Středový panel (1J2 863 201 E)

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
egyptian-lover
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.08.2021 18:52

Středový panel (1J2 863 201 E)

Příspěvek od egyptian-lover »

Ahoj,

sehnal jsem si z vrakoviště středový panel(1J2 863 201 E). Bylo potřeba jej na mém autě vyměnit, jelikož byl od předchozího majitele tento díl uvnitř olámaný a díky tomu poničený tak, že nedržel na svém místě. Prosil jsem pracovníka na vrakovišti ať ten díl vyndá bez poškození...ale předal mi jej v tomto stavu(viz foto). Nic není sice uvnitř ulámané (šlo mi především hlavně o ty patky uvnitř s násuvnými maticemi pro uchycení správné pozice v rámci interiéru) ale takhle mi to předal "rozjeté" s tím, že je to prý normální, že se ty dvě plastové součásti takhle od sebe oddělí(viz foto) v rámci demontáže. Normální to dle mého názoru není. Jednak podle videí a hlavně z vlastní zkušenosti když jsem to vyndával vím, že se to dá vyndat bez jakéhokoliv poškození samozřejmě. Chce to jen šetrnost a opatrnost...Ale vyndat jsem si to sám na vrakovišti nemohl. Nicméně stalo se tohle někomu taky při demontáži? Co s tím nejlépe udělat? Secvaknout zpět to "nasucho" tak aby to drželo samozřejmě nejde a zkušenost se svařováním plastu zatím bohužel nemám. Dle toho, jak vypadá povrch těch dvou oddělených částí v místě jejich oddělení, tak to lepeno/svařeno ve výrobě nejspíš bylo. Chtěl bych docílit hezkého čistého spoje a díl pěkně restaurovat. Předem díky za užitečné rady a informace.
Přílohy
středový panel1.jpeg
středový panel2.jpeg

M.Casper
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 28.11.2012 14:39

Re: Středový panel (1J2 863 201 E)

Příspěvek od M.Casper »

Ahoj, měl jsem stejný problém :-(
Vyřešil jsem to gelovým vteřinovým lepidlem a tavnou pistolí. Celé jsem to umyl vodou a odmastil jarem a štětcem hezky jemně vydrhnul. Slícovat a zespodu to slepit vteřiňákem. Vyzkoušej lepidlo na kousku ať zjistíš či to opravdu drží. Pro jistotu to celé vylél tavnou pistolí a drží to dodnes. Jen nešetří a nepoužívej tekuté vteřinové lepidlo za deset korun, mohlo by ti to prolézt na pohledovou stranu zvrchu.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Středový panel (1J2 863 201 E)

Příspěvek od xerxes »

kup novy ne?jde sehnat

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“