Nesvítí vnitřní osvětlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Nesvítí vnitřní osvětlení

Příspěvek od pasikb5 »

potreboval bych poradit nesviti vubec vnitrni osvetleni u G4 ( stropni svetla, svetla u stinitka v kufru ani na dverich ) pojistkou to neni radeji jsem menil vsechny a nic. nemel nekdo stejnej problem ? diky za info.
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od xerxes »

kukni do vagu najed na jednotku centralu mohla by se oběvit chyba omezení osvětleni vnitřního světla

merkuchio
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 31.08.2011 07:56

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od merkuchio »

pasikb5 píše:potreboval bych poradit nesviti vubec vnitrni osvetleni u G4 ( stropni svetla, svetla u stinitka v kufru ani na dverich ) pojistkou to neni radeji jsem menil vsechny a nic. nemel nekdo stejnej problem ? diky za info.
Ahoj, u me to delalo v elektrice co je u motorku stresniho okna jestli mas, spatne dosednuty konektory asi. Nesvitilo mi presne to co tobe.

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od pasikb5 »

zatim jsem to na vag nenapichnul ale je divny ze to dela jen obcas dnes to treba zase slo... myslim si ze to bude v zamku protoze nekdy neblika ani dioda ve dverich a dnes zase blikala no uvidim co na to rekne PC ten šibr zkusim a uvidim. diky.
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

Uživatelský avatar
Roman Masopust
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 30.06.2011 09:30

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Roman Masopust »

Ahoj měl jsem naprosto stejnej problém a ještě mi nefungovala signalizace rozsvícených světel a bylo to nakonec vadným zámkem ve dveřích řidiče
GOLF IV 1.6 16v, 77KW

STS
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 22.06.2009 13:39
Bydliště: Borohrádek

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od STS »

Čus, ja měl problém,že světlo někdy nešlo zapnout ani manuálně. Někdo tady psal propájet kontakty v ŘJ. Tak jsem propájel co se mi nezdáli a vše OK.

Uživatelský avatar
Roman Masopust
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 30.06.2011 09:30

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Roman Masopust »

Pokud to jen nesvítí, ale zase to hlásí zapnutá světla a nezamikáse to po 20vteřinách samo od sebe.Tak bych taky zkusil jestli není snímač ve dveřích v háji
GOLF IV 1.6 16v, 77KW

pasikb5
Profík
Profík
Příspěvky: 1196
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od pasikb5 »

o.k diky kluci pustim se do tech dveri....
koupím staré hračky a plastové tatrovky na písek..

spike-cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 05.05.2011 19:34
Bydliště: Volyně v dolině

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od spike-cz »

Měl bych dotaz, podobnou věc asi budu řešit u svojeho GIV na dveřích řidiče, ale světlo ve dveřích+ osvětlení se nejdřív rozsvítí a jak otevřu dveře úplně, tak zhasne. Než budu pitvat dveře, nemůže to být něčím jiným, třeba kabelovým svazkem dveře-kastle ? Ve FAQ jsem na tohle nenašel odpověď..Díky
VW Golf IV Variant - 1,9TDi - 66kW - rv. 2001

Uživatelský avatar
tomikanec
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 387
Registrován: 30.05.2010 16:05
Bydliště: od PLzně

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od tomikanec »

jo,to by mohlo bejt preklesanym kablem v tej gumovej prachovce mezi dverma a kastli,,a muze to bejt i dal,,ja to mel az za pruchodkou vic ve dverich..

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Sairus »

zdar lidi.. mikrospínač snímající polohu zámku se nějak nevejde pod to kolečko který po něm jezdí..nesvítilo mi osvětlení po otevření dveří, rozdělal jsem zámek a čudlik na spínači byl mimo to kolečko. když jsem se snažil ten spinač dát jak má být, tak prostě neotevře zámek úplně..sakra tak ted nevim..je taky možný že je měněnej, prostě se tam jakoby nevejde..máte někdo zkušenost? pasuje tam tenhle spinač třeba z octavky?
Přílohy
spinac.JPG

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Možná je tam už odřenej, nebo dokonce zhrnutej ten plast na tom kusu co jezdí po tom spínači, je dobry ho páječkou srovnat do původní polohy.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

spike-cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 05.05.2011 19:34
Bydliště: Volyně v dolině

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od spike-cz »

spike-cz píše:Měl bych dotaz, podobnou věc asi budu řešit u svojeho GIV na dveřích řidiče, ale světlo ve dveřích+ osvětlení se nejdřív rozsvítí a jak otevřu dveře úplně, tak zhasne. Než budu pitvat dveře, nemůže to být něčím jiným, třeba kabelovým svazkem dveře-kastle ? Ve FAQ jsem na tohle nenašel odpověď..Díky
Ještě bych doplnil, že VAG mi nevypsal žádnou chybu, jen problém s vyhříváním zrcátek, ale to sem nepatří...
VW Golf IV Variant - 1,9TDi - 66kW - rv. 2001

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od xerxes »

s tím mikrospínačem je problém hlavně jak se k němu dostane špína tak si vydře svoji dráhu a pak by ho chtělo jakože vytlačovat

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Petee »

Bylo by dobré také zjistit, zda vnitřní osvětlení nereaguje jenom na jedny dveře, nebo na všechny dveře.Tím by se dala vyloučit chyba mikrospínače zámku. Pokud to budou dělat jenom jedny dveře ( např. řidiče ), bude problém v mikrospínači. Pokud se vnitřní osvětlení nerozsvicuje při otevření jakých-koli dveří, bude problém v Řídící jednotce pod volantem - pravděpodobně studený spoj. Tento jev se dá odhalit tím, že pokud se osvětlení nerozsvítí, tak po tom zkusit poklepat plast pod volantem. Já měl přesně tuhle situaci u mé G4. Otevřel jsem dveře - osvětlení nereagovalo - poklepal jsem plast pod volantem - osvětlení se rozsvítilo - studený spoj;)

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“