nejdou otevřít zadní l dveře

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Tomáš Zach
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.04.2017 16:13

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od Tomáš Zach »

Ahoj všem. K tématu NEJDOU OTEVŘÍT ZADNÍ DVEŘE mohu říci, že mám stejný problém. Jedná se o pravé zadní dveře. Už jsem rozebral co se dá z pozice zavřených dveří. Tej už koukám na zámek a přemlouvám ho. Jinak nevím. Poradí někdo?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od majrek001 »

v 99% se to dá otevřít...

nejlepší zapout klíč do druhé pozice zapalování a nekoho kdo bude cvakat na kolébce a přitom tahat za vnitřní kliku a tlačit na dveře případně i pobouchávat.. pak je možnost pustit napětí přímo na motorek
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Dobrý den, mám teď ten samý problém. Opravoval jsem zámek pravých zadních dveří. Protože mi centrál zamknul všechny dveře a ty PZ mi po pár vteřinách jakoby zamykaly znovu i když už byly zamknuté. Vše jsem propájel a celé vyčistil. Naprázdno šlo všechno jak má. Jenže jsem složil dveře, zabouchl a nejdou otevřít. Nereaguje vnitřní ani venkovní klika. Nevím jestli nemám moc našponované lanko k venkovní klice, ale když jsou dveře zabouchnuté, tak se k němu nemám jak dostat. Jak tedy ty dveře prosím otevřít? Centrál vypadá že funguje jak má, ale ani jednou klikou to nejde. Když sundám tapec dveří, nějak sundám i ten plech se stahovačkou, tak přes tu kolejničku skla se tam nedá pořádně dostat. To musím na sílu tahat to táhlo na kterém je zaháknuté lanko venkovní kliky?
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Nakonec se povedlo bez ubližování, jak jsem tady viděl v nějakém tématu. Ty rozpárané dveře, to bylo něco. Sundal jsem tapec, plech se stahovačkou a zkoušel hýbat různými táhly co šlo. Nakonec to povolilo a dveře se otevřely. Než jsem namontoval zámek tak jsem ho zkoušel několikrát po sobě. Vyčistil jsem ho a namazal. Když jsem ho namontoval, tak poprvé jsem zamkl DO a čekal pár vteřin jestli už nebude cvakat jakoby zamykal a hurá nic. Odemkl jsem, otevřel dveře a pohoda. Znovu jsem je zabouchnul, zamkl DO. Opět počkal a odemkl. Tentokrát už ale nešly dveře otevřít. Po vymontování zámku když zacvaknu tu záPadku nebo jak se tomu nadává a zkusím otevřít tak nic. To je divné. Nereaguje ani vnitřní klika ani venkovní. No nic, zítra zajedu někam na vrakáč pro jiný zámek.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od majrek001 »

studený spoje v zámku - propájet - zůstane aktivovaná západka SAFE a hlásí nevěrohodný signál a tím padem to neodemkne po propájení to na 90% bude zase x let fungovat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Nee, vše jsem propájel. Přímo u konektoru přívodu byly dva piny jakoby utrhnuté, tak jsem všechny 4 propájel. Centrál funguje jak má, tedy zkoušeno DO. Ale mě přestalo fungovat to hlavní, tak západka, nebo jak se tomu nadává. Prostě to, co se zacvakne do protikusu na sloupku. Když to zacvaknu a potáhnu lankem vnější nebo vnitřní kliky, tak by to mělo vycvaknout pro otevření, ale nevycvakne. Občas to pomalu vyjede zpátky, ale z 10 pokusů tak 2x. Jinak nic.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od xerxes »

něco tam budeš mít špatně poskládano

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Ale co? Do mechanismu jsem nehrabal, sundal jsem jen tu plastovou krabici centrálu, kde je plošný spoj s mikrospínači a konektor. To jsem všechno propájel, jak už jsem psal.
Dnes jsem dopoledne koupil zámek na vrakáči a poskládané. Juj, to byla operace. 8O
Když jsem koukal na ten druhý funkční zámek, co jsem dal do auta a funguje, tak ten nefunkční mám poskládaný úplně stejně.
Když jsem ten špatný připojil na kabeláž v autě, tak centrál normálně funguje jak má, ale prostě se neotevře ten zámek.
Přikládám obrázek, jestli se bavíme o stejné věci. To v červeném políčku je ten mechanismus, který když zacvaknu jako bych zabouchnul dveře, tak by se měl po zatáhnutí za některé táhlo zpátky otevřít, ale nestane se tak.
Přílohy
zadní zámek golf.jpg
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od majrek001 »

propájel si všechny body na plošňáku nebo pouze ty u konektoru co vypadali?

máš to plechové táhlo z plastové části trefené do té čelisti?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od xerxes »

přesně tak,pokud se netrefíš tou jednou kokotinou do druhé tak to pak nebude fungovat,stalo se mi to ....

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Aha, tak snažil jsem se to poskládat jak to bylo. Nevím ale kterou kokotinu myslíte. Zítra ten nefunkční zámek tedy znovu rozeberu a kouknu.
Majrek001: propájel jsem spoje na konektoru, tam byly 2 spoje ze 4 už na první pohled zničené, jakoby prasklý cín. Potom jsem propájel spoje jak jsou červený a modrý káblík, jinak zbytek vypadal pěkně. Jak už jsem psal, centrál už fungoval po elektrické stránce jak má.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od majrek001 »

takže pokaždé při odemčení zamčení cvakne zámek dvakrát a vždy pohne táhlem není tam občas nějaké zaváhání?
osobně si myslím, že to neodsafuje pokaždé jelikož tam jsou ještě nějaké studeňák

tady je to trošku vidět do té vidličky - jak je šipka vlevo u prstu se musí nasadit to kovové táhlo co na plastové části

Obrázek


ps. osobně si myslím, že to neodsafuje pokaždé jelikož tam jsou ještě nějaké studeňák - je naprostá nesmysl zkoukmat kontakty všechny studeňáky ani nejsou vidět propájet vždy všechny body, proměřit vždy celou trasu a zkotrolovat miskrospínače
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Aha, ale jak už jsem psal, tenhle mechanismus jsem neměm vůbec rozebraný. Jen jsem sundal tu velkou plastovou krabičku, otevřel, propájel plošný spoj.
Vysvětleni: původně vše fungovalo, ale po zamknutí auta všechny zámky zamknuly, jen ten PZ po pár sekundách znovu zamykal. Tak jste mi poradili, abych propájel plošný spoj. To jsem udělal, zámek poskládal a snažil se trošku vyčistit a prostříknul jsem WDčkem, i když to asi není nejlepší řešení. Mechanismus co jsem označil na obrázku červeně jszkoušel a váznul. Po vyčištění a namazání už fungoval. Zkoušel jsem několikrát. Zámek jsem namontoval do dveří. Zabouchnul je, zamknul DO a chvíli čekal jestli už to nebude zase znovu zamykat. Ne, byl klid. Tak jsem odemknul, otevřel dveře. Vše OK. Po chvíli jsem dveře opět zabouchnul, zamknul DO a chvíli čekal, opět klid. Tak jsem odemknul DO, normálně čudlík nahoře vyjel nahoru, zámek cvaknul jakoby odemknul, ale dveře už nešli odemknout. Tak si myslím že je to mechanická závada někde u toho mechanismu co se zacvakává. Teď když jsem včera měnil ten zámek, zkoušel jsem i ten nefunkční. Když zamykám i odemykám, tak ty táhla kde je zaháknutý drát co tahá čudlík normálně pracuje, zamknuto i odemknuto. Jen ten červeně označený mechanismus zacvaknu, ale po zatáhnutí lanka vnější nebo vnitřní kliky se nevycvakne zpátky jako že otevře.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1530
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: nejdou otevřít zadní l dveře

Příspěvek od varok »

Ještě jsem chtěl poprosit, nevím jestli to dát sem nebo do jiného tématu. Když jsem vše poskládal, tak je venkovní klika trošku volnější. na čem to prosím závisí? Dá se to někde nastavit nebo to je prostě už vychozenou klikou? Mám to tak ale u více klik. 2 mám dobré krásně přesné, nebo jak to nazvat a dvě mám takhle volné. Prostě i když je klika v klidu u dveří, netahám za ni jako bych chtěl otevírat, ale jen s ní zahýbu, tak má vůli odhadem 1,5mm.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“