climatronic

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
vrtalmichal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 03.09.2011 13:59

Re: climatronic

Příspěvek od vrtalmichal »

já vííím,ale neni nato zatím čas,motor to musí vydržet než se to opravý

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Krista mária, co to tady řešíte za ohromny nesmysly proboha !!! Jaky spínání kompreosru když je venku 22°C, nebo jak auto topí, když neběží kompresor. To je jak kdyby se bavili nějaky maly děcka a ne dospělí lidi. Si z toho děláte pr**l, nebo to berete jako vážně ??? Čtete vůbec co se tady píše ?

1. Při režimu AUTO jede kompresor pořád, stejně tak větráky na chladiči, nikdy se kompresor nevypíná, pokud ano, je něco špatně (nejedou větráky, špatné snímače tlaku, nebo jiným způsobem překročen maximální tlak v klimatizačním okruhu).
2. Klimatizace chladí pokud teplota neklesne pod 5°C, při -5 se kompresor nesepne, jedině že by byla někde závada.
3. Auto netopí kompresorem klimatizace, ten je jenom na chlazení, ale radiátorem topení, kterým protíká ohřátá voda od motoru normálně z chladícího okruhu motoru, s klimatizací to nemá nic společnýho !
4. Poměr teplyho a studenyho vzduchu se řídí klapkou v boxu topení, podle nastavené teploty se vzduch míchá a panel climatronicu měří teplotu a dodržuje tu co máte nastavenou.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

satene
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 19.04.2011 22:38
Bydliště: Planá u M.L.

Re: climatronic

Příspěvek od satene »

Goauld píše:Krista mária, co to tady řešíte za ohromny nesmysly proboha !!! Jaky spínání kompreosru když je venku 22°C, nebo jak auto topí, když neběží kompresor. To je jak kdyby se bavili nějaky maly děcka a ne dospělí lidi. Si z toho děláte pr**l, nebo to berete jako vážně ??? Čtete vůbec co se tady píše ?

1. Při režimu AUTO jede kompresor pořád, stejně tak větráky na chladiči, nikdy se kompresor nevypíná, pokud ano, je něco špatně (nejedou větráky, špatné snímače tlaku, nebo jiným způsobem překročen maximální tlak v klimatizačním okruhu).
2. Klimatizace chladí pokud teplota neklesne pod 5°C, při -5 se kompresor nesepne, jedině že by byla někde závada.
3. Auto netopí kompresorem klimatizace, ten je jenom na chlazení, ale radiátorem topení, kterým protíká ohřátá voda od motoru normálně z chladícího okruhu motoru, s klimatizací to nemá nic společnýho !
4. Poměr teplyho a studenyho vzduchu se řídí klapkou v boxu topení, podle nastavené teploty se vzduch míchá a panel climatronicu měří teplotu a dodržuje tu co máte nastavenou.
Konečně to někdo napsal,dýl jsem tu nebyl a s tímhle naprosto souhlasím, :taunt:
Možná by měl někdo číst návody :D
Golf IV SDI 50Kw Variant (1999) White - Prodán
-----------------------------------------------------------
Golf VI TDI 77Kw Variant (2011) Red - ve vlastnictví

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: climatronic

Příspěvek od maku »

Jen by me zajimala spotreba jak je zaple AUTO ne ECON jestli je vtom rozdil?
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

V zimě je to jedno, pokud je míň jak 5°C tak se kompresor nesepne. V létě je při režimu ECON kompresor vypnutej, takže spotřeba je o něco menší. Nevím jak u 1.6, ale u dieselu je spotřeba s kompresorem vyšší maximálně o 2 deci, možná ani to ne. Ale otázka je to k ničemu, buďto chladit chceš, nebo nechceš, pak se zapíná režim econ, řešit spotřebu podle mě nemá význam, protože ve výsledku to stejně nijak moc nepoznáš.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: climatronic

Příspěvek od martony »

Zdravím hoši chci se optat na jednu specialitu :D Nedávno mi začal téct radiátor topení takže jsem musel Climatronic vyndat ven z auta a při té příležitosti když jsem to vše skládal zpět a ověřoval funkčnost jestli jsem někde nezapoměl něco zapojit tak jsem si všiml když nastavím foukání na čelní okno + na tělo tak všechen vzduch začal fučet na mě a na okno nefučelo skoro nic.Dostal jsem se do diagnostického režimu climatroniku a na kanále 12 (V70 nastavovač distribuční klapky) když jsem měnil hodnotu ze stávajících 140 přibližně na 50-60 tak vzduch fučel rovnoměrně na okno i na mě.Jenom jsem nepřišel nato jak tuto hodnotu uložit vždy se mi to vrátí zas na těch 140.Poraďte mi jak tu hodnotu uložit :D díky

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: climatronic

Příspěvek od Goauld »

Nijak, uložit to nejde. Pokud chceš aby se to chovalo tak jak má, je potřeba ve VAGu udělat základní nastavení. Klapky si uloží krajní polohy a pak by to mělo foukat správně.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
martony
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 09.11.2009 18:57
Bydliště: Jilemnice

Re: climatronic

Příspěvek od martony »

Goauld píše:Nijak, uložit to nejde. Pokud chceš aby se to chovalo tak jak má, je potřeba ve VAGu udělat základní nastavení. Klapky si uloží krajní polohy a pak by to mělo foukat správně.
Základní nastavení jsem udělal včera vše proběhlo v pořádku a climatronik nehlásí žádnou chybu vše OK ,ale pořád to fouká divně.Teď teda vážně nevím co s tím dělat :sorry:

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“