Klima chladi jen minutu.... :-(

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Klima chladi jen minutu.... :-(

Příspěvek od roman813 »

Ahojte, Golf IV ASZ 96kW, rv 2003, Climatronic, pred 14 dny doplnena a vycistena klima v servise, od te doby jsem ji moc nezkousel, byla docela kosa minuly tyden, navic ted jsem jezdil takove hrkacky po meste na rezim econ.
Az dneska jedu dal a vsimnu si ze klima funguje vzdycky cca minutku a pak prestane chladit :-( Na volnobeh prepnu z Econ na Auto, roztoci se ventilatory, spotreba stoupne z cca 0.9 na 1.4 l/hod, chladi jak svina, ale po chvilce zacne spotreba rychle klesat az zpatky na 1.0 a vzduch prestava byt studeny, ale teply z venku, ventilatory se toci dal, ale nechladi to :-( Chvili pockam, cca 5 minut a opakuje se to same...

Na rezim Econ, spotreba 0.8 - 0.9, na rezim auto, roztoci se vrtule, zacne chladit, asi necelou minutu a pak prestava a klesa spotreba 0.9 - 1.0 a nechladi vubec... :-( Co s tiiim, mame doma 5-tydenni holcicku a nemozu ji uvarit, kdyz hrkame po doktorech :-(
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: Klima chladi jen minutu.... :-(

Příspěvek od Storm »

A v tom servise ti to ukázali, že všechno funguje jak má? Když jsem byl třeba doplnit a vyčistit klimu v bestdrivu, tak mi to předvedli, že všechno funguje jak má a že to chladí. Tedy jestli fungovala spolehlivě už před servisem a pak už ne?
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

roman813
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 08.09.2010 15:28
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Klima chladi jen minutu.... :-(

Příspěvek od roman813 »

No prave, ja kupoval to auto na konci listopadu... :-( A tedka z jara se mi zdalo ze v podstate nechladi, ale bylo tam malo chladiva. Ted chladi jak prase, ale dycky jen chvili (kdyz jede ventilator na plne pecky pri zchlazeni horkeho auta), kdyz fouka ventilator jen na 2-3 "carecky" tak to samo chladi dyl... cca 5 min. No a v servise mi to ukazovali, ze to chladi, ale nemrznul jsme v tom aute s technikem 5 minut :-( Proste se to nejak nachladi jen urcita davka, a pak to vypne a uz jen se to vyfouka a zalezi jen na teplote okolniho vzducu a rychlosti ventilatoru. Pak je nutne aspon 5-10 min pockat, nez to na chvili pusti zas. Ale musim vypnout a zapnout ECON/AUTO, kdyz necham zaple AUTO, tak to tusim nezacne chladit ani po pul hodine (teda asik..., s timhle si nejsem na 100% jisty) :-(
GIV Variant 1.9 TDI-PD 96kw ASZ

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Klima chladi jen minutu.... :-(

Příspěvek od duduh »

:smoke: Klimoška chladí teprve od +4C.A dále pak dali tam soudruzi takové mnošství chladiva (olejíček+ultrafialové barvivo) kolik autí potřebuje?Hodně náplně dělá pěkný bordel!A co VAGíína nebo auto test klimy....


Jinak je tady i pár témat třeba ti to pomůže

třeba: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=193601" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“