Baterie - vybíjení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: vybijení baterie

Příspěvek od GolfinoIV »

zmeraj prudovy odber ale pri zamknutom aute
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba elektřiny

Příspěvek od bear »

Hoj děcka,
mám menší problém něco mi žere baterku a za p*ču nemůžu přijít na to co. odběr je 0.7A a skáče to na 2.5-2.7A. prostě to žere jen někdy cca 2s to žere 0.7A a pak zase 3s 2.5A a furt dokola. tak jsme skoušeli proměřit pojistky a při vytažení pojistky číslo 14 (konfortní systém) tak se odběr zastavil na 0.6A a nehejbal se tudiž je to něco s touhle pojistkou. nevíte někdo co všechno kromě centrálu je na ni napojeno ?
baterka je nová exide premium 85Ah a dělalo to už předtím
Dík bear

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: spotřeba elektřiny

Příspěvek od Goauld »

14 je interiérovy osvětlení a centrál. Jak je to s tím centrálem nevím, ale u mě je tam symbol stropniho světylka. Takže bych to viděl že máš něco se spínačem světýlka asi.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba elektřiny

Příspěvek od bear »

jj taky mám u toho symbol lampičky ale lampičky nesvítí. a když jsem tu pojistku vytáhl tak auto nešlo zamknout. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=68" onclick="window.open(this.href);return false;

ale lampičky nesvítí tak jak by to mohlo žrát proud ? je teda pravda že auto nezamykám, třeba když bude zamčený tak to vybíjet nebude

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: spotřeba elektřiny

Příspěvek od Goauld »

Tak to zkus změřit za půl hodiny od toho co od auta odejdeš. Nachystej si to tak, abys s ničím nehejbal, neotviral dveře atd. Podle mě je uplně jedno jestli je auto zamčeny nebo ne, klidovej odběr nemsmí byt tak vysokej, pokud nic nesvítí. Nepřepojovals třeba rádio, nedával jiny ? To už tady pár lidí zažilo že jim to žralo "špatně" zapojeny rádio.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba elektřiny

Příspěvek od bear »

rádio už tam mám rok. a mám to na eurokostkách takže tam by neměla bejt chyba

MacaG4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 25.01.2010 23:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od MacaG4 »

Zdravim Vás pánové. Mám problém stímto motorem 1,6 16v na lpg. A furt mi to vybijí baterku. Odběr je 0,5A jak při zamklém autu tak i při odemklém. :( Baterka je uplně nová. zkoušel jsem odpojovat všechno a pořád je tam odběr 0,5A. Vubec nevim čím to muže byt. Autorádio nemám. Myslel sem si že ten plyn je tam napojený natvrdo, ale není. Když auto stojí cca 2 dny tak ani kontrolky se nerožnou. Zkoušel jsem dat baterku na zátěžák a je to OK.

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od maku »

Kolik ti dobiji altik? Je mozne ze je neco spatne z altikem a ten ti muze vybijet baterku.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

MacaG4
Řidič
Řidič
Příspěvky: 96
Registrován: 25.01.2010 23:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od MacaG4 »

Normálka 14V :) ale myslim si že už jsem na to přišel když jsem vytahl pojistku od komfortky tak to najednou spadlo. a šel jsem po tom a zjistil jsem že nefungují tři dveře :( a diag hlásí komfort pravá přední, levá zadní a levá přední zkrat na kostru a ještě žádný signál :( takže asi bude po nich :(

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od RomanRW »

Luig píše:Tak ještě jeden pokus, zkusil jsem taky odpojit rádio. Vyndal jsem jeho pojistku a změřil stejným stylem odběr - tentokát 0,05. S rádiem 0,18 (měřeno dvakrát). Je to normální nebo je někde problém? A ještě jedna věc, možná to spolu nesouvisí, ale všim jsem si že pokud zamykám (vždy dálkáčem), tak někdy slyšim bouchnutí zámku jakoby dvojitý z levý strany auta, a někdy jedno bouchnutí zleva a druhý zprava a někdy jedno zleva zepředu a druhý zleva zezadu (myšlelo LP a LZ dveře). A do třetice nefunguje mi bzučák při svítících světlech, vyndaným klíčku a otevřených dveřích, jinde jsem tu něco o tom načetl a mohlo by to ukazovat na špatnej zámek ve dveřích ale už je to na mě nějak moc elektriky nejednou :D
Ten bzučák nejde právě z důvodu spojení žlutého a červeného vodiče u rádia, ty timhle zapojenim pouštíš stálých +12V Do okruhu spínaného klíčkem, řešení = udělej spojení pokud rádio nabízí na svazku rádia, a u svazku z auta ISO konektoru nejak vyeliminuj žlutej vodič. Co se týče rozspínání po vyndaní klíčku, nefunguje z duvodu nějak poškozeného spínacího oříšku, pokud ho vyměníš tak bude vše fungovat jak má :-)
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od Shamey »

Chci se zeptat, mam podobnej problem, koupil jsem si ted golfa, 2.3 V5 4 motion, manual. Mam tam origo radio. Kdyz nabiju doma baterii naplno, pres noc se uplne vybije a druhy den uz nejde nastartovat, zitra mam v planu zmerit ten proud avsak se chci zeptat, kdyz pisete, ze auto ma byt v klidu alespon pul hodiny a zamceno, jak pak budu odpojovat pojistky? Vzdy jednu odpojim a mam zase zamknout a pockat pul hodiny nebo muzu normal odemknout, mit otevreny dvere, odpojovat pojistky a sledovat jestli pada proud? Myslim si ze je nekde asi zkrat, v zadnim kufru jsem mel nateklou vodu a v ni zamrzly dva draty, jeden ktery je nejspis od osvetleni spz (sviti me jen levy osvetleni, pravy ne) a druhej je udajne od podsvetleni a vede pres odtekovou diru nekam pod auto. Dale me nefunguje svetlo v kufru avsak pri kontrole pojistek byly vsechny ok. Prosim o napsani cim by to mohlo byt a zda li mohu odpojovat ty pojistky a rovnou merit nebo vyckat vzdy pul hodiny, zda se me to jako hloupost cekat. Dekuji, pak napisu kolik jsem nameril.
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od RomanRW »

Normalne to zkousej s otevrenyma dverma :grin: to zkouseni kdy nechas auto v klidu je spis takovy kdyz uz clovek nevi co by mu tam zralo proud takze ampermetr do serie pres plus pol baterie a postupne tahat pojistky, jednu za druhou dokud neklesne odber a az klesne mas vyhrano, podle pojistky si zjisti jakej obvod jisti. Jinak jak rikas muze to bejt kabelazi v kufru
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od Shamey »

Tak jsem na to pres vikend kouknul a vysledek je takovy:

Zmeril jsem odber proudu a kolisa z 1.5A na 30mA a tam se zastsavi, je mi znamo ze to bude nasledek pripojeni meraku, tudiz odvozuji...30mA, coz se me zda v poradku, avsak muj problem to nevyresilo, baterie se vybiji stale. Premyslel jsem jestli to nevybiji ledka alarmu ale to asi tezko by sezrala celou kapacitu baterky (Varta Black 45Ah 400A) :D Tudiz jsem nechal auto zaparkovane a zmeril si napeti na baterce pri pripojenem aute, bylo 12.61V, nechal jsem to pres noc prolezet a rano jsem tam byla a ma stale 12,6V cca, tudiz me uz napada jen jediny problem a to spatny alternator, jenz nedobiji pri jizde baterku a ta se vybiji jizdou, tudiz se chci zeptat, jak zjistim ze je to vazne alternatorem, kde ho najdu, jak vytahnu, jak promerim a jak pripadne spravim? Dival jsme se a novej je docela slusna palka :D Kdyby byl nekdo z blizkosti Vyškova a chtel by mi s tim pomoct, byl bych rad :)
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od RomanRW »

Hele zmer napeti na baterce pred startem a pak nastartuj a zmer napeti na baterce znova, napeti by melo bejt pri nastartovanym aute cca 14V pokud budes mit porad 12VJe to alternator.
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
Shamey
Řidič
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: 15.11.2012 19:37
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie - vybíjení

Příspěvek od Shamey »

Okey mrknu na to zitra, dikec, jinak se chci zeptat, pokud to bude tim alternatorem, kde ho najdu?
Golf IV 2.3 V5 4M. 150PS

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“