Potíže s nastartováním

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Torino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.06.2011 21:14

Potíže s nastartováním

Příspěvek od Torino »

Ahoj, nedávno jsem koupil VW Golf IV 1.9 TDI 81kW rok 2000 a mám problém s nastartováním motoru. Když otočím klíček tak se rozsvítí kontrolka žhavení a normálně nastartuju a jedu. Motor necuká, neztrácí otáčky, prostě je v pořádku, ale po zastavení motor už nechytne. Kontrolka se nerozsvítí a motor jen točí. Po chvíli (vychladnutí motoru) se kontrolka opět rozsvítí a motor v pořádku naskočí. Někdy to trvá dýl a někdy je to během 10 minut. Včera jsem, ale motor zhasnul a už jsem ho nenatočil, kontrolka se nerozsvítí, motor jen točí. Zkoušel jsem to dnes, ale stále nic. Vyměnil jsem žhavící svíčky, zkontroloval relé pod volantem, všechny pojistky jsou v pořádku, baterka je také v pořádku i pojistky na baterce, nafta nepadá. Zřejmě je to něco se žhavením. Nevím co s tím :( . Prosím o možné rady.

Předem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od duduh »

A co VAGína?Dává nějakou hlášku?

Uživatelský avatar
Torino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.06.2011 21:14

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od Torino »

Právě jsem zatím nebyl, zítra tam jedu, tak si to nechám vypsat. . .

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od xerxes »

kdyby to bylo žhavení tak by to mělo chytnout jak je motor zahřatý :roll:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od duduh »

Jak říká kolega - zahřátý motor chytne i bez žhavičů.Možná některé teplotní čidlo doblbne řídící jednotku.No pak písni.Bez té VAGíny to je jen tápání.

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od tom.ik »

Když máš motor zahřáty tak by Ti měla max tak probliknout kontroka žhavení,jinak auto už nepotřebuje žhavit.Divné je že ti to pak ani neblafne :roll:
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od Pája19 »

Kontrolka žhavení mimo jiné signalizuje u teplého motoru bliknutím při otočení klíčkem napájení rj. Když neblikne, tak ti pravděpodobně nejde šťáva do jednotky.
DieselPower

Uživatelský avatar
Torino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.06.2011 21:14

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od Torino »

Tak dnes jsem byl v dílně a hodil sem si to i na VAG zjistil jsem že relé 109 sice spínalo, ale byl vypálený kontakt, tím pádem to nepustilo dál. Tak jsem hodil nový a už zas jezdim ;). Díky všem za odpovědi a pomoc. Vážím si toho :-)

Uživatelský avatar
mirob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 69
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: zilina

Re: Potíže s nastartováním

Příspěvek od mirob »

Dobry den. Mam uplne ale uplne ten isty problem, ktory riešim viac nez rok .Mne ale kontrolka zhavenia nepreblikne raz za neviem kolko (samozrejme hned viem ze motor ani neblafne,tiež nepocut bzučanie z motora) potom tocim klucom on/off az kým preblikne zhavenie a vsetko je v poriadku a auto potom behalo denne asi od novembra 2010 do januara potom som vymenil napajaci kabel od poistky do riadiacej jednotky a myslel som si ,ze problem je za mnou. Ale vcera to iste,islo ma roztrhnut. tak som znova prehladal fora a nasiel som Vas prispevok a podobny na skodovke. Musim najst to rele 109 (v scheme zapojenia ho nemozem najst,mozno ze mam neuplnu schemu dufam ,ze moj model ho ma) ale mam obrazok pridavneho relay carrier a malo by byt na pozicii 12. Je to možne ? Ak to bude ono tak to rele zozmlatim na kusky. Dakujem za vas prispevok ,dal mi nadej.
s pozdravom mirob Golf4 1,9SDI

Tak dnes po praci mi to nedalo. Dal som dole plasty a z pozicie 12 na relay carrier na mna cumelo rele s napisom 109. Vytiahol som ho skusil som zapnut zapalovanie a zhavenie neprebliklo. Nerozmlatil som ho ako som pisal ale doma otvoril a hľa na plosnom spoji očami viditelny studený spoj cievky rele. Vsetko som dôkladne preletoval a kričím s radostou žene ,ze som asi na to konecne prišiel a jej milovane auticko ju uz nenecha pred obchodakom. Z kuchine sa ozvalo nerus ide panelak. tak zajtra to osadim a dam vediet. Este raz dakujem vsetkym v tejto diskusii.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“