Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od maku »

Jasne ja bych ty haky nemel ani kde namontovat jedine do plata a tak volim sitku a na nakupy mam skladaci prepravky do nich dam tasky a zajistim sitkou :mrgreen:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Nevíte náhodou, když mi nejde šťáva do motorku k zamykání kufru, je možný, že je tam jen chyba, která se musí vymazat VAGem...?
A nebo je to tím, že mám spálenej mikrospínač (ten kterej je na vložce zámku, ne ten co je dole).
Přílohy
bootlock2ud8.jpg

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Goauld »

Pokud ti nejde šťáva do motorku, tak je spíš chyba v kabeláži mezi dveřma. Ten spínač má na starosti odemčít kufr, když odemykáš klíčem přes kufr. Pokud ti to ale nefunguje ani po aktivaci centrálu, a do motorku nejde proud je to jak sem psal.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

michalvirba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 12.08.2012 14:21

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od michalvirba »

Zdravim Vas, ja mam podobny problem, dnes som skusal svetko mozne, ale snimac mam odbry, lebo svetlo po otvoreni zavieti a po zavreti kufra nesvieti. Ale vlozil som kluc do 5-tych dveri, odomklo sa cele auto, tak ako ma, ale ked som chcel zamknut, tak to mi nefungovalo, neviete poradit???

Uživatelský avatar
Mr.Dawid007
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 18.12.2007 20:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Mr.Dawid007 »

Já jsem tomu pořád nevěřil, ale opravdu byla špatná kabeláž k motorku zamykání v kufru.

1Pawell
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 16.06.2009 22:03
Bydliště: Praha

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od 1Pawell »

Ahoj, omlouvám se, že se vracím o stránku dopředu, kde je (myslím) pár chyb. Zejména - mikrospínač spíná pro přístrojovou desku i pro osvětlení zavazadlového prostoru KOSTRU (tj. minus). Nikde tam plus není, tzn. na konektoru mikrospínače můžeš připojovat minus jak chceš, ale ani bez závady se kufr nerozsvítí. Minus je stabilně na středním kolíku konenktoru a postupně se propojuje nejdřív přístrojová deska (víko dole, ale nedovřené) a pak při úplném otevření zámku osvětlení. Nejčastější závada je, že ve spínači je prostřední kontakt ulomený, či upálený, anebo některá dráha (ze tří), po které kontakty "jedou" je přerušená, či kus chybí.
Oboje byl můj případ. Namontoval jsem na jednoduchý "elko" držák obyč. mikrospínač vně zámku (nad zámkem je pro něj právě dost místa ještě v rámci plastové krytky) a toto bude asi nejjednodušší/nejrychlejší způsob opravy. Tedy jen podle mne - abych si moc nefandil :-)

sr1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 07.02.2013 14:25

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od sr1 »

zdravím,já mám taky problém s mikrospínačem ,když mám spínač co je na vložce zámku spojen s konektorem tak mi blbne centrál v kufru a to tak že zamknu auto a kufr se zamkne současně ale okamžitě se zase odemkne,ale když odpojím mikro spínač tak to krásně zamyká a odemyká jak má.Nevíte náhodou někdo kde je problém.

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Graun »

Dovolím si přidat dotaz. Potřeboval jsem vyměnit zadní kliku kufru, protože byla skoro rozpadlá (koroze) a také proto, že nešlo odemykat klíčem (pozůstatek po předchozím majiteli).
Kliku jsem musel nakonec rozlámat, abych ji vytáhl, jak to bylo zaoxidované.

Narazil jsem však na jeden problém. Při zkoumání zámku jsem nepřišel na to, jak se má ten mikrospínač spínat. Jakoby tam něco chybělo. Ten černý kus plastu nedosáhne na ten plíšek mikrospínače a tím jej nesepne. Co s tím?

Když jej měřím, tak po sepnutí ukazuje cca 160ohm, podle mně je vadný. Jinak jaká je jeho f-ce? Po odemknutí dálkou a otevření pouze kufru se auto po cca 20sek znovu zamkne.

Světlo v kufru má zřejmě dodělaný kolébkový spínač, který ho ovládá - po zavření kufru světlo nezhasne. Jedině, když jej vypínačem vypnu.Obrázek

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Graun
Pilot
Pilot
Příspěvky: 716
Registrován: 21.06.2016 09:24
Bydliště: Nový Jičín

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Graun »

Nikdo nic?

Tak jsem zjistil, že ten předchozí "patlal" vyřadil mikrospínač ze zámku a doplnil světlo v kufru kolíbkovým vypínačem. Bohužel mi však uniká, proč je tam jen spínač na mechanismu zámku - nemá tam žádnou roli, byť je připojen a lze na přívodním kabelu naměřit napětí 12V. Zřejmě má i v tom zalitém dílu nějaký odpor, který snižuje napětí na 180ohmů.

Odesláno z mého BTV-W09 pomocí Tapatalk
ŠKODA FABIA III 1.0MPI 55kW / Hatchback / výbava JOY / Quartz Metallic (MY2016)
ex VW GOLF IV 1.6 SR (74kW, AKL, r.1999), LPG

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od patrabus »

Já mám taky dotaz ke kufru - po cca 20s se sám zamkne nezávisle na dveřích , když je odemknu vnitřním spínačem(mám nastaveno auto zamykání po rozjezdu), má to tak být, nebo je něco v háji? Když odemknu dálkou, tak zůstává odemčený, světýlko v něm svítí/zhasíná korektně.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od xerxes »

a to se stalo po nakodování toho automatického zamýkání při jízdě?

Uživatelský avatar
patrabus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 21.11.2015 12:51
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od patrabus »

Tak to nevím, jak to bylo předtím, mám to nakódované v podstatě od koupi auta, nějakých 2 a půl roku a já VAG nemám, ani bych se v tom nevrtal :D Teď mám auto u mechoše, měnil mi tam zámek, tak jsem zvědav, zda to bude zamykat stále samo nebo už ne. Jen mě zajímá, jak to je u ostatních, na netu jsem to nikde nevyčetl.
Golf 4 1.4 Generation Techno Blue, ESP, Climatronic, Winter Packet, Polodot, Mlhovky, nově denní svícení Hella
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=7 ... 4#p3200314" onclick="window.open(this.href);return false;

Stanislav3000
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.11.2019 17:10

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Stanislav3000 »

Zdravím potřeboval bych poradit mám w golf 4 3dverak a mám problém z mikrospinace3 pátých dveří dneska jsem koupil nový zámek z mikrospinacem a když otevřu kufr nesvítí osvětlení svítí jen když otevřu dveře u řidiče a to jen na chvíli pak zasne z celím osvětlením není v tom proud. co stím.

honzabrezi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 06.01.2020 15:21

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od honzabrezi »

Dobrý den, nevěděl by jste kde sehnat zmíněný spínač pro světlo kufru? Nesvítilo, spínač jsem promazal, ale je v něm taková mosazná drážka a ta je dost opotřebovaná, i kus jí chybí. Jinak po spojení drátů světlo svítí. Děkuji za pomoc. H

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Mikrospinac 5-tych dveri - umisteni a jeho funkce

Příspěvek od Goauld »

Pokud myslíš posuvnej spínač v zámku pátých dveří na krátkym golfu, tak ten se bohužel sehnat nedá, je branej jako součást zámku a samostatně se neprodává.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“