Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Tak spojka je vyměněná a ta kontrolka mi prý signalizuje, že mám vadný čidlo ABS pry nemam samostatnou kontrolku na abs ale je to tato. S tím ABSKEM to vím už od te doby co jsem to koupil to hazí na vagu a v zimě nefungovala když jsem to zkoušel ale nijak mi to nevadí. Dá se ta kontrolka nějak vypnout aby to nehlásilo to absko ?

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od duduh »

:? 1.Jezdit s vadnou ABS tak to jsi asi pěkný sebevrah!!!Hlavně v zimě nebo za deště.
:fool: 2.VAG musí hlásit:....vadný:
right front ABS wheel speed sensor -G45.............
left front ABS wheel speed sensor -G47................
right rear ABS wheel speed sensor -G44.............
rear left ABS wheel speed sensor -G46................
nebo jinou možnou závadu.Jestli ti ovšem ten manták v servise v rámci úspory 50,-Kč nenamontoval na straně řidiče pakny bez signalizace opotřebení destiček a tedy vývod v podběhu pak jen nevyzkratoval.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Goauld »

Sebevrah určitě není. Zaprve ABS prodlužuje brzdnou dráhu, nikoliv zkracuje a je dobry jenom k tomu, že při brždění ve větší rychlosti, nebo na mokru, popř. sněhu, je auto říditelny. S tím sněhem to taky není tak žhavy, protože si to stejně jede kam chce. Ve městě je prakticky na nic, protože díky němu před přechodem nezastavíš, ale skončíš až v půlce :lol:
A za druhe s 1.4 na plyn nemůže být sebevrah :laugh:

Jinak ABS hlásí chybu jednoho ze snímačů na kole, mám pocit, že přední levy, ale divny je, že tu chybu mu to hlásilo i předtím a kontrolka nesvítila. Jestli má signalizaci opotřebených destiček sem se nějak nedozvědě, ale servisák mu těď myslim řikal, že nemá. Jako být to moje auto, nebo mět ho doma, tak už to mám dávno vyřešeny, ale bohužel bydlí trochu z ruky.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od duduh »

To Goauld: :?NEPRAVIDELNĚ VADNÉ ABS! Jel jsem v zimě s autí které mělo "nepravidelně" vadné ABS.Bylo to dle VAGu vadné přední čidlo otáček.Tedy vynutí čidla se nepravidelně přerušovalo a tedy na základě toho se i nepravidelně rozsvěcovaly i kontrolky poruchy ABS i ASR během jízdy.Autí se pak při brždění chovalo na sněhu jako žebřiňák.Kola šly do smyku i s celým autí.
:drinks: Tedy když chceš třeba na tom sněhu pak přibrzdit a spoléháš právě na pomoc ABS tak se ti taky může stát že se pěkně ve smyku někde vymázneš.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Goauld »

Aha, tak to sem nikdy nezažil, vždycky když mě svítila nějaká kontrolka, tak ten systém nebyl funkční. Ale pokud to umí takovy věci, tak je pak lepší vytáhnout pojistku.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

O vadné ABS vím už od te doby co jsem auto koupil takže na ni nespoleham. Tim chces rict ze lidi co jezdi s autama bez abs coz je aspon 50% tak sou sebevrazi :D ?

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Když jsem si to tedka srovnal v hlave tak se mi to zdá jako blbost ze je to kontrolka na ABS !
1. ABS nefunguje uz od koupi vozu a kontrolka zacla sviti tak pred 2000km a s autem uz jsem najel neco pres 15 000km ze by si to po takove dobe uvodomila :D to si mi nezda !
2. Kdyby to bylo prece jen na ABS tak by zustala sviti uz po otoceni klickem ne ? nebo po nastartovani ale me se rozne a kdyz se rozjedu ! pokud nastartuju a stojím tak nic !
Diky za dalsi rady ? Pokud si pamatuju tak jsme s Goauldem prisli na to jestli by to nemohlo delat nejaky cidlo otacek motoru nebo cidlo otacek kola ?

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Pasul »

ABS systém používá čidlo na každém kole. Pokud se nepříklad stane situace, která se stale mě na Fabii 1.9 SDI, že nekvalitní ložisko se torchu vysune(vůle), tak to čidlo není přesně na pásku, který je na kole. ABS nefunguje. ŘJ chybu na panelu přístrojů nehlásí, dokud se auto nerozjede. Až při rozjetí vozidla zjistí signálem z toho čidla, jestli chodí impulsy o správné délce. Pokud impulsy nechodí, začně přerušovaně brzdit. Je to jednoduché. Ty čidla dost často odcházejí. Je tam dost bordelu a hnusu z cest.

Takže po nastartování to chybu nemusí hlásit. Ovšem pokud se bude chyba často opakovat, tak kontrolka ABS začne svítit trvale na panelu přístrojů. Poté již pomůže jedině VAG.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od duduh »

To kayne: :laugh: bavíme se stále o VW žééé?A jak říká Goauld to ABS bych již dávno řešil.VAGína ti pěkně popíše závadu čidel,odzkoušíš si čerpadlo....Souhlasím že ABS má své pro a proti.Základem je ovšem to že při tom brždění nejde autí tak rychle do smyku jako třeba auto bez ABS.A o brzdné dráze se raději nikde oficiálně nepíše. :wink: Je opravdu delší.

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Jo jasný, že stím něco chci dělat ale jsem student :D a tech financi moc neni jinak kdyz uz se tak bavime o tech cidlech zkousel jsem hledat ale nic potreboval bych navod na vymenu ! ?

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od Pasul »

To podle kabelů, co vedou ke kolům, musíš ihned najít. Na to žádný návod nebude třeba. Ale problém byl to celkem vyšroubovat ven. Nejsem mechanik pouze elektrikář. Ale byla tam tuším nějaká hvězdička na odšroubování a celé to plastové čidlo se vkládalo z vrchu. Pozor na to, že je jiné pro pravé a jiné pro levé kolo. Ať nekupuješ zbytečně a špatně.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od duduh »

:? Tak bych začal tou VAGínou která ti zjistí které to čidlo je vlastně vadné.Pak v cenové relaci cca 360 - 1700Kč si koupíš čidlo.Přední je P a L.Zadní jsou stejná.Pokus se čidlo nejdříve očistit.Někdy to pomůže.Je zanesené kovovým bordelem z brzd.Jestli to nepomůže tak pak budeš muset asi použít :baseball: domlouvadlo a dost často se ulomí i šroub který to čidlo drží.
Když si vzpomenu tak i nějaké ty věci nafotím.Tak tady máš i pár fotek.
Přílohy
přední ABS.jpg
repas.JPG
zadní ABS kroužek.JPG
zadní ABS kroužek repas.JPG

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Kontrolka ( ! ) - svítí, ale nevím proč

Příspěvek od kayne »

Ok díky moc za radu a foto !

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“