Spínač v zapalování

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pleba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.06.2009 15:01

Spínač v zapalování

Příspěvek od pleba »

Zdravím a prosím o radu.
Mám Golfa IV, r.v. 1999 1,6 SR.
Nedávno mi přestalo svítit interiérové světlo při vytažení klíče ze zapalování. VAG mi hlásí chybu 849 Kontakt S na spínači zapalování - D a chybu 953 časové omezení vnitřního světla - neznámý stav spínače - Sporadicky. Zkoušel to někdo opravit sám nebo s tím musím do servisu? Jde mi o to, že rozebrat volant si troufnu ale nevím co s airbagem a co znamená chyba sporadická? Návad ve Fagu jsem nenašel. Díky za každé info

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od delong »

Chyba 849 -možno poškodený kontakt S v spínacej skrinke ale podľa mňa uvolnený konektor (modrý) na prístrojovej doske.

Chyba 953 -Skontroluj konektory vnútorných svetiel ( dúfam že sa tam do el. obvodov nič nepripájalo ) poprípade poškodené vnútorné svetlo (premerať).Svetlá vo dverách svietia? Poprípade ak nesvietia tak mikrospínače. (Kontrola na odozvu)

Chyba sporadická? To znamená že sa tá chyba iba občasne vyskytne (alebo len raz) nie je stále (po pár štartoch prítomná).

Všetko skontrolovať a znovu urobiť diagnostiku ale svetlo musí už svietiť.
Opraviť sa to určite dá. Ale ak sa nevyznáš v elektrike tak sa do toho nepúšťaj.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od xerxes »

to časove omezení vnitřního světla zpusobjuje že asi máš ve vnitřních lampach diody

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od delong »

delong píše:Chyba 849 -možno poškodený kontakt S v spínacej skrinke ale podľa mňa uvolnený konektor (modrý) na prístrojovej doske.

Chyba 953 -Skontroluj konektory vnútorných svetiel ( dúfam že sa tam do el. obvodov nič nepripájalo ) poprípade poškodené vnútorné svetlo (premerať).Svetlá vo dverách svietia? Poprípade ak nesvietia tak mikrospínače. (Kontrola na odozvu)

Chyba sporadická? To znamená že sa tá chyba iba občasne vyskytne (alebo len raz) nie je stále (po pár štartoch prítomná).

Všetko skontrolovať a znovu urobiť diagnostiku ale svetlo musí už svietiť.
Opraviť sa to určite dá. Ale ak sa nevyznáš v elektrike tak sa do toho nepúšťaj.
Však som napísal že či sa do el.obvodov nič nepripájalo :lol: Tiež som si myslel že niekdo tam narval LED-ky :) a teraz problém no :lol:

pleba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.06.2009 15:01

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od pleba »

Auto jsem koupil se zadními Led světly, v interiéru Led nejsou, jen obyč. To asi vysvětluje tu druhou chybu. Ale ten klíč mi před tím normálně fungoval. Vytáhnul jsem ho ze zapalování, něco tam cvaklo a interiér se rozsvítil, teď tam cvakne a nic. Přístrojovku jsem měl vytaženou a vypádá vše normálně, kabely jsou včetně modrého normálně zapojeny do těch budíků.

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od delong »

delong píše:Chyba 849 -možno poškodený kontakt S v spínacej skrinke.

Chyba 953 -Skontroluj konektory vnútorných svetiel ( dúfam že sa tam do el. obvodov nič nepripájalo ) poprípade poškodené vnútorné svetlo (premerať).Svetlá vo dverách svietia? Poprípade ak nesvietia tak mikrospínače. (Kontrola na odozvu)
Neodpovedal si na všetko :!:
Premeral si kontakt S :?: Poistka č:37 10Ampér je OK? Zmeraj či je tam 12V.

Ak si v ničom nevŕtal tak to vypadá na ten kontakt S .
Treba merať a dať sem výsledky :old:
Přílohy
Zapalovacia skrinka Golf IV.png

Uživatelský avatar
AlesK
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 256
Registrován: 24.07.2010 14:39
Bydliště: Teplicko

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od AlesK »

pleba píše:Zdravím a prosím o radu.
Mám Golfa IV, r.v. 1999 1,6 SR.
Nedávno mi přestalo svítit interiérové světlo při vytažení klíče ze zapalování. VAG mi hlásí chybu 849 Kontakt S na spínači zapalování - D a chybu 953 časové omezení vnitřního světla - neznámý stav spínače - Sporadicky. Zkoušel to někdo opravit sám nebo s tím musím do servisu? Jde mi o to, že rozebrat volant si troufnu ale nevím co s airbagem a co znamená chyba sporadická? Návad ve Fagu jsem nenašel. Díky za každé info
Ahoj taky mě to takhle zlobylo, ale chybové hlášení jsem nekontroloval. Jen vím, že to nakonec bylo nějakým časovým relé nad pedálama pod tím plastovým krytem. Stačilo očisti kontakty a vše pak makalo.

Uživatelský avatar
golfar
Pilot
Pilot
Příspěvky: 821
Registrován: 23.09.2008 13:02
Bydliště: Kostomlaty p\Mil (Teplice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od golfar »

taky se mi to stalo u octy, vytáhnu klíček a prostě necvakla západka, tudíž si jednotka myslela že je tam klíč a ani to nešlo zamknout centrálem...vrátil jsem klíč zpět, rukou do něj klepnul jako směrem dolu, zakroutil s ním a vytáh...od tý doby (cca 2 měsíce) to fachá bez problému
jettule http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=131541" onclick="window.open(this.href);return false;
varoš http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=128&t=114063" onclick="window.open(this.href);return false; PRODÁNO

http://www.sdhkostomlaty.webnode.cz

pleba
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 22.06.2009 15:01

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od pleba »

Problém vyřešen, musím poděkovat clubákovi Delong, protože jsem zjistil, že známý, který se mi hrabal v pojistkách, nedal pojistku č.37 na své místo. Já jsem nevěděl, která pojistka je v okruhu osvětlení po vytažení klíče ze zapalování. Už jsem to napravil a světlo opět svítí. Díkes

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač v zapalování

Příspěvek od delong »

Není zač ďakovať som rád že si problém vyriešil a že ti to už fičí :drinks:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“