Nesvítí vnitřní osvětlení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od kmara »

Mě nesvítí světýlko v kufru, ale kontrolka otevřeného kufru se mi na palubce zobrazí. Žárovku jsem měnil. Bude to vadným mikrospínačem?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Petee »

V takovém to případě dle mého názoru máš problém někde mezi mikrospínačem a světýlkem v kufru. Tím pádem projít kabely. Mikrospínač bude v pořádku.

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Spínač kufru má dvě polohy, i když ti to hlásí otevřenej kufr, tak druhá poloha co rozsvěcuje lampičku fungovat nemusí. Druhá možnost sou přelámany dráty v průchodce mezi dveřma. Pro začátek by stačilo ten spínač prostříknout něčím na kontakty. Ten spínač je nemoc, protože není vodotesnej a oxidujou v něm ne moc dobře vymyšleny posuvny kontakty.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Petee »

Vzkaz pro Goauld: Spínač v zámku od kufru má jednu polohu - bud je sepnutý nebo rozepnutý. V momentě otevření kufru dá spínač informaci jednotce o tom, že se otevřel kufr a jednotka na základě této informace dá povel světýlku v kufru aby se rozsvítilo. Ok? Nebo jsi jiného názoru? ;)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

u golfa je to jak píše goauld. u bory je jedna poloha kterou se sepne oboje viz schéma (buď funguje oboje nebo nic). takže máte pravdu tak nějak oba
Přílohy
kufr.jpg
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od kmara »

Tak já bych teda nejradši prošel ty kabely, ale chci se zeptat jak.. musím sundat boční tapec v kufru?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Oba sice pravdu máme, ale já sem reagoval na kmara, kterej má v podpisu golfa a ne boru, já to schéma znám, ale dík za něho, aspoň se na něho může mrknout Petee.

Kmara: stačí sundat tu gumovou průchodku a stáhnout, pak je vidět jestli tam sou kabely nalámany nebo ne.
Naposledy upravil(a) Goauld dne 19.02.2012 13:38, celkem upraveno 1 x.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

sundej tapec a poměř to na konektoru od zámku jestli do něj/z něj něco jde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od kmara »

Goauld píše:Oba sice pravdu máme, ale já sem reagoval na kmara, kterej má v podpisu golfa a ne boru, já to schéma znám, ale dík za něho, aspoň se na něho může mrknout Petee.

Kmara: stačí sundat tu gumovou průchodku a stáhnout, pak je vidět jestli tam sou kabely nalámany nebo ne.
Gumovou průchodku? To je kde :blush:
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

mezi kufrem a kastlí(ten gumový krk).. tam se to občas přelomí jak se otvírá a zavírá kufr
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od kmara »

Tohle? Jak tam jsou ty kabely? http://www.autohificlub.cz/forumimages/ ... 251894.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a jak tu gumu sundám?
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od majrek001 »

ale prosimtě.. otevři kufr a koukni k pantům (mezi pantem a vzpěrou) tam je nakaždé straně průchodka a tu povytáhneš buď s kastle nebo kufru a zkontroluj ten svazek..
nebo by to šlo propísknout od konektoru k žárovce aby si to nemusel sundávat
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
kmara
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1276
Registrován: 16.10.2011 21:06
Bydliště: MoraVWa

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od kmara »

Tak já se na to podívám, díky :drinks:
VW Golf IV black magic, 1.9 TDi, 81 kW, r.v. 2002

Petee
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 02.03.2011 23:31
Bydliště: Jihlava

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Petee »

Vzkaz pro : Goauld. Podle schématu od tebe jsem teprve ted zjistil správnou funkci mikrospínače v 5-tých dveřích. Tímto se omlouvám za nedorozumění ohledně počtu poloh mikrospínače. ;) Jak Golf, tak Bora mají mikrospínače, které mají pouze 2 polohy ( sepnuto, rozepnuto ), ale mikrospínač u Golfa má 2 spínaný kontakty - jeden kontak pro jednotku, druhý kontakt pro osvětlení v kufru. Ale to už je spíše jen slovíčkaření ;)

Vzkaz pro : kmara. Ze schématu tedy vyplívá, že pokud bude v mikrospínači vadný pouze kontakt pro osvětlení kufru, může se to chovat, tak jak se to chová tobě ( na přístrojovce svítí kontrolka otevřeného kufru, světýlko v kufru nesvítí ).
Kabeláž od zámku pátých dveří oveříš jednoduše tak, že demontuješ vnitřní krycí plast pátých dveří a na zámku proklemuješ (spojíš) všechny 3 piny mikrospínače pro kontrolu zavřených nebo otevřených dveří. Proklemováním vyřadíš funkci mikrospínače a měla by ti svítit jak kontrolka na přístrojovce, tak světýlko v kufru. Pokud se ti to opravdu tak projeví, budeš mít problém v mikrospínači. Pokud se ti po tomto zásahu rozsvítí pouze kontrolka na přístrojovce, budeš mít někde přerušený kabel ( mezi zámkem a světýlkem ).

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: nesvítí vnitřní osvětlení...

Příspěvek od Goauld »

Petee píše:Vzkaz pro : Goauld. Podle schématu od tebe jsem teprve ted zjistil správnou funkci mikrospínače v 5-tých dveřích. Tímto se omlouvám za nedorozumění ohledně počtu poloh mikrospínače. ;) Jak Golf, tak Bora mají mikrospínače, které mají pouze 2 polohy ( sepnuto, rozepnuto ), ale mikrospínač u Golfa má 2 spínaný kontakty - jeden kontak pro jednotku, druhý kontakt pro osvětlení v kufru. Ale to už je spíše jen slovíčkaření ;)
Dobře žes na to přišel podle schématu, ale skutečnost není o slovíčkaření, ale o faktu, že krátkej golf má posuvnej mikrospínač se třema polohama. První poloha je otevřenej kufr uplně (seply všechny 3 kontakty spínače), druhá je polouzavřeno, kdy kufr drží jenom na té pojistce a není uplně dovřenej (seply 2 kontakty), to zhasne světýlko v kufru, ale palubka hlásí otevřenej kufr pokud to umí. Třetí poloha je rozepnuty všechny kontakty, kdy je kufr zabouchnutej uplně.
Kdežto Bora má spínač dvoupolohovej v podobě mikrospínače a ne posuvnyho kontaktu, kdy sou polohy sepnuto/vypnuto.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“