Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Dnes při vysávání jsem narazil na tento káblik. Byl omotany izolačkou a na inzolačce byl přilepenej modrý rezistor. Podle mě ten rezistor tam byl prachsprostě připojenej ale časem vypadl a zůstal přilepenej na izolačce. Kablik se nacházi na straně spolejezdce upřostřed ve sloukpu jak je uchycen pás viz foto. Předem diky za info co to může být !? :) :wink:
Přílohy
1.jpg
2.jpg

Uživatelský avatar
troy
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1777
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od troy »

vypadá to na kabel na bagy nebo vyhřejvání
SHOW must GO ON ............. to be continued

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Na bagy jako v prednich sedackach ?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od tornado1 »

auto bylo bourané, kabel je od předpínače pásu.. je tam rezistor aby nehlásilo chybu...
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

a jakou chybu by to hlásilo ? A co mi teda teď nefunguje když je tam razistor misto toho aby tam bylo neco zapojeny !

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Ještě se zeptám jinak. Hlásilo by to chybu na palubce ( nějaká ikona ) nebo by mi to hlasilo chybu na vagu ( popřípadě v jaké sekci a jaká chyba by to měla být ). Protže rezistor tam ted neni a asi tam nebyl další dobu protože z toho konektoru vypadl a držela ho mimo ta izolačka jak už jsem psal výše ! Předem díky za info popřípadě rady co se stím dá dělat nebo vůbec co mi teď nefuguje ? !

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od vtuni »

kayne píše:a jakou chybu by to hlásilo ? A co mi teda teď nefunguje když je tam razistor misto toho aby tam bylo neco zapojeny !

něco z příručky jak to funguje..co ti tam vlastně nefunguje..

Předepínače pásů

Předepínače pásů na navíječích předních a zadních krajních tříbodových pásů, jako doplněk systému airbag, zvyšují bezpečnost připoutaného řidiče a spolucestujících.

Pokud dojde k čelnímu nárazu určité intenzity, automaticky se napnou tříbodové pásy. Předepínače mohou být aktivovány i u nepřipnutého pásu.

Předepínače se aktivují při těžších čelních nárazech. Po aktivaci je na navíjecích automatech odpálena pyropatrona, která otáčí navíječi proti směru vysouvání, takže se pásy napínají.

Pokud dojde k lehkému čelnímu nebo zadnímu nárazu, k převrácení či k nehodě, při které nepůsobí příliš velká zpomalení na vozidlo, k aktivaci předepínačů nedojde. Při bočním nárazu je aktivován pouze předepínač předního sedadla na straně nárazu.
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od favo »

Já bych osobně ani tak neřešil co to hlásí za chybu, ale to zda je bezpečný s tím autem nadále jezdit a co vše bylo na něm opravováno a jak. :(
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Auto mam rok a pul. Spoustu veci uz jsem na nem vymenil ! Mam na nem najeto pres 20 000 km. Myslite ze je nebezpecne jezdit bez patrony ? pokud vim tak v golfu III jeste nebyla ! a taky jezdily ! ???

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od vtuni »

tak jde o to, že airbag je nějak nakonfigurovaný a všechno je to odladěný tak, aby to fungovalo :arrow: a síla airbagu počítá s tím předpínačem...

třeba u trojky co předpínače nemá, je ten airbag nakonstruovaný tak, že ví, že tam žádnej předepínač není...

neříkám že je to nebezpečný... jezdit se s tím určitě dá...ale v případě bouračky.. těžko říct...
nechci nijak strašit... ale taky se může - nemusí.... ale může stát že díky tomu že tě ten předepínač nepřitáhne do sedačky... tak budeš při nárazu víc vepředu než máš být..a airbag jak ti vystřelí do protipohybu tak ti zlomí vaz... :?

já bych s tím nejezdil..to radši objetuju dva večírky a za litr koupím druhej funkční pás..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Myslíš, že se zs litr dá sehnat ?

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

Ale si vem, že to byla blbá náhoda při vysávání. Kdybych dneska nevysával tak to ani nevím a jezdil bych stím dál ! Tady jde vidět, že se lidem už nedá věřit a to jsem golfika koupil od klubáka !

kayne
Řidič
Řidič
Příspěvky: 72
Registrován: 14.08.2010 23:12

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od kayne »

A kde je tento spoj u řidiče at se mrknu jestli nechyby patrona i u řidiče ! ( je to taky ve sloukpu naspod ? ) popřípadě jak ten sloupek rozdělaz a dostat se k tomu ? Protože spolujezdcův slupek byl nařízlej proto tam kablík šel vidět !

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od vtuni »

ten tapec sloupku chytneš nahoře jak pod něj mizí pás a odpáčíš ho jakoby dovnitř...povyskočí ti z těsnících gum... a pak ho vytáhneš nahoru.. protože dole stojí jakoby na takovejch dvou nožičkách směrem do prahu..
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Uživatelský avatar
favo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 30.08.2010 15:55

Re: Narazil jsem na kablík od čeho je ? !

Příspěvek od favo »

Nejde ani tak oto jestli se s tím jezdit dá nebo ne, jde oto pokud byl někdy pás vystřelený tak proč ? Pokud byl důvod nehoda, jak byla velká a co všechno se muselo měnit, kdo to měnil a jak. Pokud je to auto skládané z více kusů, tak dokud nepříjde ke slovu další nehoda tak možná o nic nejde, ale v případě nehody na to můžeš šeredně doplatit. V česku je to samej podvodník a zloděj a každej takovej rádoby opravář kouká jen na to kolik ten vrak stál, kolik vrazil do opravy a jakej byl zisk. S bezpečností si rozhodně hlavu nelámou, protože oni v tom přece jezdit nebudou.
felicia 1.4 (1.3) MPi
Golf IV 1.9 TDi ASZ Highline

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“