Polodot pohasne, čím to?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

chipware
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 19.09.2010 10:42

Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od chipware »

Zdravím,

mám trošku problém, po chvilce jizdy mi pohasne polodot. Svítí, že na něj skoro neni vidět.

Když třeba vypnu motor, tak mi poblikává interiérové světlo - cca jednou za minutu problikne. Netušíte, kde by mohl být problém? Baterka je nová.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

tak buď ti někde poklesává napětí, zkouknout nebo proměřit napětí na pojistkách a k tomu polodotu asi takhle, na přístrojovce myslím že pod 0 km/h je optočlen který dle venkovního svitu reguluje svit polodotu, takže se nemusí vůbec jednat o závadu. Při tmě má svítit víc ale při slunci pohasíná. je to překvapující ale je to tak. :158:

Uživatelský avatar
Aero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 29.07.2009 23:34
Bydliště: Verona Italia
Kontaktovat uživatele:

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od Aero »

AlesK píše:... Při tmě má svítit víc ale při slunci pohasíná. je to překvapující ale je to tak. :158:
Logicke by to bylo snad naopak, ne?
Ve tme je videt dobre i slabe svitici displej, ale na slunicku to musi svitit hodne abys neco videl.


Jinak mam ten samej problem. Nezalezi jestli je tma nebo svetlo, horko nebo zima. Proste to chvili sviti poradne, aby to za 10 minut bylo sotva videt. A to ta druha a treti fotka jeste neukazuje pravy stav ktery je videt okem. A nevim co s tim... :(

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

Jistě logické by bylo obráceně, ale bohužel není to tak. :( . Někde tady na foru jsem se dočetl, že ty polodoty často odcházej, musí se rozebrat a proletovat, nebo tak něco tam psali. Ale je to jako s každým displayem, špatná dotiková plocha atd... střeba by stačilo očistit. Ale asi nejlepší když ještě pohledáš tady na foru, někde se to tu už řešilo.

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

To AERO:
Co ta spotřeba :158: jezdíš tankem né :taunt:

Uživatelský avatar
Aero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 29.07.2009 23:34
Bydliště: Verona Italia
Kontaktovat uživatele:

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od Aero »

AlesK píše:To AERO:
Co ta spotřeba :158: jezdíš tankem né :taunt:
Bylo to foceno tesne po resetu palubaku, takze to ukazovalo blbiny, a za druhe jezdim na plyn, takze mi je to celkem sumak... :D

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

Bylo to foceno tesne po resetu palubaku, takze to ukazovalo blbiny, a za druhe jezdim na plyn, takze mi je to celkem sumak... :D[/quote]
No fuj plyn, ten je jen na topení a do kamen. Né. Chudák tvoje autí.

Uživatelský avatar
Aero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 29.07.2009 23:34
Bydliště: Verona Italia
Kontaktovat uživatele:

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od Aero »

Aero píše:Bylo to foceno tesne po resetu palubaku, takze to ukazovalo blbiny, a za druhe jezdim na plyn, takze mi je to celkem sumak... :D
AlesK píše:No fuj plyn, ten je jen na topení a do kamen. Né. Chudák tvoje autí.
Ja snad cestuju v case! Tento nazor bych cekal pred 10-15 lety, ale dnes...? 8O
Svoje tezce vydelany penize radsi utratim pro sebe a nebudu je cpat do chrtanu za drahe palivo. Auto na plyn jede krome jineho uplne stejne jako na benzin. A az k vam do Cech dorazi system, ze pri inverzi vjet do mesta (ne do centra, ale za znacku ohranicujici obec!) nesmi auta s normou nizsi nez Euro 4, (auta s Euro 0 a 1 uz nemuzou od 8:00 do 18:00 tak jako tak, a diesly ani Euro 2) nebo budes diky plynu platit rocne dan z vlastnictvi auta o 100€ nizsi, tak Ti rucim za to ze uz nebudes ohrnovat nos.
Videls nekdy olej co vyjde z auta s plynem? Krasnej zlutouckej, skoro jako v den vymeny. Motor nekarbonuje. Tak nelituj moje auto, urco mu plyn prospiva. Talosi vedi, proc do aut davaji plyn uz 30 let. :wink:

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od Radik27 »

no tak z fotek je podle mě jasně vidět, že ten displej odchází, některé krystaly svítí více a některé méně. Nechci strašit, ale bude se to zhoršovat. Podle mně pomůže jedině výměna. Co tak vídám tak je to poměrně častá závada u vw, už jsem se s tím setkal i u 5kových golfů

Uživatelský avatar
Aero
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 29.07.2009 23:34
Bydliště: Verona Italia
Kontaktovat uživatele:

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od Aero »

Stav dnes vecer: :(

Obrázek

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

Aero píše:
Aero píše:Bylo to foceno tesne po resetu palubaku, takze to ukazovalo blbiny, a za druhe jezdim na plyn, takze mi je to celkem sumak... :D
AlesK píše:No fuj plyn, ten je jen na topení a do kamen. Né. Chudák tvoje autí.
Ja snad cestuju v case! Tento nazor bych cekal pred 10-15 lety, ale dnes...? 8O
Svoje tezce vydelany penize radsi utratim pro sebe a nebudu je cpat do chrtanu za drahe palivo. Auto na plyn jede krome jineho uplne stejne jako na benzin. A az k vam do Cech dorazi system, ze pri inverzi vjet do mesta (ne do centra, ale za znacku ohranicujici obec!) nesmi auta s normou nizsi nez Euro 4, (auta s Euro 0 a 1 uz nemuzou od 8:00 do 18:00 tak jako tak, a diesly ani Euro 2) nebo budes diky plynu platit rocne dan z vlastnictvi auta o 100€ nizsi, tak Ti rucim za to ze uz nebudes ohrnovat nos.
Videls nekdy olej co vyjde z auta s plynem? Krasnej zlutouckej, skoro jako v den vymeny. Motor nekarbonuje. Tak nelituj moje auto, urco mu plyn prospiva. Talosi vedi, proc do aut davaji plyn uz 30 let. :wink:
Já ti určitě nehaním pohoný plyn, já jen, že se v práci kolem něj hodně motám a už mě leze krkem.
Jinak, zlatá elektrika :laugh: :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od AlesK »

Aero píše:Stav dnes vecer: :(

Obrázek
Jo ale jinak k tomu polodotu, opravdu to vypadá, že odchází, možná by pomohlo rozebrat a očistit dotykovou plochu diplaye. Pokud to nepomůže, tak pak už jen asi výměna.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od duduh »

:roll: Není sklo displeje přilepené vývody k ohebné vodící folii a pak připájen k tišťáku budíků?Jas displ je řízen automaticky podle světla okolí světelným čidlem. Nový displ cca 600 - 700 Kč.
Přílohy
displej1.jpg

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od duduh »

To poblikávání inter světla je " ? " .Dělají to i boční lampičky?V kufru to blikání je normální.Upozorňuje tě že máš otevřený kufr a ten svítí.Jo a to světelné čidlo pro jas displeje je pod nulou "rychloměru".

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: Polodot pohasne, čím to?

Příspěvek od filda2003 »

Hele těch 30°C co ten palubák ukazuje jako už tam u vás bylo ?? Páč jestli jo tak tam budu jezdit na zimu jak do teplých krajin :laugh: ...
Jinak kdyby mě takhle odcházel displej tak bych si sehnal od Motorpowera buď chromované polodoty nebo maxidoty a měl bych to komplet a vypadalo by to líp :-)
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“