Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Tak radost z vyměněného zámku pomalu opadá, začal zlobit !
1. Co není až takový problém - kolíček ve dveřích je vyjetý ven nad dveře asi o 0.5 cm více než ostatní, při odemčeným i zamčených dveřích, takže to vypadá, jako by ty dveře byly odemčené.
2. Odemču vůz, chci otevřít a ejhle, nic. Povede se až napotřetí, teď vůbec. Zevnitř to stejné. Lanko v klice mám na maximum, ale stejně k ničemu. Celý zámek se dá lehce naaretovat když se povolí 2 šrouby z boku dveří, ale ať to zkouším jak to zkouším, žádná změna.

Nějaký tip ? Je to určitě polohou zámku, jelikož to otvírání jde špatně zvenku tak i za vnitřní kliku. Nebo je to tím, že je to bastl z druhovýroby.
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

toto dělá buď moc napnuté lanko (což píšeš že je na max povolený nebo napnutý) nebo problém v zámku nejspíš studený spoje..

odkud přesně jsi?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od sedli01 »

Bylo nasazené tak nějak rozumně, tak jsem povolil zámek ( kam se strká klíč ) a lanko v klice dveří povytáhnul , ale změna žádná.
Zámek jinak funguje, studený spoj to nebude, třikrát zaberu za kliku a nic, pak se povede. Nebo se povede hned, když při tom otočím klíčem a zámky se znovu odemykají. Zamčení proběhne taky v pořádku, zamkne se celý vůz.

Změnit polohu celýho zámku nepomohlo. Nechal jsem si původní origo, kde je špatný mikrospínač. Nejradši bych z toho nového druhovýroby použil mikrospínač do toho origo co jsem si nechal a ten dal zpět do auta, rozebrat si to ale netroufám.

Jsem z Brna - Slatina, kdyby mi s tím chtěl někdo pomoci, nebo věděl o někom kdo se tím zabývá, případně má i mikrospínač a dělá repas origo zámku, nechal bych ho opravit a vyměnil jej za tu druhovýrobu, co blbne.

EDIT : Tak už jsem našel kolegu z fóra, který se tím zabývá a už to s ním řeším :)

EDIT 2 : Vyřešeno, zámek byl špatně usazen, moc odskočen od dveří, teď již vše funguje jak má a dokonale :)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

Ruddo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.06.2018 19:38

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Ruddo »

Zdravim, vie mi niekto poradit kde sa daju kupit tie vypinace ktore su na plosaku ? Alebo ak viete ich Typove oznacenie? Zatial sa mi ich nepdarilo najst tu na fore ani cez google

Foto z netu
Přílohy
2018-07-14_133056.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

a to máš některý vadný?

tyto těžko shánět leda z jiného zámku, ale prakticky neodchází vetšinou je problém ve studených spojích
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Ruddo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 05.06.2018 19:38

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Ruddo »

zatial som to nerozobral.. ale ak by to nebol studeny spoj,tak kde to zhanat ,aby som to este pocas leta spojazdnil

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

na 99% to je studený spoj - leda z jiného zámku - dělal jsem cca 150ks zámku a měnil jsem ve 2 zámkách jeden mikrospínač vnitřní - zbytek byli vždy studený spoje nebo přerušena cesta
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od JirkaVys »

Tak studený spoj se dá snad propajet...

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od majrek001 »

však jasný pro to píšu, že ty mikrospínače prakticky neodchází
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

JirkaVys
Profík
Profík
Příspěvky: 1110
Registrován: 11.09.2016 14:37

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od JirkaVys »

No mě se spíš jedna o to že člověk píše otázku, že pokud je to studený spoj, tak kde ho má sehnat. Přijde mi to otázka jako kde má koupit ten spoj, proto má odpověď a tím že by mělo stačit spoje propajet mikro pajkou. Přeci jen vodivy spoj se koupit nedá, ne každý totiž umí vše, takže to raději někomu dát propajet, pokud tento pojem neznám, kde se pak uvidí jestli to zabere

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od Goauld »

On se ptal, kde má sehnat ty mikrospínače a majrek mu na to odpovídá, že ty spínače neodchází, že závada je většinou studeňák. Navíc nemá smysl tohle téma nijak moc rozvádět, je tady několik návodů a popisů, co jak a kde spravit. Propájet spoje je ta nejjednodušší část všeho, horší, nebo spíš zdlouhavější je to rozebírání a skládání dveří a zámku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od ajman »

Ahojte,
akurat riesim problem so zamkom LP dveri. Ja som mal problem, ze sa LP dvere nedali odomknut. Najprv obcas, potom uz som neotvoril vobec. Chyba bola 00928 | Zamykací jednotka centrálního zamykání strana řidiče (F220) - nevěrohodný signál.
Zamok som vycistil a premazal. Preventivne som vymenil mikrospinac, ktory signalizuje otvorene dvere. Teraz sa vsetky dvere zamknu ale LP otvorim zvonka kluckou, aj po zamknuti (safe lock). Je mozne, ze som tu mechanicku cast nezlozil dobre.

Chcem sa spytat, ci neviete o nejakom videu, na ktorom je CAD simulacia funkcnosti mechanickej casti zamku, ze ako to vlastne funguje.
A tiez, ci neviete poradit, ci zamok do Golfa IV pasuje aj z Octavie 1 ?
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od xerxes »

Ahoj nejspis si to špatně složil.tahlo kliky k zamku trosku povol

ajman
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 25.09.2007 16:29
Bydliště: SR

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od ajman »

Nie, nespravne som zlozil mechanicko-elektricku a tazku mechanicku cast. Mechanika ma do seba zapadnut z jednej casti do druhej. Na obrazku cast tiahla 1 do tiahla 2. Ta dvojka ma take ocko a to tiahlo z 1 musi byt v tom ocku. Mal som ho pod tym ockom.
Uz to mam spravene a poskladane. Zatial to funguje tak ako ma.
Přílohy
zamok.JPG
VW GOLF IV 1.9 TDI-PD 74kW

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Dotazy ohledně mikrospínače na zámku

Příspěvek od xerxes »

Nic vic jsi nerozebiral jo?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“