Problém s centrálem

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Problém s centrálem

Příspěvek od Markyta01 »

Ahoj mámproblém, centrál někdy funguje "normálně" tedy otočením klíčku v zámku otevře všechny dveře a následně zamkne, ale teď se mi stává, že spíše se otevřou jenom aktuální dveře, které odemykám - tedy u řidiče, a to se mi stalo i, že ani s dveřmi u řidiče klíček nehnul a tak sem musela odemykat u spolujezdce - ovšem otevřou se také pouze dveře, který odemykám :negative: . Ze vnitř odemknu všechny a zamknou se mi všechny až na pravé zadní dveře :roll: . Mám VW Golf IV 99.Zkoušela sem to tu hledat a našla jsem "mikrospínač nebo studeňák v zámku" absolutně mi to nic neříká 8O , máte tu nějaký konkrétní návod? Rozebrat to zvládnu a popř. pájet umím, nejsem z cukru. :baseball: ... Vím, že už je to nekonečný téma, který tu je řešený, ale pro mě prosím něco konkrétnějšího.Díky moc.

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s centrálem

Příspěvek od Phoenix »

Zajeď k někomu na diagnostiku, ta ti řekne kde je problém, který zámek zlobí. Není to zas až taková sranda ten zámek dostat ven, musí se sundat tapec, za ním je ještě plechová stěna, která musí taky dolů, na které je ovšem stahovačka a v ní okno, které se musí vyvěsit. Navíc šrouby zámku ze strany dveří mají jemný torx a bývají pojištěné lepidlem v závitu, stává se, že to ta hvězdička nevydrží a pak se musí odvrtat šrouby. Když už vykuchneš zámek, tak je složený ze dvou částí, mechanické a elektrické, ve které je motorek a mikrospínače + plošný spoj. Na tom spoji bývají vyklepané kontakty, ten stačí jen prohřát pájkou, mikrospínače se dají také vyměnit, ale už se mi stalo i to, že jsem měl prasklý ozubený plast, kterým hýbe motorek. Je dobré tedy mít v rezervě celý komplet zámku.
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s centrálem

Příspěvek od majrek001 »

to co jsi našla je řešení chce to poléčit zámky (nejlépe všechny), hlavně studené spoje na plošné desce. jinak tady trochu o co se jedná http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=33&t=176&start=3" onclick="window.open(this.href);return false; je nejlepší propájet všechno, ale studeňák většinou poznáš že je prasklí
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Markyta01
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 23.01.2012 14:24
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s centrálem

Příspěvek od Markyta01 »

Dobrá díky, zkusim na to mrknout, a když si nebudu vědět rady odvezu ho do servisu... když tak na to koukám tak servis bude víc pravděpodobnější, rozebrat všechny 4dveře se mi nechce.... tak dík moc. Ještě jestli můžu jedet dotaz ikdyž se do tohohle tématu nehodí, na levém světle vzadu mi neustále praská žárovička ta obrysová (za posledních 14dní sem 4x měnila)... světlo se neklepe, nikam tam neteče, napadlo mě přepětí, ale nevím co je ještě pravděpodobnější... je to něco jiného? řešitelného? nebo musím ještě k autoelektrikáři?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Problém s centrálem

Příspěvek od majrek001 »

no to aby ses v tom servisu doplatila.. kór jestli to bude autorizovaný tak ti vymění kus za kus.. ono hlavně centrál ovládají přední zámky, takže ty opravit přednostně průměrně šikovný autoelektrikář to musí bez problému zvládnout

žárovka to je klasika chce to značkovou žárovku třeba osram a byla ve tvaru U a byla hlavně 10W a máš pokoj
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
Goauld
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4727
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov

Re: Problém s centrálem

Příspěvek od Goauld »

Než servis doporučuju nějakyho schopnyho klubáka, pokud vím, tak žádnej servis se nebude zabývat rozebíráním toho mechanismu a pájením. Origo servis ti vymění všechno za origo ceny 4500 za jeden zámek a neorigo za míň, ale nekvalitní čínskej bazmek co se po půl roce zasekne, nebo rovnou rozpadne. Pak akorát budeš mít víc problémů než máš teď.
GOLF IV 1.9TDI ; Jeep Grand Cherokee WK2 5.7 HEMI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“