Demontáž vnějších klik se zámkem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od varok »

Já to na golfu IV taky nedávno dělal a i když si myslím že jsem to dobře poskládal, tak mi ten pojistný kroužek neustále padá. Takže mi tam nedrží záslepka a mám to jen tak zakamuflované. Prostě jsem u řidičových dveří chtěl mít zámek, který někdo vyndal, je tam jen záslepka. U souseda je zámek, chtěl jsem to tedy přehodit. S kámošem jsme to zkoušeli, ale každá strana je jiná, nevím proč. Ten sousedův zámek nejde dát do dveří řidiče. Zajímavé, že záslepka z dveří řidiče jde dát i do sousedových. Když jsem ale nakonec po několika neúspěšných pokusech vše vrátil jak má být, tedy sousedovy dveře zámek na klíč a řidičovy dveře záslepka, zámek u seoseda v pohodě drží jak má, ale u řidiče mi ten plechový kroužek který to má držet neustále padá. Neví prosím někdo proč? Mám normálně povolený ten malý torx, aby byl otočený ten plechový kroužek uvnitř dveří. Dám záslepku místo zámku a torx zase dotahuju. Když už je jakoby v poloze jak má být, tak mi spadne dovnitř dveří. Ten sousedův to nedělá.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od milan000 »

Máš to buď vyčochtaný, nebo špatně sesazený. Taky jsem to dělal a myslel jsem že ty dveře prokopnu. Lepší je vyndat celou kliku, v klidu sesadit a pak už jen dotáhnout

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od varok »

Měli jsme vytáhnutý komplet celý mechanismus, zámek. Složili jsme si to venku, nastavili ten plechový kroužek aby šla nasadit záslepka místo zámku. Dali do dveří, dotáhli ten torx a už i tak to nedotahovalo záslepku jako u sousedových dveří zámek. Tam se otáčením toho plechového pojistného kroužku postupně dotahoval zámek a drží pevně. U těch řidičových dveří se torxem otáčí ten kroužek, ale záslepku nedotahuje ke dveřím. Potom na konci spadne dovnitř. Takže je to tělo záslepky už vymlácené a mám koupit jiné? Už rovnou tedy seženu zámek.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od milan000 »

To kup zámek, to máš ošoupanou tu část zámku do které zajíždí ten kroužek. I když? - mně to taky furt ke konci vyskakovalo, nakonec jsem jel ke kámošovi a blbě jsem to nasazoval. Když to máš venku, nasaď kroužek a šroubkem toč jestli se Ti ten kroužek správně točí. Já mněl vždycky nasazenou jen jednu stranu dobře a ta druhá mi vyskočila. Když to pak dáváš do dveří na zámej tak ten šroubek už to drží a jen utáhnout. Nejdřív si dej ale cigárko a pivko, ať nejsi u toho " nasranej "

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1535
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od varok »

Nekouřím. Ten kroužek nasazuji dobře, normálně si ho natočím do polohy aby šel zasunout zámek, když mám kliku ven ze dveří. Pak to dám do dveří, zasunu zámek, pootáčím tím šroubkem. Když už by měl být ten zámek zajištěný, tak není. Ten zajišťovací kroužek buď vypadne rovnou, nebo po zabouchnutí dveří. Potom zase lovit kroužek uvnitř dveří. :roll:
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Demontáž vnějších klik se zámkem

Příspěvek od milan000 »

Je to vopruz, já se stím sral celej den

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“