čištění klimatizace

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

čištění klimatizace

Příspěvek od Foltas »

Zdravim, ma nekdo zkusenosti s cistenim klimy pomoci spreje? Kde a jak co odmontovat, kde ten sprej nastrikat a eventuelne jestli je vyhodnejsi aerosolovy ci penovy sprej? Vubec jak postupovat? Diky

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od MirdaVW »

Foltas píše:Zdravim, ma nekdo zkusenosti s cistenim klimy pomoci spreje? Kde a jak co odmontovat, kde ten sprej nastrikat a eventuelne jestli je vyhodnejsi aerosolovy ci penovy sprej? Vubec jak postupovat? Diky

Ahoj,cistím sprejem klimu takto : Ze spodu palubní desky u spolujezdce sundas tlumící pěnovou clonu topení. Na prave strane odpojíš svorkovnici ktera je na vícku,cele víčko odsroubujes ,z kazde strany jeden malinkej sroubek. Jak mas víčko sundané tak vidíš na výparník(takovy chladič),na který nastříkáš od shora až dolů ja používám aerosolový . Zadekluješ ,zapneš zapalování,ventilator na 2stupen ,zapnes vnitrní cirkulaci a zavres auto. Nechas to tak 10min,vse vypnes vyvetras a je hotovo :wink: .Tohle je 100% čištění.


Potom je jednodušší čištění,ale ne tak učinne je sundat pylovy filtr a nasplíchat do topení pripravek,nedostane se to rovnomerne na vyparník,nicíš ložiska ve ventilatoru topení.Casem muze odejít.

Uživatelský avatar
DOLLYm
Člen klubu
Příspěvky: 593
Registrován: 16.12.2008 22:44
Bydliště: Blovice
Kontaktovat uživatele:

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od DOLLYm »

Já jsem to čistil podobně jako Mirda, akorát jsem si koupil aktivní pěnu, ta mi přijde taková účinnější.. Nejprve jsem to stříkal přes ventilátor rozjetej na maximum a myslím si, že by to v pohodě stačilo na důkladný vyčištění.. Protože mi to ale nedalo a chci mít všechno pořádně, tak jsem taky nakonec rozebral palubku u spolujezdce a aplikoval jsem to přímo na výparník.. V autě to sice tak jeden den smrdělo jak v nemocnici, ale jakmile jsem to pořádně vyvětral, tak je to v naprostý pohodě, klimatizace nesmrdí zatuchlinou a kyselostí :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Mám pomerančovou aktivní pěnu, za pár korun a čistím to aspoň 2x ročně nastříkáním přímo na výparník, jak popisuje Mirda a je to v pohodě.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Storm »

Něco je i ve FAQ :arrow: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=67" onclick="window.open(this.href);return false;
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
gabcula
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od gabcula »

Ahojte, prosím Vás kolik gramů chladiva se dává do manuál klimy GIV rv00 1.6sr 74 kw? Pokud někdo víte, budu ráda Díky moc.
Beruška se znakem VW

Uživatelský avatar
malyhonza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 28.09.2007 20:24
Bydliště: špk

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od malyhonza »

dělal jsem to nedávno, a myslim že tam dával 825g ale ruku do ohně za to nedám.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

gabcula píše:Ahojte, prosím Vás kolik gramů chladiva se dává do manuál klimy GIV rv00 1.6sr 74 kw? Pokud někdo víte, budu ráda Díky moc.
Kdo doplňuje klimatizace, má na to tabulky, nebo to mašina má v nastavení. Proč to potřebuješ vědět, budeš klimu plnit sama ?
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Foltas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 19.06.2009 18:18
Bydliště: Kašava

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Foltas »

Diky za popis, zvladnul jsem... uvidim jak to pomuze... kazdopadne jiz vim jak na to... neni to tak slozite.... :-)

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od MirdaVW »

Njn ,když se ví kde ,co a jak ,tak není nic složité . Pokud je trošku zručnosti :wink:

Uživatelský avatar
gabcula
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od gabcula »

Kdo doplňuje klimatizace, má na to tabulky, nebo to mašina má v nastavení. Proč to potřebuješ vědět, budeš klimu plnit sama ?[/quote]


Ne ne, dělám v servisu ale máme jiné značky vozidel , máme tu profi plničku klimy tak mi to tu kluci snad vydesinfikují a doplní :-) , jinak rada ze servisu VW : prý je někde pod přední kapotou motoru někde na masce , nalepen štítek kde se uvádí chladivo a obsah ... uvidíme zítra
Beruška se znakem VW

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od PoloTom »

MirdaVW píše:Njn ,když se ví kde ,co a jak ,tak není nic složité . Pokud je trošku zručnosti :wink:
Tak já jsem oddělal tu tlumící clonu a pod ní není žádná svorkovnice ani víčko který bych měl odmontovat.To mám jiný než ostatní nebo jako co?? Ta tlumící clona je na takových dvou plastových šroubcích a uprostřed je ještě jakýsi plastový pásek který nejde oddělat takže ta clona se dá vlastně jen odhrnout.Ale stejně víčko nikde.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Špatně se díváš, je tam víčko na dvou šroubech s hlavou na 6ku nástrčák.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od PoloTom »

Goauld píše:Špatně se díváš, je tam víčko na dvou šroubech s hlavou na 6ku nástrčák.
Ať koukám jak koukám nic nevidím.Nemusí se náhodou sundat kastlík. Já tu pěnovou izolaci totiž nemůžu celou sundat je přes ni ten černý pásek.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: čištění klimatizace

Příspěvek od Goauld »

Tu izolaci stačí odhrnout, jenom tu pravou část a zespoda uvidíš dva šrouby na takovym trochu zakulacenym plastu, to je ten deklik, nad ním je hned ventilátor, takže prostě dekl pod ventilátorem.

Seš slepej slepoň, anebo nevím kam se díváš sakra už :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“