ABS někdy se zapne a někdy ne......

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od paprika44 »

Zdravím, mám problém s tím, že když nastartuju auto, tak se ABS rozsvítí a vypne se kontorlka, což znamená že normalně funguje ALE někdy se stane to, že svítí pořád a dokonce i při jízdě. Pomůže vypnout motor a znovu nastartovat, jenže uz me to nebaví každé ráno do práce startovat na 2x...tak se ptám, čím to může být ?
ABS čidlo jsem měnil za nové, normálně to funguje, pedál na kluzkém povrchu kope, zkoušel jsem se podívat přes VAG nebo spíš přes obyčejnej KLL kabel a našlo mi to akorát chybu u rychlostního senzoru, tak jsem ty chyby kompletně všechny smazal ale s tím ABS to pořád dělá, poradí mi někdo, co udělat ? :)
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14721
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od tornado1 »

co píše ABS za chyby potom co to smažeš a opět se to rozsvítí?
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
paprika44
Řidič
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: 16.09.2012 21:08

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od paprika44 »

No psalo to u kolonky ABS, ze Je spatne rychlostni cidlo na pravem prednim kole ..... po smazani to tam neni
Golf IV 1.4 16v AHW r.v. 98/99 modrá metla ---- Brzdy Brembo MAX, Sport. volant Top Drive Victor, Simota sportovní sání, Cesam Sport 205/45 R16, sportovní pružiny 35/25mm

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od maku »

Tak asi to cidlo bude nacate tak ho vymen za nove a budes mit klid.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od Kutil001 »

jo jo, řešil jsem stejný problém, nejdřív šlo smazat přes vag, pak už nešlo, je načatý, vyměň a máš klid.
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od marfy8 »

Já bych se chtěl zeptat co může způsobobat, že ABS mi normálně funguje ale někdy při mírném dobržďování mi začne vibrovat pedál ikdyž nekloužu?
čidla jsou nová. VAG chyby nehlásí. Může na to mít vliv to, že kabeláž od předního levého kola byla přerušená a pak spojená čokoládou (nějaký přechodový odpor?). Spájet to nešlo protože ten měděný kabel byl tak zoxidovaný že to prostě nechytlo. No a vyměnit celý kabel to nevím jak protože nevím kam vede. Od motoráku to není vidět.

Uživatelský avatar
Kutil001
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 487
Registrován: 26.02.2011 20:06
Bydliště: kousek od Znojma :)

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od Kutil001 »

vibrování jsem taky pociťoval, ale vyřešilo to všechno čidlo, každopádně kabeláži to určitě může být.
ex:
VW Golf IV 1.9 TDi PD 85kw, AJM
nyní:
VW Golf V Sportline 2006 BKD, 2.0TDi PD 103kw+chip od Moravia-tuning na 180PS
Škoda Octavia II RS 2009 CEGA, 2.0TDi CR 125kw - zatím bez úprav

Uživatelský avatar
vrťo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 06.10.2012 17:25

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od vrťo »

ten zaoxidovany medeny kabel si skusal prebehnut smirglom aby zisla zaoxidovana vrstva ? ja som to riesil na jednom offroade (pekne zasvinenom) tak ze som odizoloval potrebnu dlzku kabla, prebehol smirglom aby sa pekne zily kablu leskli, niekedy bolo treba kazdu zilu jednotlivo prebehnut a potom pajkovat ... ak sa ti to podari je to lepsie ako cokolada ktora moze povolit
ex: Golf III 2.0 16V ABF
Golf IV 1.6 16V AUS

Jack Daniel's last words were "One last drink, please"

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od marfy8 »

Jasně brousit jsem zkoušel ale už je to prostě tak staré, že ten cín na to nechytne. Budu muset komplet vyměnit ten kabel.

Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od souki »

zdravím, mám podobný problém, celé jaro a léto nic, najednou přijde zima, zkusím zaparkovat přes rukáv a rozsvítí se kontrolka ESP a ABS jako ze je to nefunkcni..:/ když jsem nastartoval druhý den tak ESP zhaslo hned a ABS po chvilicce asi po prekročení rychlosti 25 km/h.. Dnes se mi to rozsvítilo obojí když jsem v klídku zabrzdil na semaforech, po nastartování to zase zhaslo..no a pak se mi to zas rozsvítilo kdyz kámoš zabouchl dveře, když jsem ho vysadil..:/ počítam, že až zase nastartuju, tak to zhasne a možná se to zas někdy rozsvítí.. Nemá někdo nějaké nápady, čím by to mohlo být? Jestli vlhkostí, když napadne sníh, jestli neni někde něco porušeného malinko nebo jak..? Nebo se to dozvím jen na diagnostice, kde je chyba..? Děkuju za nějakou odpověď..:) (golf IV 1.6 16V)
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od majrek001 »

dej to na diagnostiku ale pokud svítí ABS zároveň ESP tak to bývá většinou některé ABS čidlo nebo vedení k čidlu - vlhkost v konektoru..

diagnostika poradí kde začít hledat chybu
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
souki
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 24.04.2012 18:13
Bydliště: Úlice D.C.
Kontaktovat uživatele:

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od souki »

okey.. :| dík
VW GOLF 1.6 16V 77kW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: ABS někdy se zapne a někdy ne......

Příspěvek od majrek001 »

mě osobně se tak 2x za rok rozsvítí jen ESP a chyba 00812 odpojovací spínač cívky magnetu pro tlak brzdy F84 a dokud neudělám základní nastavení ESP tak to nepřestane a pak je zase půl roku, ale to se rozsvěcuje kde komu jednou za čas
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“