Climatronik pod stromeček.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od Marshall007 »

a co by tam robil..? nemam dialkove, teda aspon podla riadiacej jednotky...ale mam tu diodku na soferovych dverach, ktora tusim blika iba ked je vsetko uzamknute...tak ten spinac ako kontroluje ci je zatvorena kapota alebo ako..? 8O

Uživatelský avatar
Tomm
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5556
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Jihlava

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od Tomm »

Marshall007 píše:a co by tam robil..? nemam dialkove, teda aspon podla riadiacej jednotky...ale mam tu diodku na soferovych dverach, ktora tusim blika iba ked je vsetko uzamknute...tak ten spinac ako kontroluje ci je zatvorena kapota alebo ako..? 8O
Ta diodka je na safe zamceni, s timto nema nic spolecneho.

Tak moznosti je nekolik - budto v aute byl alarm a nekdo ho vybrakoval ven a zamek s mikrospinacem tam nechal nebo (a to si myslim je pravdepodobnejsi) - bylo to boreny na predek a na vrakaci meli zrovna zamek se spinacem, tak se pouzil tento (mechanicky jsou shodne).

Muj nazor, nic o autu nepises takze jen odhaduju...
Prodam zadni vrata na GIV hatchback, barva svetle modra (LW5Z) nove lakovane! V pripade zajmu mne kontaktujte v SZ.

Uživatelský avatar
Marshall007
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 13.04.2008 13:16
Bydliště: SK-Levice

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od Marshall007 »

tak moze byt asi to ze bolo burane, lebo ked som ho kupoval tak som si nevsimol az neskor, ze sa nekrutia oba ventilatori na chladeni, boli zadrete, cize sa pri naraze museli dako zohnut a odpalilo motorceky. Ale to asi nebol taky velky naraz ked ventilatori a chladic tam ostal...cize nemyslim zasa ze aj zamok museli menit...a k auto som dostal iba obycajny kluc nie vyskakovacku s DO, takze som nevedel ci mam DO modul alebo nie, ale ked som to skumal tak mi technik podla cisla RJ povedal ze nemam DO. Iba central na kluc. Takze je aj ta moznost ze vybrakovali DO...neviem. Tazko povedat ked som ako druhy majitel a ked je krajina povodu ITALI.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od Goauld »

DO je součást komfortní jednotky, nejde ho vymontovat, možná naprogramováním ho zrušit, ale to by asi nikdo nedělal.
Pokud nemáš tovární alarm, tak máš měněnej zámek kapoty.
Ten alarm mužeš vyzkoušet tak, že nasedneš do auta, otevřeš si okýnko a zvenku se v autě zamkneš. Chvilku počkáš a pak zkus strčit klíč do zapalování a otočit. Pokud to začne houkat, máš alarm, pokud ne, tak nemáš, nebo je ustřiženej nějak.
Jednoduše se to dělá tak že otevřeš při zamčenym autu kapotu, ale když ti ten konektor nikam nevede, tak by ti to nepomohlo :lol:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
MirdaVW
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 444
Registrován: 09.08.2009 14:17
Bydliště: Olomouc

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od MirdaVW »

Ahoj kluci,najdu nekde na netu podrobnou fotodokumentaci co je potreba zapojit navic za elektriku a kam pri prestavbe AC na climatronic? ? Montaz zvladnu v poho,ale z elektriky mam strach,aby to fachalo jak ma.. dekuji za rady... Budu mit topeni s panelem motorkama a el co vede z ovladaciho panelu na motorky .

Uživatelský avatar
GolfinoIV
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2044
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha, Žilina

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od GolfinoIV »

Pochybuji ze uplne presnu naleznes. Stahni si DP octaviaI alebo ELSU tam jsou schemata.
Pokud nemas ani sajnu o elektrice daj to nekomu zapojit, neni nic horsi nez to potom opravovat. Skus napsat MKTech-ovi nebo Vasa
Golf IV 1,6SR
Audi A4 B7 2.0TDI

vaclavnagl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 08.03.2011 12:28

Re: Climatronik pod stromeček.

Příspěvek od vaclavnagl »

Když jsem viděl tady na fóru ostatní jak si předělávají manuální klimatizaci na automatickou tekla mi slina a řekl jsem si že si ji udělám taky :-D. Začal jsem zhánět komponenty a naskytla se mi velice dobrá příležitost koupit kompletní elektroinstalaci z jiného golfa a výparník s jednotkou tak sem neváhal. Výparník a elektrika mě přišla na 3000Kč + cesta. Začal jsem tedy kompletne rozdělávat interiér. Plasty, kastlík, tunel, volant a nakonec celá palubovka. To byl takovej relax.. Šlo to velice dobře. Pak následovalo vypustit chladivo a vymontovat starej výparník. Až na přístup z motorové strany to šlo velice dobře. Pak jsem se koukl na elektroinstalaci a byl jsem v pasti :-D. To bylo nad rámec mých schopností :-(.... Naštěstí tohle fórum je plné chytrých a velice ochotných lidí jako třeba Václav Nerušil (Vasa) z prostějova, který se zabývá elektrikou v koncernech, kterému moc děkuji za skvěle odvedenou práci :-). Při té příležitosti mi natáhl i komfortní jednotku na DO. Klimatizaci jsem dnes naplnil a opravdu je to LUXUS :good: . Nedá se srovnávat s manuální klimatizací. Kompletně mě to přišlo na 6000kč :-)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“