"Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

saker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.12.2011 11:06
Bydliště: Záryby
Kontaktovat uživatele:

"Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od saker »

zjistil jsem, že když jedu nebo stojím v noci a je jedno jestli mám v autě zaplé radio nebo puštěné topení tak když otevírám, či zavírám okenka tak se mi ztlumí světla(je to docela viditelné) a když stojím tak mi i spadnou otáčky na takových 500ot/min. špatná baterka?

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od srotty »

To pohasínání světel při otvírání oken je úplně normální,dělá to všem.A ty otáčky spadnou při tom stahování oken nebo kdy?

saker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.12.2011 11:06
Bydliště: Záryby
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od saker »

otáčky spadnou při tom stahování, zároveň s tim pohasínáním(když tedy stojím), je to jak vidět na otáčkoměru, ta i slyšet..

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od srotty »

Tak to by nemělo,obzvlášť ne na 500 ot.,to je fakt moc.Jinak auto jede dobře,drží volnoběh?

saker
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 05.12.2011 11:06
Bydliště: Záryby
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od saker »

na 500ot/min to jsem asi fakt přehnal, ale je to znatelné. jinak jede velice dobře, startování problém neni, volnoběh po vyčištění klapky supr(předtím občas v léTé když bylo vedro tak zničeho nic při popojíždění v koloně prostě chcípnul), akorád ta baterka už tak 4roky má no.. :-/ tak by mi někde neodešla..

Sairus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 10.03.2010 20:13
Bydliště: Budějice

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od Sairus »

nech zkontrolovat dobíjení ale každopádně se připrav na koupi dárku v podobě nové baterie...

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4744
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od srotty »

Čtyři roky ještě není moc, mě baterka vydržele 6.Zkontroluj alternátor jestli dobře dobíjí,dobij pořádně baterku a uvidíš.

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od golfi4 »

jo jo naprosto souhlasím asi bych to viděl na baterku protože když ty sepneš cokoliv z velkých odběrů čož je ventilátor, okna i třeba když stojíš a zapneš dálkový tak to co ti zpomalý motor taj je alternátor protože žene do bateterky proud a normálně by to takhle extrémně nemělo ten motor umírat, ta baterka nemá kapacitu už je stará no dnešní baterky už tolik nevydrží oproti tomu co tam dají origo tam je schopná vydržet i 7 let když se povede ve výrobě. jinak by jsi měl mít na barerce okolo 12v když stojí motor pod to by se to nemělo dostat to by byl náznak že se už s ní něco děje ale pozor né hned měřit co chcípneš motor tak klidně za 12 hodinek. A při nastartovaným motoru by to mělo dobíjet 13,4 -13,8V. Zkus to zmeřit než pojedeš do servisu a hoď echo jak to dopadlo.uvidíme dál

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od tom.ik »

Posledně mi tady kluci psali,že u nastartovaného motoru by to mělo dobijet na 14,2V minimalně,jinak že to špatně dobíji ,tak kde je pravda teda?? :roll: Mně golf nabiji u nastartovaneho motoru 13,7-13,8V
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
golfi4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 18.12.2011 00:20
Bydliště: Mělník

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od golfi4 »

No počkej počkej to se bude ta baterka při dobíjení vařit jak brambory, neblázni je to dost a životnost té baterie by šla rychle do kopru. vůbec se nevžrušuj většina alternátoru je dělaná na 14V když od toho odečteš nějakoů spotřebu pro chod motoru a atd.... tak se dostaneš na tu hodnotu co jsem ti napsal já. hodnota 14,2 se mi zdá divná ale proč néé. Ty se neplaš, neřeš to auto ty staruje ráno asi to už by jsi jinak to tady zveřejnil. já si myslím podle toho co ji napsal, bude baterka horší. a co raní studený stary ???? je to utahaný?-ten start nebo se ty zdá že točí dobře???

Uživatelský avatar
tom.ik
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1327
Registrován: 07.11.2009 16:10
Bydliště: Písek ok.F-M sev.morava
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od tom.ik »

Baterku mám novou,ale pořád mi ji něco vybiji kua :!: Jsem myslel jestli to teda neni malo,že ji to nedobije a proto,že mi to pak špatně startuje.
SEAT ALHAMBRA 1.9 Tdi 85 kW+chip od Tdi Drapek
vw golf IV 1.9Tdi 81kW+chip
škoda SUPERB 1.8T tiptr. LPG
BMW 320i 6V,vw golf I 1.6i,golf II 1.6D,golf III 1.9D

Uživatelský avatar
budback
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 25.09.2007 19:19
Bydliště: kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od budback »

špatnej alternátor ( elektro uvnitř .. ) měl jsem skoro stejný problém ... repas pomohl...

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od StepanMatl »

Všiml jsem si, že při noční jízdě mi občas trošku pohasnout přední světla a za chvilku zase svítí normálně. Dělá to jen občas, dneska třeba úplně v pohodě.
Znamená to, že se altík začíná loučit, nebo je to vyhlášenou golfáckou elektrikou? :)

// Podotýkám, že okna mám na kliku a dělá to zničehonic, žádnej úkon řidiče tomu nepředchází.
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od majrek001 »

a nezavíral si třeba el. okna, když ti to dělá jen občas? to taky pohasne
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
StepanMatl
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 20.12.2011 22:41

Re: "Chcípání světel" Golf IV 1.4 16V

Příspěvek od StepanMatl »

Říkám že mám okna na kliku :) Nedělám nic, prostě jednu a zničehonic to pohasne a pak se to zase rozsvítí... tipuju to na špatnou kostru někde...
VW Passat B8 Variant CL 2.0 TDI 110 kW DSG

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“