auto při jízdě vypne motor

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

martin.marek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 11.04.2012 21:23

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od martin.marek »

hej lidi tady pise ze se ji to stavalo v zatacce. takze je to čidlem tlaku servooleje. kdyz zatočís volantem tak slysis a vidis na otackomeru jak zabira motor. Snimač otáček, teplotni čidlo a palivove cerpadlo stím nemá vubec nic společnýho.

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od joex13 »

Ahoj,

Mám ten samý problém, že při jízdě se mi vypne motor, přičemž po zastavení znovu nastartuji a jedu dál. Je jedno, jestli jedu rovně nebo zatáčím, ale vždy se to stane, když chci přidat plyn.

Vypozoroval jsem, že se to stane u 4 z 5 případů, kdy ručička ukazatele paliva klesne pod rysku na obrázku.

A dále mi občas na VAGu najde chybu 17586 nebo 17588 (Lineární lambda sonda ...) a rozsvítí se "Emise do dílny".

Prosím o radu co vyměnit, jelikož v servisu by nejraději vyměnili všechno způsobem pokus a omyl.



pro info:

Vzhledem k tomu, že mám tankovat N98 a nikde v mém okolí není k sehnání, tak tankuji OMW Maxmotion 100, který by měl být údajně aditivovaným N98. Dále se mi zdá, že motor po přidání nebo puštění plynu zacuká (nevím jestli je to jen můj pocit nebo to tak má být)
Přílohy
g4.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od majrek001 »

hallův snímač otáček na 99% jen otázka jestli ten na klice nebo na vačce.. mě to dělal ten na klice, ale nedávej tam jiný než origo nebo to může být ještě horší než teď


to že to pocukává při puštění a přídaní dělaji skoro všechny benzíny můžeš mít třeba i vymačkanou vzpěru co je na nápravnici


jezdím taky na OMV MM100
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od Graun »

Pokud by to byl Hallův senzor, tak ten na klice. Když jsem měl vadný na vačce, tak to nechtělo startovat. Btw měla by se mu ukázat chyba ve výpisu na VAGu, nebo ne? Pokud to bude na klice tak G28...sporadická.
Jinak nemá to souvislost třeba s paliv.čerpadlem? Výpadek dodávky by mohl způsobit zhasnutí motoru.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: auto při jízdě vypne motor

Příspěvek od majrek001 »

nemusí se ukázat.. já jsem to na svém řešil přes půl roku a chyba ke konci jednou sporadická jinak nic nenapsalo - ono se to pak začne stupňovat krom náhodných zdechnutí za jízdy, pak to bude skoro při každém vyřazení a pak i nastartuješ třeba až na 10. pokus..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“