Stahování oken se automaticky vypíná

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Zdravím,mám golfa a nebyly tam el okna..tak jsem koupil ty motorky,dal je místo kliček,zapojil jsem to následovně- " + - a tři kabílky k tlačítku-jeden je společnej a ty dva nahoru dolu.
Celkem jednoduchý,funguje to sice jen tak,že se musí držet tlačítko dokud to nevyjede,ale i tak je to oproti kličkám super.

PROBLÉM nastává cca po 10ti minutách,kdy to přestane fungovat.prostě se okna ani nehnou.
Řeším to zatím tak,že odpojím kostru a znovu jí připojím.pak to zase funguje-bohužel zas jen pár minut..
doufám,že jsem to popsal dostatečně a že mi někdo pomůže.
btw-rady typu dej to do servisu,nedávej to tam,když to tam nebylo a podobné si prosím ušeřete. :baseball:
Lidem,kteří chtějí opravdu poradit,moc děkuji za odpověď. :good:
Lukas

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od Goauld »

To bude asi nějaky neoriginální stahování co ? Ukaž co přesně si tam dal.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Je to právě origo z golfa IV...jen ty motorky s tou krabičkou(jednotkou),která je součástí toho motorku.nemám origo kabaláž,takže jsem apojil + - a pak jsem napinoval tlačítko..nic jinýho jsem nezapojoval.
Z jakého důvodu by se to mohlo vypínat ?

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od freezer »

no u origo stahování oken se to po 10 min taky vypne když máš vyplej klíček a nevylezeš z auta.ta možná bude příčina v tom že tam nemáš natáhlou elektiku aby to poznalo jestli auto má zaplej kliček a nebo jestli někdo neotevřel dveře.

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Aha..tak to zní jako dobrá připomínka..Jak bych to měl vyřešit ?
(bez dokupování komfortky pod...)

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od tornado1 »

dokoupit komfortku, jinak to nerozjedeš
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

tornado1 píše:dokoupit komfortku, jinak to nerozjedeš
To je přece nesmysl !! Podle mě stačí teda jen připojit ještě spínaný "+" třeba od rádia...Otazka zní na kterej z těch 30ti pinů =) Další věc je ta,že levá a pravá strana má uplně jiný zapojení....
Zajímalo by mě spíš něaký schéma zapojení toho konektoru co je u motůrku..nemá někdo.
Jinak pokud by měl někdo zájem o schéma zapojení těch pinů-tak můžu dodat.(ale poze to jak to mám teď..)

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od Goauld »

Ono to vypínání asi nebude jenom tak, že se někam připojí +12 nebo spínač dveří. Všechno to totiž nakonec řídí komfortka, takže pokud nedá signál dveřní jednotce, co je u motorku stahování, tak se to vypne. Komfortka není nic drahyho, být tebou, tak to napojím komplet a máš po problémech.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Komfortku bych třeba i sehnal,ale já nemám kabeláž do dveří..Navíc si myslím,že pokud to poznává ,jestli je připojenej klíčer,tak proč by se to dělalo tak složitě ? Prostě tam bude přivedenej ještě kabel od zapalování..pokud vyndáš klíč,po deseti minutách se to vypne...Proč to dělat složitěji ?
Komfortka bude ovládat jen dojezdy při aktivaci zámku apod..

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od Goauld »

Protože to co ty myslíš, že je složity, je ve skutečnosti jednodušší, komfortka komunikuje s dveřníma jednotkama po dvou drátech, nemá na každej signál samostanej drát, tudíž to co říkáš nemusí vubec bez komfortky jít. Ale třeba de, fakt nevím, nikdy sem to neřešil a ani bych to samostatně nikdy nezapojoval, nemám rád nekompletní věci :)
Řešení bys měl najít v tomhle schématu.
Přílohy
Comfor Elektronik.pdf
(195.05 KiB) Staženo 42 x
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Díky moc za schéma..
Celkem rozumím tomu co mi říkáš,ale začalůo to v podstatě nevinně.
Něaký týpek mi nabídl za 2500kč komplet všechno co k tomu potřebuji..tzn-komfortku,komplet kabeláž,komplet stahovačky a všechny tlačítka k oknům.
Nuže,poslal jsem tedy peníze a čekal jsem..
Nakonec to přišlo,ALE přišli mi pouze přední stahovačky s motůrkama,jeden kabel(u spolujezdce) a sada tlačítek k řidiči..No,bohužel je to asi tak 1/3 věcí co jsem po tom člověku chtěl..Na e-maily už samozřejmě nereaguje..(doufám že ten z*rd do rána chcípne !).
Pokusil jsem se to tedy vyřešit bez dalších investic.

Pokusím se podívat na to schéma-ještě jednou díky.Pokud to nevyjde asi koupím univerzální jednotku na stahování oken za 300kč a kašlu na to..I tak je to lepší než kličky. =)

Díky všem !!!!

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Tak ze schématu jsem nic nevykoumal....
(alespoň zatím) Je to celkem složitost...
V podstatě to mám vlastně hotový,jen potřebuju odstranit to,že se to po deseti minutách samo vypne..
Tak co s tím?poradí ještě někdo?Vždyť přece nejsem první kdo to zkoší....Neříkejte mi,že každej dokoupil komfortku + kabeláž.. =(

Uživatelský avatar
Pasul
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od Pasul »

Zkus měřit miltimetrem napětí na jednotlivých kabelech proti zemi. Tu musíš mít na 100%. Bude to hnědá barva. Propískni tento zemní kablík proti karoserii. Změř to v době kdy to funguje a po těch 10 minutách. Logicky se tam něco změní. Až to polopatě popíšeš co a jak jsi naměřil, tak to určitě půjde dát dokupy. Neviděl bych v tom problém. Kouknu ještě na to schéma.
Diagnostika VW, Škoda, Seat, Audi od 1990 až po současnost, Editace Km, PIN IMMO, Klíče, Klubáci nápich zadara, kontakt na SZ, http://www.autopujcovna-pk.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

RazoRe520
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 05.07.2011 18:51

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od RazoRe520 »

Já mám teď zapojený pouze + - a tři kabílky na tlačítko.... + - to bylo jednoduchý -to je první a poslední pin....Ostatní jsem prostě propojoval,až se to najednou rozjelo na jednu stranu a pak po pár pokusech se to rozjelo na druhou...Tak jsem na to prostě přidělal tlačítko no a pak jsem to tak nechal.
Otázka zní jestli to chce mít ještě spínaný plus 12V (třeba jako když zapneš klíčky),nebo ještě jednu,případně víc připojení kostry a nebo ta jednotka prostě posílá uplně jinej signál-něaký budící třeba 5V.....

Nebude to uplně jednoduchý...

???

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Stahování oken se automaticky vypíná

Příspěvek od duduh »

:? Autí mi reaguje i na otevření dveří.Tedy když vypnu motor a mám klíček v zapalování (poloha 0) tak mi okna ještě jezdí.Když ale vystoupí spolujezdec tak musím znova otočit klíčkem (poloha 0,1,0,rožnou se kontrolky a zhasnou) a pak to jde znova.Takže mi to reaguje i na dveřní spínače spolujezdce a řidiče.
:baseball: Týpek s tou komf. udělal na tebe dobrou kur***nu.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“