Jak opravit vyhřívání sedaček

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od ulda »

Ahoj,mam G4 TDI a potřeboval bych zprovoznit vyhrivani sedacek u ridice. U spolujezdce mam vse v poho, tak jsem se chtel zeptat na co se mam kouknout a co mam promerit nez bych to eventuelne dal do servisu

Uživatelský avatar
dllukac
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 314
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martin. SK

Příspěvek od dllukac »

poistky si asi pozeral ... tak by som asi premeral spinac na stredvom panely, inak to uz moc nema kde odist - jedine kabelaz a to najdes tazko

Uživatelský avatar
MartinV12
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Vyhřívání sedadel

Příspěvek od MartinV12 »

Pojistka je společná pro obě sedadla.Takže pokud je spolujezdcovo sedadlo funkční,tak pokračuj dál:regulátor.Zkus je přehodit a tím vyloučíš další prvek.A nakonec zbývá topná spirála v sedadle.To je asi na opravu nejsložitější a nejpracnější,Odpor spirály můžeš také změřit,je to zelený konektor (ten žlutý ne,to je airbag!) :V zeleném konektoru jsou čtyři piny,dva "větší" jsou na topnou spirálu,odpor má bý cca 3 Ohmy.Hodně štěstí. :D

Uživatelský avatar
crossic
Člen klubu
Příspěvky: 3494
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Dubí

Příspěvek od crossic »

Bude to určitě prasklý přechod mezi spirálou a kabelem - já to mám taky tak
VW CC snowflake TDi 176HP 389Nm DSG

Uživatelský avatar
SpeedyJ
Pilot
Pilot
Příspěvky: 720
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od SpeedyJ »

crossic píše:Bude to určitě prasklý přechod mezi spirálou a kabelem - já to mám taky tak
jo to uz jsem taky resil :roll:
to je hnus v B3 15let stary slapou furt a v g4 a b5 a spol odchazi :?
Opravuji Climatronic Golf 3/4, Passat B3/4/5,T4, Sharan ... (možnost starších dílů)

Uživatelský avatar
ulda
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 203
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sušice, práce Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ulda »

Vcera jsme si objednal knizku Jak na to GolfIV/Bora tak doufam ze to tam bude trochu popsane kde co vede. Mam ho teprve dva tydny a nemam ho jeste prolezleho. Kdyby mi to neslo, nevite na kolik muze oprava cca vyjit?

Uživatelský avatar
fosiczka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 65
Registrován: 28.08.2009 22:49
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od fosiczka »

crossic píše:Bude to určitě prasklý přechod mezi spirálou a kabelem - já to mám taky tak
mě nefunguje ani jedno přední, dneska sem koukal pod sedačku a je tam kabelů jak nasráno... kde mam hledat ten přechod mezi kabelem a spirálou?
fosiczka

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Watty »

Ahoj, základem je zjistit jestli je průchozí spirála v sedačce. Normálně multimetrem prozvonit přes vývody konektoru
v sedačce a hned vidíš. Pokud není průchozí, tak sedačku rozčalounit a většinou je hned vidět kde spirála přerušená,
to místo vypadá jak když tam típneš vajgla. Ty dráty moc letovat nejdou, musíš použít kyselinu, zaletovat, a zaizolovat.
Já to tak udělal a už rok hřeju.

Pokud nebude problém v dečce, tak hledat dál, od pojistek, projít kabely atd., ale nejčastěji to bývá ta dečka.
Kupovat novou je zbytečné, výše popsaná oprava je za pár korun, akorát ta práce, sedačku drží dvě matky myslím, ale pak to rozčalounění :roll:

Tak hodně zdaru :wink:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
vwr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 05.11.2009 12:42
Bydliště: Bno - okolí

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od vwr »

Nová dečka stojí 1800,- Zkus prohodit regulátory. Pochybuju, že to je v kabeláži. Pojistka je společná.
GOLF 4 1,9 TDI

vvalo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.12.2009 17:20
Bydliště: Slovakia

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od vvalo »

Ked je spirala v sedaku prehorena tak ma hriat len chrbat,alebo nehreje komplet sedacka?

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Watty »

vvalo píše:Ked je spirala v sedaku prehorena tak ma hriat len chrbat,alebo nehreje komplet sedacka?
Výhřívací dečka je topná spirála (odporový drát), v uzavřeném elektrickém okruhu,
a pokud se ti v jakémkoli místě obvod přeruší, přestane jím procházet proud a
tudíž výhřev nejde vůbec. Nejdřív sem nevědel co je "chrbat",
ale teď mi to došlo :mrgreen:
Sedák je spojen s opěradlem, takže pokud se přeruší kdekoli, tak výhřev nepůjde,
nejčastěji to bývá v sedáku, a jak jsem psal, tak to bývá vidět.
Jiné je když se spirála přeruší prosezením nebo jinak mechanicky, pak je hledání složitější,
ale vylučovací metodou s pípacím multimetrem se to najít dá :wink:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Watty »

Btw, jak jsem psal výše, základem je zjistit jestli je to v dečce,
watasmen2 píše:Ahoj, základem je zjistit jestli je průchozí spirála v sedačce. Normálně multimetrem prozvonit přes vývody konektoru
v sedačce a hned vidíš
. Pokud není průchozí, tak sedačku rozčalounit a většinou je hned vidět kde spirála přerušená,
to místo vypadá jak když tam típneš vajgla. Ty dráty moc letovat nejdou, musíš použít kyselinu, zaletovat, a zaizolovat.
Já to tak udělal a už rok hřeju.

Pokud nebude problém v dečce, tak hledat dál, od pojistek, projít kabely atd., ale nejčastěji to bývá ta dečka.
Kupovat novou je zbytečné, výše popsaná oprava je za pár korun, akorát ta práce, sedačku drží dvě matky myslím, ale pak to rozčalounění :roll:

Tak hodně zdaru :wink:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

vvalo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 12.12.2009 17:20
Bydliště: Slovakia

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od vvalo »

Caute,tak ja som zistil ze vypinac je o.k. ale z vypinaca stava ide a v konektore pod sedackou nie je, kde moze byt este chyba?

Uživatelský avatar
Watty
Pilot
Pilot
Příspěvky: 869
Registrován: 23.01.2009 07:18
Bydliště: Praha-východ

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od Watty »

vvalo píše:Caute,tak ja som zistil ze vypinac je o.k. ale z vypinaca stava ide a v konektore pod sedackou nie je, kde moze byt este chyba?
Pořádně si přečti to sem psal výše, opakovat se nebudu, řešení Tvého problému z toho vyplývá.

Btw ze sedačky šťáva jít nemůže pokud měříš konektor na sedačce ke kterému není připojen konektor
od regulátoru. Nejspíš máš problém v té dečce, změř multimetrem průchodnost té dečky na konektoru pod
sedačkou :!:
.:VW nebo mastná tyč, není žádnej kompromis:.

Uživatelský avatar
catdavid
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit vyhřívání sedaček

Příspěvek od catdavid »

Věř tomu,že se to na 99% přepálí v dečce.Pod sedačkou je zelenej konektor a z něho to vede do dvou deček stačí vytáhnout sedačku a proměřit a hned zjistíš která je přepálená.Kukni sem http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=86526" onclick="window.open(this.href);return false;
GII-PD 293ps/525Nm
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=161352" onclick="window.open(this.href);return false;
oprava podtlakovky:
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=46&t=300098" onclick="window.open(this.href);return false;
Tel:603742155 email: cat.david@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“