliště: Pilzen
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Davi01 »

mam takovou otazku na klice/zamku 3. dveri ja taky nejaky mikrospinac.ja ho mam upadly a obcas se mi stavalo ze mi kufr sel otevrit jen klicem ne dalkou. chtel bych se zeptat jak tam ma byt zapojeny nebo jeho funkce? diky
Golf mk 4 1.8 Turbo GTI

Uživatelský avatar
Kouč
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 27.03.2010 22:29
Bydliště: Praha

mikrospínač dveří

Příspěvek od Kouč »

Mám problém s dveřmi, PZ se mi neotvírají a nerozvicí se světýlko u vnitřního zrcátka, o to mi tolik nejde, procházim si zdejší diskuzi, ale zaujalo mě, že vw nevyrábí mikrospínače..tim pádem ani u Škody nepochodim?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“