Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od deckard »

Zdar chlapi,auto stárne,je to znát a občas se stane,že nějaký díl dosloží,...co si budem povídat,že?Takže minulý týden,když jsem natankoval plnou,tak mám ve zvyku hned vynulovat kilometry,abych měl přehled o tom,kolik ujedu na plnou nádrž atd.Jenže ouha,jaksi ta tyčka nereagovala,nechtěla se pootočit v pravo a do leva sice trochu šla,ale nic se tím nenastavovalo.Prostě ta pravá tyčka nějak nefunguje.Můžete mi někdo poradit,jak mám postupovat,kde hledat chybu atd.?Nebo nesetkal se někdo s tím?Prkotina,já vím,ale ve chcíli kdy to potřebujete použít,tak mámte smůl,jak naschvál... :rol
P1060894.jpg
l:

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od bear »

vytáhní budíky rozeber a podívej se kde je chyba.

1, budíky drží na 2 šroubkách zespodu jsou pod tím plastíkem co je u budíků zacvaklej. vyděláš šroubky vyhneš budíky odpojíš 1 konektor pak se dostaneš k 2 konektoru ten taky odpojíš a jsou venku

2, rozebrání budíku, okolo celejch budíků jsou takový západky tak vycvakat a hotovo měl by jsi vidět na ten mechanismus

PS: myslím že je to i ve FAQ s fotkama

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od matiass »

mno a co zmáčknout to si jí nezkoušel co já vim tak se otáčí akorát s tou levou pro seřízení hodin ne :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od deckard »

Návod znám to je v poho,ale spíš jsem se právě obával toho rozebírání,no co se dá dělat.
Tu tyčku jsme samozřejmě před otočením lehce zatlačil a až pak jsem teprve pootočil,dle potřeby,jenže najednou to nejde a nešly mi tedy tím pádem vynulovat ty km...Hmm,takže prácička na odpoledne někde v suchu a teple..takže díky zatím.

Jamal_BUFU
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.08.2009 18:14

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od Jamal_BUFU »

Napiš pak čím to bylo mám stejný problém dík :)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od Goauld »

Hele ale pravá tyčka se neotáčí, ta se jenom mačká :lol: "Točí" se levou a to jenom jako kontakt, ne že by se měla protáčet. Kilometry se nulujou podržením zmáčknuté té tyčky, nic jinyho by neměla umět a pokud ta tvoje někdy dělala víc, tak pak nevím co máš za budíky teda.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od matiass »

Goauld píše:Hele ale pravá tyčka se neotáčí, ta se jenom mačká :lol: "Točí" se levou a to jenom jako kontakt, ne že by se měla protáčet. Kilometry se nulujou podržením zmáčknuté té tyčky, nic jinyho by neměla umět a pokud ta tvoje někdy dělala víc, tak pak nevím co máš za budíky teda.
to už sem tu psal :lol:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od Goauld »

matiass píše:
Goauld píše:Hele ale pravá tyčka se neotáčí, ta se jenom mačká :lol: "Točí" se levou a to jenom jako kontakt, ne že by se měla protáčet. Kilometry se nulujou podržením zmáčknuté té tyčky, nic jinyho by neměla umět a pokud ta tvoje někdy dělala víc, tak pak nevím co máš za budíky teda.
to už sem tu psal :lol:
Já vím, ale oni na to jaksi nereagujou.. tak i to tady párkrát ocitujeme a třeba si to přečtou :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od deckard »

Goauld píše:
matiass píše: to už sem tu psal :lol:
Já vím, ale oni na to jaksi nereagujou.. tak i to tady párkrát ocitujeme a třeba si to přečtou :lol:
ale já si to čtu,neboj..na vše ale není čas reagovat.. 8) Každopádně,jsem musel mít tu tyčku už nějak načatou...popsal jsem to možná trochu neotesaně...nemyslel jsem že ta tyčka se protáčí,ale jen kousíček se pootočila,asi podobně jako ta co je na levé straně,když se štelujou hodiny a pod. Asi únava materiálu a prostě se tam vykotlala,nebo co,..takže mi fakt nezbývá nic jiného,než to rozebrat a zjistit,co tam je za průser a pak to dám samozřejmě vědět,kde se co podělalo...

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od matiass »

na vynulování km se to musí zmáčknout ne otáčet pokud se ti protáčí ulomilo se ti aretační žebírko... pokud ti to nejde vynulovat tak je asi vadnej mikrospinač... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od deckard »

matiass píše:na vynulování km se to musí zmáčknout ne otáčet pokud se ti protáčí ulomilo se ti aretační žebírko... pokud ti to nejde vynulovat tak je asi vadnej mikrospinač... :wink:
Asi to tak nějak bude,jenže takhle od stolu to zatím nezjistím,budu to muset fakt vyndat..ovšem napadá mě teď,že když by případně byl v háji ten mikrospínač,předpokládám,že se nedá sehnat nový náhradní a budou se muset sehnat nové budíky ne?No nevim,nevyznám se v tom..blbý je,že jsou teď na řadě úplně jiné věci které jsou důležitější.Nakonec,myslím si že to půjde udělat i jinak,přes zásuvku dole pod klimou,..nedávno mi blikal Oil servis atehdy jsem zjistil že mi to nějak nejde tou páčkou,tak mi to v servise udělali právě přes tu zásuvku..takže to zatím odložím,až ten čas na to fakt bude...Jinak všem díky a samozřejmě výsledek sem pak vložim,pro případ,že by se to také někomu přihodilo... :wink:

Uživatelský avatar
matiass
Člen klubu
Příspěvky: 2135
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina, MB

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od matiass »

myslim si že ten mikrospinač sehnat pude a sou tu lidé kteří ti to i opraví... :wink:
Máte štěstí, že jdu zrovna kolem... Říkají o mě, že jsem odborník....

deckard
Pilot
Pilot
Příspěvky: 735
Registrován: 02.11.2007 13:02

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od deckard »

O.K. díky :lol:

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od Sairus »

čus lidi, mám ten samej problém, ale s tou levou tyčkou, tak už jsem to auto koupil. V servisu mi řekli, že to budou muset rozebrat a asi je tam nějakej studenej spoj nebo co, tak uvidíme.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Nefunkční štel.tyčka na budíkách..

Příspěvek od xerxes »

Sairus píše:čus lidi, mám ten samej problém, ale s tou levou tyčkou, tak už jsem to auto koupil. V servisu mi řekli, že to budou muset rozebrat a asi je tam nějakej studenej spoj nebo co, tak uvidíme.
možná bude vydný ten mikro spínač rozeber uvidíš :wink:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“