Automatické rozsvícení světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od VW-DEANE »

No teda neviem, ale plnohodnotné svetlá pre denné svietenie musia mať homologizáciu E11 RL
http://www.dobry-obchod.cz/produkt/sj-2 ... omologace/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

A sakra...tak proč píšou že to má homologaci atd...?Kde se o tom dočtu něco víc abych byl chytřejší a kdyžtak mohl pozměnit objednávku?

EDIT: tak jsem tam volal a mají špatný popisek, koukali na krabici a mají E11 a RL, takže by to snad mělo být v pořádku. JO?

Uživatelský avatar
VW-DEANE
Závodník
Závodník
Příspěvky: 622
Registrován: 23.02.2008 22:46
Bydliště: Nové Mesto n/Váhom

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od VW-DEANE »

Tak potom je to OK.
Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.

Múdrosť treba hľadať - hlúposť príde sama.

Uživatelský avatar
jk.rx
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 302
Registrován: 25.10.2007 20:47
Bydliště: Praha západ

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od jk.rx »

Bodas1 píše:A sakra...tak proč píšou že to má homologaci atd...?Kde se o tom dočtu něco víc abych byl chytřejší a kdyžtak mohl pozměnit objednávku?

EDIT: tak jsem tam volal a mají špatný popisek, koukali na krabici a mají E11 a RL, takže by to snad mělo být v pořádku. JO?
Budou mí to homologaci ale třebas jako poziční světla na jako denní svícení
Koupím knihu: Štěpán Jičínský, Osciloskop a jeho využití v autoopravárenské praxi

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od majrek001 »

Jo jsou to světla pro denní svícení. Pokud je tam RL XXXX a nějaký číslo tak se jedná o světla pro denní svícení, která splňují českou vyhlášku.. když je tam jen E X a nějaký číslo tak je to evropská, ale takový světla můžeš použit tak max jako poziční.. hlavně že jsme v EU..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od roman813 »

Uz jsme nasel presne to, co tu zminoval dr.t :-) Sada OSV-2VW Je to o 400Kc levnejsi nez ASS23, cena 590 od vyrobce htcarsystem ve Vsetine, este ze to mam ze Zlina kousek.

viz:

http://www.htcarsystem.cz/nase_vyrobky/ ... ace_svetel" onclick="window.open(this.href);return false;
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
dr.t
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 12.10.2010 20:06

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od dr.t »

jestli jsi ze Zlina, tak si to dej namontit u kluku v Autoal, maji to za chvilku a delaji to denne, mne delaji vsechnu elektriku, alarm, dojezdy oken, audio s HF..... jestli chces, domluvim ti to, nebo cislo: 777717313, byvavali na Lesetine, ted jsou v Malenovicich

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od roman813 »

Diky za tip, uz jsem tam volal, na Lesetine kluky znam, kdyz jsem prestavoval svou Felicii, meli v podstate veskery auto-elektro material za vynikajici ceny. Jdu do toho OSV-2VW od ht-caru, za slusny peniz maximalni komfort a o nic se nemusim uz starat :-)
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

martasn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 20.06.2009 10:08
Bydliště: Plzen

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od martasn »

delong píše:To je síce jednoduché zapojenie ale pre políciu neprijateľné riešenie.Ale asi v česku sa dá jazdiť aj na "hmlovky" ale u nás na slovensku sa musia používať "tlmené" svetlá ktoré sú ako denné svietenie zapnuté . Za to čo zasponzoruje políciu si môže kľudne kúpiť modul ASS1 alebo podobný a ešte aj ušetrý :lol: .
Ja som použil tieto http://www.dobry-obchod.sk/produkt/drl0 ... omologace/ svetlá a mám pokoj.
Ale vždyt já jsem napsal at to neklemuje z mlhovkama,ale s potkávačkama.

Uživatelský avatar
Bodas1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 29.09.2010 18:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od Bodas1 »

Kde vzít v motoru +12v pro denní svícení po otočení klíčku když mi nefunguje propojení 6 a 8 na spínači světel?
Nebo musím protáhnout kabel do interiéru? Kudy?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od majrek001 »

tak to je divné, že by to nefachalo mě to šlo bez problému, tak od denního svícení natáhneš + kabel až k vypínačí světel na pin č.6 (já jsem to protáhl průchodkou nad plynem) a zem dáš na nějaký kostřící bod třeba pod baterkou je jeden.. jinak není od věci tam dát pojistku na ten plus kabel nějakých 5-10A koukám že máš stejný motor a tedy el. plyn tak když koukneš do motor prostoru, tak jak je vede kabeláž od baterky do kabiny v tom "plastovým korýtku nebo liště" tak jak jde do kastle tak cca 10cm vlevo je průchodka
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

sef
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.02.2011 07:08

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od sef »

delong píše:To je síce jednoduché zapojenie ale pre políciu neprijateľné riešenie.Ale asi v česku sa dá jazdiť aj na "hmlovky" ale u nás na slovensku sa musia používať "tlmené" svetlá ktoré sú ako denné svietenie zapnuté . Za to čo zasponzoruje políciu si môže kľudne kúpiť modul ASS1 alebo podobný a ešte aj ušetrý :lol: .
Ja som použil tieto http://www.dobry-obchod.sk/produkt/drl0 ... omologace/ svetlá a mám pokoj.
muzes mne poslat fotku jak to vypada na aute ? diky

Uživatelský avatar
ALESANDREA
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 14.10.2008 21:30
Bydliště: BRNO

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od ALESANDREA »

Stačí dát jedno spínací relátko (asi 50kč) hned za vypínač světel.Přerušíš přívod do celého vypínače(tlustší myslím že červený). Ovládací + od spínačky je tam taky,stejně jako kostra. Hotové je to za 15 minut. Vypínač necháš pořád zaplý,když chceš jet bez světel tak ho klysicky vypneš. Parkovačky (bez nastartovanýho motoru)jdou zapnout jen tak že dáš blinkr a svítí obě strany. Pokud to máš na ropu tak to při žhavení už svítí (nemá na funkci vliv) a při startu to na tu chvilku zhasne. Jednoduché,levné,bezstarostné !! U origo nebo s univerzálním modulem ti svítí jen parkovačky a tlumené a jak se setmí tak stejně kvůli dálkovým musíš ten vypínač zapnout. S montáží v autorizáku počítej minimálně okolo 1500,-.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od delong »

sef píše:
delong píše:To je síce jednoduché zapojenie ale pre políciu neprijateľné riešenie.Ale asi v česku sa dá jazdiť aj na "hmlovky" ale u nás na slovensku sa musia používať "tlmené" svetlá ktoré sú ako denné svietenie zapnuté . Za to čo zasponzoruje políciu si môže kľudne kúpiť modul ASS1 alebo podobný a ešte aj ušetrý :lol: .
Ja som použil tieto http://www.dobry-obchod.sk/produkt/drl0 ... omologace/ svetlá a mám pokoj.
muzes mne poslat fotku jak to vypada na aute ? diky
Vyfotím a pošlem.Len málinko teraz riešim iný problém tak chvilku strpenia.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Automatické rozsvícení světel

Příspěvek od delong »

Tak tu sú tie sľúbené fotky denného svietenia.Polícia ma už párkrát zastavila a nemala žiadne námietky :D čo som ušetril na pokute vrazil som do svetiel a 14W je príkon týchto dvoch svetiel tak že zas úspora :D
Přílohy
Uloženie svetla
Uloženie svetla
Svetlá zapnuté
Svetlá zapnuté
Svetlá vypnuté
Svetlá vypnuté
Svetlá zapnuté 2
Svetlá zapnuté 2

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“