předehřev 3 žhav.svíčky

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od falko1983 »

Zdar pánové neřešil tady někdo předehřev na benzína?Je mi jasný že ideální by byl spíš PTC člen ale ten se jaksy do GIVu nedělal nebo jsem ho aspoň nenašel a menší problém by bylo vyrobit předehřev do vody.
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od Goauld »

Sice nevím proč chceš u benzíňáka předehřev vody, když ten se oproti dieselu zahřívá celekm dobře, ale hledal bych, jestli se golf dělal jako nějaká speciální úprava pro seversky země. V tom by taková věc mohla být originál. Teoreticky by se dal použít předehřev z dieselu, ale tam ti nebude sedět ta příruba ve které ty žhaviče sou, takže nevím jak by se to dalo rozumně napojit.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od falko1983 »

Do práce to mám cca 8 km a z toho 2km z kopce takže začne topit a to ještě nějak extra až když jsem v práci.Teď je otázkou jestli není spíš za těch 15 let už zanesenej radiátor a netopí to tak jak by mělo.Přírubu bych ani nepoužil spíš bych něco vyrobil a včlenil to do malého okruhu.
VW GIV 1.6 16V

rikolami
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.03.2012 19:01

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od rikolami »

Nešel by upravit spínací program ve vag-com,aby mi žhaviče na ohřev vody spínali dříve?

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od stevocz »

cez vag to asi nejde. treba upravu v mape RJ motora. cize ti to urobia tam kde aj chiptuning
GIV 1,9TDI ALH 3dv s DPF

rikolami
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.03.2012 19:01

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od rikolami »

Ahoj, mám golf 4 tdi-pd 96kw,ASZ,r.v.2002.Dle vag-com kanál 16 jsem zjistil, že nejsou splněny podmínky sepnutí předehřevu motoru. Na posledním bitu jednička což značí teplota chladící kapaliny větší než 70 st. nebo teplota přiváděného vzduchu větší než 5,motor jsem měl studený a teplotu nasávaného zduchu jde ze snímače g72 tedy váha vzduchu. A tady mě to hlava nebere, teplota vzduchu ze snímače g72 v jiném kanálu byla 8 st., ale venku bylo 0st.Jak je možné, že je tam takový rozdíl? Je to tím snímačem, že to měří blbě? Potom se mi nesepne ani předehřev. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

rikolami
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 13.03.2012 19:01

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od rikolami »

Co třeba vyčistit váhu vzduchu?

Uživatelský avatar
stagrik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 12.10.2008 14:07

Re: předehřev 3 žhav.svíčky

Příspěvek od stagrik »

Čau chlapi prosím vás pořídil jsem si tu přírubu se žhavičkama a kabeláž s relátkama.Nechtěl by si někdo přivydělat a dokázal by mi to někdo nějak dozapojit?Já to nedám díkes za info
Octa 1.9Tdi 66kw/98

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“