Xenony

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Obcas mi problikavaji xenony,oba,ale nezavisle na sobe..Nekdy se stane,ze treba jeden zhasne uplne a uz se nerozsviti,tak je vypnu,zapnu a zase chvili sviti...Zda se mi,ze na to maji vliv treba i nejake razy,treba kdyz zabouchnu kapotu,nebo za jizdy vemu nejakou diru..Kde muze byt problem??Dekuju..

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od Pasul »

Podle popisu závady to bude v kabeláži a nebo špatný kontakt na nějakém konektoru. Další věc je spínač světel. Bude toho víc, kde by mohl být problém. A špatně se toto hledá.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Spinac svetel bych vyloucil,to by asi pohasinala obe svetla zaroven..Konektory co jsou na svetlech jsem mel odpojeny-kontrola prostriknuti.. :(

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenony

Příspěvek od Pasul »

Bez přesného schématu zapojení to je jen tipování. Díval jsem se do té příručky k těm našim vozidlům a přesné schéma jsem tam nenašel. Počítám, že je to prohnáno přes relé. Protože relé č.8 má popisek "denní světla". Takže ten otočný spínač světel bude pouze spínat 12V právě na toto relé č.8. A toto relé sepne 12V na světla. Kdekoli po cestě může být problém. Nebo i v tom relé. Musel bych to mít pod rukama a měřit, měřit, hledat, měřit. Třeba poradí někdo kdo má schéma a víc zkušeností s těmi našimi kousky.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

martin.sudoma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 19.06.2011 21:38

Re: Xenony

Příspěvek od martin.sudoma »

Ahoj, mám podobný problém, při jízdě po nerovnostech mi světla problikávají a občas přestane levé svítit. Po vypnutí a zapnutí světel je vše O.K. Další z problémů je ten, že nefunguje automatická výšková regulace a také světla zoufale málo svítí. Boru mám chvíli, takže shromažďuju informace. Kupováno bylo od kamaráda, který před rokem měnil výbojky za úplně nové. O víkendu jsem měl vymontované čočky a dost pečlivě je vyčistil. Ani paraboly nevypadaly nijak poškozeně. Prosím o jakoukoli radu, případně tip, na koho se obrátit. Díky
VW Bora 1,9 TDI 119 kw, 384 Nm

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Diky kluci za prispevky! Takze,stejny problemy..Jinak me to sviti celkem dobre,jen to problikavani a zhasinani :evil: ...Tu prirucku mam,a tam to neni no :cry: .Takze shanim el. schema ke xenonum,prosim kdo byste mel...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony

Příspěvek od Goauld »

Nevím jak sou xenony zapojeny, ale počítám s tím že máš originální a ne nějakou HID sadu. Zkus zkontrolovat kostřící body ktery by mohli souviset se světlama, nebo jestli sou ukostřeny přeřadníky, tak zkontrolovat jejich kostru.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Jo jo,jsou to origo..No na ukostreni jsem nekoukal..A co jsou preradniky??

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony

Příspěvek od Goauld »

Předřadník je trafo, ktery dělá vysoky napětí pro ty výbojky, říká se tomu taky balast, nebo měnič. U origo xenonů sou myslím dva druhy světel, s jedním a se dvouma těma trafama, a je to přicvaknuty zezadu na světle, nevím na kterym a nevím právě jestli to je nějak ukostřeny nebo ne.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: Xenony

Příspěvek od shakkkaa »

Goauld píše:Nevím jak sou xenony zapojeny, ale počítám s tím že máš originální a ne nějakou HID sadu. Zkus zkontrolovat kostřící body ktery by mohli souviset se světlama, nebo jestli sou ukostřeny přeřadníky, tak zkontrolovat jejich kostru.
co je špatného na HID sadě?
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
Hans86C
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 29.04.2008 17:57
Bydliště: Sokolov

Re: Xenony

Příspěvek od Hans86C »

Goauld píše:Předřadník je trafo, ktery dělá vysoky napětí pro ty výbojky, říká se tomu taky balast, nebo měnič. U origo xenonů sou myslím dva druhy světel, s jedním a se dvouma těma trafama, a je to přicvaknuty zezadu na světle, nevím na kterym a nevím právě jestli to je nějak ukostřeny nebo ne.
Aha,tak ja mam asi ten novejsi typ svetel,protoze mam jen jeden balast na jednom svetle a ten asi bude spolecny pro obe svetla...
Zkusim na to mrknout...

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony

Příspěvek od Goauld »

shakkkaa píše:
Goauld píše:Nevím jak sou xenony zapojeny, ale počítám s tím že máš originální a ne nějakou HID sadu. Zkus zkontrolovat kostřící body ktery by mohli souviset se světlama, nebo jestli sou ukostřeny přeřadníky, tak zkontrolovat jejich kostru.
co je špatného na HID sadě?
Všechno :laugh:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
shakkkaa
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 19.06.2011 11:16
Bydliště: Trutnov

Re: Xenony

Příspěvek od shakkkaa »

aha tak dík za odpověď
1,9 TDi 66 kw

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Xenony

Příspěvek od Goauld »

A co chceš jako slyšet ? Že HID sada není homologovaná ti nestačí ? Že když to někdo nacpe do paraboly, tak akorát oslňuje. Nebo že tuzeři mají rádi xenony co nejvíc modrý, aby viděli uplny h***o ?
Přečti si vyhlášku a pochopíš proč je rozdíl mezi origo xenonama a hid sadou :wink:

Jo a jenom tak mimochodem, co to máš v podpisu za motor, co má 64kw ? Nejmíň u TDi je 66.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
aixo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 27.04.2009 14:37
Bydliště: K.Vary

Re: Xenony

Příspěvek od aixo »

H.I.D. , (pokud si das H7R!!, nebo do cocky svitivost do 5000K) je relativne kompromisni nahrada.. :!: To, ze jsou to jebky, je za tu cenu vec druha.. :wink: Vyhazovat 10-12tis za trychtyre s mikrocockou je trosku zbytecny.. :roll: :D , pokud nestavis vonavku.. :!: :wink: No a tuzing je kapitola sama o sobe.. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“