automatické odpojení klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Havlos »

Vim že felicie 1.6(55kw)s klimou má automatický odpojení na několik vteřin při sešlápnutí plynu na podlahu.Je to kvuli předjíždění aby šel max výkon na kola.
Tak mě zajmá jestli to má golf taky třeba ta 1.4 má taky 55kw,nebo si inženýři řekli že tam je výkonu dost i se zaplou klimou?
Na svim autě bych řek že jde klima pořád i při plynu na podlaze je to poznat na menšim výkonu.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Nevím, kde by to felda vzala, ale rozhodně golf nic takovyho nemá. Jediny auto u kteryho sem tenhle systém viděl bylo nějaky BMW a to dokonce na chvilku vyplo celou eletriku a odpojilo alternátor, aby nezatěžoval motor. Ale u běžnyho soc auta s tímhle nepočitej :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od TOMSA »

Goauld: tys ještě neviděl feldu s klimou,nebo to odpojování při potřebě výkonu...? :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Feldu s klimou sem viděl několikrát, ale žádná z nich neuměla odpojit kompresor při "potřebě výkonu". :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
TOMSA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4296
Registrován: 30.07.2009 18:23
Bydliště: Milovice(Kromeriz)

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od TOMSA »

Goauld píše:Feldu s klimou sem viděl několikrát, ale žádná z nich neuměla odpojit kompresor při "potřebě výkonu". :wink:
to slyším právě taky poprvé...aj borec co jich už pár prodal v bazaru tak ještě žádnou takovou neměl... :wink:
22.-25.8.2018 -14.VW Golf meeting Podroužek 2019
S MK3,to je jak s ženskou,"Když ji miluješ,není co řešit"
FUCK NEW CARS,I AM RIDING OLD SCHOOL !!!

HonzaT
Řidič
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: 20.11.2008 22:05

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od HonzaT »

Měl jsem taky Feldu s klimatizací a motor 1,3. Můžu potvrdit,že tam tato funkce opradvu byla. Ale záleželo na tom,jak rychle se sešlápl plný plyn. Když se přidávalo pozvolně,tak klima běžela pořád. Pokud se sešlápl rychle plný plyn,tak se na chvilku odpojila spojka kompresoru. Některé benzínové Peugeoty to mají také. U VW nevím,mám TDi a myslím,že nevypíná.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

A jak si to kontroloval, jestli rozepla spojka kompresoru, nebo ? Podle mě je to uplná kravina, protože klima u feldy není nijak spojená s řj. motoru a nemá možnost sledovat jestli potřebuješ rychle akcelerovat.
U myho TDI bych neřekl že by se kdy spojka rozepla když prudce přidám a myslím že ani benzin to nemá.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Havlos »

Mám tuhle knižku a ta funkce je tam popsaná u motorizace 1.6 autor si asi vymýšlel
felicia.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Nejspíš jo...
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Havlos
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 320
Registrován: 12.04.2008 20:44
Bydliště: Strakonicko

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Havlos »

Tady sem narazil na starší podobne téma=> http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od favo »

U felicie je klimatizace napojená na řídící jednotku a to z toho důvodu že po zapnutí klimatizace se volnoběh zvyšil z cca 750-800 ot/min na cca 850-950 ot/min. Samotná jednotka samozřejmě umí dorovnat pokles otáček volnoběhu, ale po zapnutí klimy se zvýšily. Šlo toho dosáhnout i nakodováním řídící jednotky i u auta kde klima nebyla ale volnoběh pak byl vyšší stále. Dokonce jsme dělali úpravy kdy jsem na pin v jednotce přivedli napájení jen ze spínače a to proto abychom mohli volnoběh zvýšit jen v případě potřeby. Na důvody proč mohu odpovědět proto, že alternátory PAL Magneton byly takový šunty že po zavedení povinosti denního svícení měli problém udržet napětí při stání na křižovatkách a v extrémních případech došlo k zhasnutí motoru. Felicie 1.6 a 1.9 měli alternátory Bosch a ty těmito neduhy netrpěli. Já jsem šel nakonec cestou výměny alternátoru za zančku Bosch a byl klid. Vyšší volnoběh jsem měl kvůli množství úprav na motoru. Ale u klimi šlo nejspíš oto aby byl alternátor schopen dodávat dostatek energie i pro ventilátor chladiče který po zapnutí klimy běžel na první stupeň který měl odběr 180 watů.
Ovšem nemohu potvrdit funkci odpojování klimatizace. Každopádně jde u golfa toto ověřit přes Vag kdy se po sepnutí klimakompresoru změní hodnoty z 010 na 111. Bohužel teď z hlavy nejsem schopný říci který a kde, mám to napsaný v autě. Pokud si vzpomenu tak to sem zítra napíši.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Podle toho co sem četl na dieselpower tak to tam asi je. U mě sem to ale nikdy nepocítil a taky jak tam někdo píše, že to moc nepřidá životnosti kompresoru, tak s tím naprosto souhlasím a chápu proč někteří lidi maji problémy s omletým tisicihranem na kompresoru, nebo upadlou spojkou. Když někdo jezdí jak hovado, tak se není čemu divit. Já ve většině případů nepotřebuju šlapat až na podlahu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od favo »

Já když vím že půjde pedál víckrát k podlaze, tak vypínám klimu už předem, pokud je vůbec zapnutá a zapínám jí až když mě to přejde.
Doplním co jsem slíbil:
Spojit se s řj motoru, měřené hodnoty, skupina 2, v bloku 3 je hodnota 010 - klima vypnutá pedál uvolněn
111- klima zapnutá , pedál uvolněn.
Bohužel mě se to přepne jen na 011 takže vycházím z toho, že ta poslední číslice je zapnutí vypnutí klimy takže teoreticky by se měli hodnoty s plynem na podlaze změnit na 100 nebo na 000.
Odvolává se to i na správnou funkci CAN-BUS takže teoreticky je první číslece kotrola tohoto systému a nejspíš tam budu mít nějaký problém.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

gars7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 14.06.2012 15:26

Re: nejede klima

Příspěvek od gars7 »

dobry den,koupil jsem golf 1.9tdi 81kw r.v.98.chci se zeptat zapnu ECON větrak jede dam auto žadna změna.je muže to byt naplni anebo je tam nějaka pojistka.mužu si zkontrolovat napln ale nevim kde se nachazi.diky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: automatické odpojení klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Udělej diagnostiku, to je první věc. Pojistka je č. 16 v pojistkové skříni v interiéru a jedna ze zelených pojistek pro větráky v pojistkové skříni v motorovym prostoru. Stav chladiva sám nijak nezjistíš, na to je multifunkční stroj pro plnění klimatizačního okruhu.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“