Taky mám problém s centrálem:-(

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Kejlic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 07.04.2010 18:56

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od Kejlic »

No tak když to dává impuls, s zsbliksj blinkry a něco tam cvaká, tak skus rozhodit jen dveře, sundej tapec a ten plech a uvidíš co to dělá. Jestly to dává takovej impul co tu píšeš tak to bude mechanická vada. Není na tom nic složitího. Ten centrál je jednoduchej, jeden kabel je otvírání, druhej zavírání, třetí je kostra a čtvrtej je plusák, pak už tam jsou blinkry a podobní blbosti. skus schodit ten plech a uvidíš.

Uživatelský avatar
alesheck
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 04.12.2009 13:44
Bydliště: Praha

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od alesheck »

Kejlic píše:No tak když to dává impuls, s zsbliksj blinkry a něco tam cvaká, tak skus rozhodit jen dveře, sundej tapec a ten plech a uvidíš co to dělá. Jestly to dává takovej impul co tu píšeš tak to bude mechanická vada. Není na tom nic složitího. Ten centrál je jednoduchej, jeden kabel je otvírání, druhej zavírání, třetí je kostra a čtvrtej je plusák, pak už tam jsou blinkry a podobní blbosti. skus schodit ten plech a uvidíš.
Zkusim:-) Ty kabely jsou ve dveřích u řidiče nebo i jinde? Abych nerozebíral zbytečně jiný :)
Jinak jsem zjistil, že kufr se odemkne, jen ostatní dveře ne.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od majrek001 »

u řidiče zhoť tapec většinou je to blíže na zapojování, ale já si myslím že to budeš mít dřív napojený tak možná i kouknout pod plasty palubovky řidiče. hledal bych něco takového to jak je na první fotce http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=60205" onclick="window.open(this.href);return false; . a když odemykáš klíčem v zámku jde to z lehka (elektronicky) nebo z tuha mechanicky (jako když je odpojená baterka). je to potřeba zapojit mezi dveřní jednotku a zámek, teda pokud máš el. okna jinak by to mohlo být asi i dřív napojené.
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Taky mám problém s centrálem:-(

Příspěvek od Goauld »

Když to tak čtu a vidím jak se do toho motáte, tak bych rád pomohl, ale jaksi odjíždím do Chorvatska, takže se nebudu zapojovat do diskuze. Ale rozhodně ti co tě montovali ten alarm sou normální č*r*ci, protože předat auto s tím, že to sice zapojily, ale nefunguje to a máš si zpravit zámky je pi*ovina a alarmům v tom případě vubec nerozumí a vubec neví co mají dělat, protože sou to lamy ! Navíc to museli blbě zapojit, když to nefunguje jak má. Teoreticky může být problém v některym z předních zámků, ale pokud sou ty bíly kulaty věcičky co sou vidět přes vytrženou vložku ve svislé poloze, tudíž nespínají ani jeden spínač v zámku, tak to musí normálně fungovat a chyba je v zapojení alarmu.

majrek001 tady zmiňoval něco o napojení na CAN, to je naprostej nesmysl. Pokud ten alarm nepodporuje komunikaci přes CAN sběrnici, jakožto že ten tvůj to nepodporuje, tak ho prostě nejde napojit jakkoliv na CAN aby to "jakože jenom zamykalo přes nějakou diodu". CAN je datová sériová komunikace a ten alarm používá pro zamykání/odemykání dva dráty, co se spínají proti kostře. V případě jakyhokoliv napojení na CAN to neudělá absolutně nic, maximálně to poškodí sběrnici.
Takže prosím majrek001 než něco takovyho plácneš, zkus trochu přemýšlet co přesně za hovadinu to říkáš :wink:
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“