Blinkry fungují-nefungují...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: blinkry jdou a nejdou

Příspěvek od bear »

jo čudl na výstražný je zároveň relé. většinou když blbou blinkry tak je chyba buď v páčce a nebo v tom relé. montáž demontáž bude nejspíš popsána ve FAQ. já to dělám způsobem že vytáhnu nápoják a kastlík co je pod nápojákem a strčím prsty do palubky a zezadu ho vycvaknu ven

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od tomikanec »

ok dikec vyskousim knoflik a pak dam vedet :wink:

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od tomikanec »

ok,byl to knoflik vystraznych.diky

Uživatelský avatar
OGÍ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 09.02.2012 16:40
Bydliště: Jihlava

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od OGÍ »

Zdravím, od včerejška když dám blinkr tak jen svítí neblika, ze začátku to dělal jenom levý, teď už i pravý, ale když třeba zmáčknu výstražný, ty jdou jak mají jít, tak potom jdou blinkry zase normálně .. díky za radu..
VW GOLF IV 1.6 SR 74KW

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od Goauld »

Vyměnit tlačítko výstražných světel, je v něm schovanej přerušovač. Můžeš ho zkusit rozebrat, je možny že tam bude jenom studenej spoj, ale většinou je ta elektronika vadná.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od VWMysak »

Kde je chyba?

Blbne mi blinkr jen když blikám doleva! Doprava to je ok, výstražné fungují.

Zkoušel jsem dát jiné tlačítko výstražných, ale asi nebyl 100% nový, ale lepší oproti původnímu. :)

Může to být páčkou nebo koupit nový přerušovač? Dík
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od duduh »

Přepnutím páčky ukazatelů do polohy L/P se sepne okruh relé pro L/P žárovku.Je zde tedy jen jedno relé.Zapnutím varovných světel zapnu současně L i P výstup žárovek blinkrů a tedy svítí L i P strana současně opět přes to samé relé.Vidím to u tebe na tu páčku.Řídící napětí z páčky,tedy jestli páčka spíná, jde změřit přímo i na modulu relé blinkrů.

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od Munez »

mam problem,ze me zacala nejspis blbnout packa blinkru,ale chci se ujistit jestli je to opravdu ona.nejdriv to zacalo levym blinkrem,ze zacal rychle blikat.zarovky jsou ok a dneska uz to dela i na prave strane a zarovky jsou v poradku.kdyz dam vystrazne blinkry,tak blikaji jak maji,ale packou blikaji rychle jak kdyz je neco spaleneho.diagnostika nic nepise.hledat problem u packy?

vyreseno...mam bocni blikace ledkove a kdyz je horko,tak tam asi spatne funguje odpor a blikaji jak kdyby byla spalena zarovka...kdyz je chladneji,tak blikaji jak maji.hodim je pryc a dam origose...v horku se urcite ozvou
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Uživatelský avatar
adam78
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 28.01.2018 00:19
Bydliště: Praha 8

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od adam78 »

Zdravim. Mam taky problem s blinkry, rozepisu to podrobne. Stava se mi ze dam blinkr a je jedno jestli doprava nebo doleva a rychle primo zbesile blika, ale po ujeti par kilometru uz pri dalsim odbocovani jdou normalne. Zkousel jsem v tu chvili kdy rychle blika dat vystrazny a ty jdou normalni rychlosti. Zarovky jsem kontroloval a sviti vsechny a jeste jsem vypozoroval vsemoznym zkousenim vseho, ze v ten moment kdy blbnou ty blinkry tak nesviti cele vnitrni osvetleni. To znamena stropni lampicky, svetla ve dverich a v kufru nesviti a jak to prejde a blinkry zacnou normalne blikat tak uz zase vse sviti uvnitr jak ma. Zkusil bych vymenit to tlacitko vystraznych s tim relatkem ale nejak mi v tom problemu nestimuje to vnitrni osvetleni, to bude mozna slozitejsi. Jeste je zvlastni ze se to stava spis kratce po prvnim rozjeti, po delsi jizde uz to neblbne. Jsem z toho jelen.
Golf mk5 Gti 147kw AXX, DSG 6.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od varok »

Dobrý večer, mě to na golfu taky začlo blbnout, ale jen pravá strana. Začlo to blbnout v pátek když jsem jel do práce. Někdy funguje jak má, někdy přerušovač cvaká rychle, jako by byla spálená žárovka. Navíc ale nebliká ani pravá šipka na přístrojovce, jen cvaká ten přerušovač. Levá strana jede normálně. Výstražné taky fungují jak mají. Bude to prosím tou páčkou pod volantem nebo přerušovačem?
Naposledy upravil(a) varok dne 05.12.2021 20:38, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
Bulisak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Pardubice

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od Bulisak »

varok píše:
18.11.2018 21:29
Dobrý večer, mě to na golfu taky začlo blbnout, ale jen pravá strana. Začlo to blbnout v pátek když jsem jel do práce. Někdy funguje jak má, někdy přerušovač cvaká rychle, jako by byla spálená žárovka. Navíc ale nebliká ani pravá šipka na přístrojovce, jen cvaká ten přerušovač. Levá strana jede normálně. Výstražné taky fungují jak mají. Bude to prosím tou páçkou pod volantem nebo přerušovačem?
Ahoj
Teď jsem řešil stejní problém, akorát s L/Blinkrem. Po zatlačení páčky do volantu to blika jak má, ale nevydrží to a zase po nějakém daní blinkru to opět blbne jak píšeš. Hold zkusím rozebrat a zkontrolovat,až najdu čas. Předpokládám že se asi výměně nevyhnu. Kdyby někdo něco tušil a umí poradit, jestli se dá vyhnout výměně budu rád. :thanks:
Autům nerozumím,češtině taky ne!
elektřině zase "JO"-to mi moc nepomůže.
Golf IV SR 74 kW 98r.v.

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od varok »

Mě to nakonec začlo samo od sebe fungovat, tak jsem páčku neměnil a je schovaná. Třeba to dělá jen ve velkých mrazech, no letos mrazy moc nebyly.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

fb_petr91
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 08.02.2021 20:54

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od fb_petr91 »

Svítí a ne bliká,co s tím?

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od 11mAjA11 »

Vymenit prerusovac..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Blinkry fungují-nefungují...

Příspěvek od Goauld »

Přerušovač = tlačítko výstražných světel, kdyby náhodou nevěděl.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“