kalibrace budíků

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

kalibrace budíků

Příspěvek od nemitom »

Zdravím mám několik problému s budíky, teplota nedosahne kolmo nahoru, kdyz vezmu plnou taky nejde až do konce, a jeste mám pocit že mi to měří méně kilometrů než doopravdy ujedu.... rychloměr oki, měřeno dle navigace.... kdyz jsem zkoušel test akčních členů rucička neprojede celou dráhu....

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od bear »

vytáhnout budle a přesadit ručičky.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od duduh »

Jsi hrabal do palubovky?

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od Storm »

Pokud to není o moc, tak to jde zkalibrovat, jinak posunout ručičky ručně.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od nemitom »

nepochopili jste to uplně dobře.... není to o poposazení ručiček... nulu ukazuje dobře střed s malou odchylkou a maximum asi s dvoujnásobnou.. pokud poposadím ručičku tak nebude dobře ukazovat nulu což je u palivoměru docela blbý.... jinak ano měnil jsem budíky bez palubaku za polodoty... mám je od motorpowera a je v nich upravovanej soft (dojez na nádrž a jednotky aktualní spotřeby)

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od duduh »

Ten soft to nemůže dělat.Od druhé generace palubáku se to dá dodělat normálně.Jen co vím tak nepasuje každý polodot ke každýmu autí.Někde se to tu i řešilo.A co na to motorpower?Zkus písnout tornado1.

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od nemitom »

Popravdě nechtel jsem ho s tim zatím otravovat myslel jsem ze to bude třeba prkotina ale tak asi mu pisnu... a jen aby to nebylo vsechno nechápu ale promeřuje i počítadlo kilometru :( na 10km cca o 1500m což je mazec a já pořád řešil vysokou spotřebu :-D , ale zvlastní je že rychloměr je oki (měří +5km/h) já to prostě nechápu... nemohl by si mi poslat odkaz na to téma nemužu to najít...

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od tornado1 »

zkusil bych test akčních členů..
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od duduh »

To tornado1 :test AČ právě dělal a nic.Ručky ale neprojedou celou dráhu.Měnil budíky klasiku 220kmh za pold 260kmh.Prográmek nahrál starý.Asi bude problém tady.Podle GPSky rychloměr ukazuje ale správně.

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od nemitom »

rozeberu problemi jsete jednou... oddělil bych to na rychloměr + kilometry a na teplotu + palivoměr....

Rychloměr + kilometry
kodování budíku jsem použil podle toho aby mi seděl rychloměr (původní myšlenka rychloměr oki = všechno oki :) )
a přitom jsem zřejmě docílil jen toho že rychlost na stupnici odpovídá realu... ale budík si zřejmě "myslí" že jedu pomaleji např. ukazaje na 130 ale "myslí tím" 110 proto ta odchylka v kilometrech... takže mám v plánu zkusit dát kodování podle toho aby to meřilo správně vzdálenost a pak se mrknu jestli nahodou by nestacilo vyměnit stupnici za tu z puvodních budíku...

Teplota + palivoměr
tak tady je problem v tom že jsem zkusil test akčních čelenů a ručičky mají kratkou dráhu oproti stupnici.... takže pokud by ta stupnice měla jiný rozměr budou ukazovat "správně" teoretiky je ručička jen na krokovém motorku a někde musí byt uloženo kde je 0% a kde 100% (v eeprom?? kalibrace ve vagu?? ) takže by ty ručičky chtěli proste přecejchovat a domluvit jim kde je 0 a kde 100 a bude dobře....

Uživatelský avatar
Storm
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2441
Registrován: 06.03.2008 17:48
Bydliště: okr. Brno-venkov

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od Storm »

Ty ručičky u toho paliva můžou být špatně nasazený, ale na druhou stranu, kdyby nebyly na tom spodním dorazu, tak v klidu nebudou na nule. Zkus toho motorpowera, určitě poradí.
Honda Civic VIII 1.8 i-VTEC Executive
ex VW Golf IV 1.9 TDI PD

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od tornado1 »

viděl bych problém v tom softu.
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
nemitom
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Telč / Batelov
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od nemitom »

to Storm : mužeš se nejak rozepsat o ty kalibraci i když v omezené míře docela by mě to zajímalo pry se da kalibrovat i spotreba...

to tornado1: taky mužeš to nějak rozvést? nebo dokázal by si mi pomoct stavil bych se za tebou mám to kousek...

a jinak nedalo mi to mrknul jsem na to kodování našel jsem ze to mám nakodované pro motor 1.4/55kw takže jsem změnil kodování na 1.9TDi a kilometry to meří přesně.... a dál jsem mrknul do bloku měřených hodnot a ejhle když jedu 100km/h tak vag píše v bloku 100km/h ale ručička ukazuje 130 :( takže prostě jsou všechny ručky rozhašený.... kromě otáčkoměru....

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14715
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od tornado1 »

stavit se můžeš
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: kalibrace budíků

Příspěvek od motorpower »

Po rozhovoru.....pošli mi tu SMS, a pokud pojedeš k Tornadovi tak udělejte ty impulzy. SW je OK. Pokud to byly sporty tak je to 100% ono.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“